Zderzenie rowerzystów w Sopocie. Sprawa znajdzie finał w sądzie

17 sierpnia 2021, 10:05
Joanna Skutkiewicz
Choć na drogach rowerowych można się rozpędzić, należy zawsze uważać na innych uczestników ruchu. Więcej zdjęć (3)

Choć na drogach rowerowych można się rozpędzić, należy zawsze uważać na innych uczestników ruchu.

fot. xatolux/123rf.com

Choć na drogach rowerowych można się rozpędzić, należy zawsze uważać na innych uczestników ruchu.

fot. xatolux/123rf.com

W poniedziałek, 16 sierpnia, wczesnym popołudniem, na drodze rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej w Sopocie doszło do zderzenia czołowego dwóch rowerzystów. Jedna z osób poszkodowanych została przewieziona do szpitala. Ze względu na niepełnoletność sprawcy sprawa zostanie skierowana do sądu dla nieletnich.Około godziny 12:25 na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z al. NiepodległościMapka w Sopocie miało miejsce zdarzenie z udziałem dwóch rowerzystów. 16-latek, jadący rowerem od strony Gdyni, nie zachował odpowiedniej prędkości i na łuku przed wzniesieniem przekroczył oś drogi rowerowej. W tym samym czasie z przeciwka nadjeżdżał 42-latek. Doszło do zderzenia czołowego rowerzystów.

Obu kierujących rowerami odniosło obrażenia, które nie wydają się zagrażać zdrowiu i życiu. 16-latek został przewieziony do szpitala, 42-latek zdecydował, że nie chce jechać na dodatkowe badania. Czynności funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie trwały na miejscu jeszcze przez kilka godzin.

Koniec remontu ul. AK. Rowerzyści pojadą nową drogą
Sprawa znajdzie finał w sądzieZe względu na wiek sprawcy zdarzenia sprawa zostanie skierowana do sądu dla nieletnich. Na razie nie wiadomo, czy zostanie zakwalifikowana jako kolizja czy jako wypadek.

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, charakteryzuje się ograniczoną widocznością z obydwu stron, dlatego tak istotne jest dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Co nas denerwuje na ścieżkach rowerowych?W przypadku tego fragmentu drogi rowerowej kierujących rowerami obowiązują te same przepisy, co kierowców aut. Oznacza to, że w teorii prędkość maksymalna, z którą mogą poruszać się rowery, to 50 km/h. Jest jednak oczywiste, że prędkość maksymalna, z którą można poruszać się na danym odcinku drogi, nie jest automatycznie prędkością, z którą bezwzględnie powinien jechać uczestnik ruchu.
Czy kiedykolwiek miałe(a)ś kolizję na rowerze?
20%

tak, a nawet wypadek

31%

tak, ale to nie było nic poważnego

19%

nie, choć było blisko

18%

nie, nigdy nie spotkała mnie żadna przykra sytuacja na rowerze

12%

nie jeżdżę rowerem

zakończona

łącznie głosów: 977

autor

Joanna Skutkiewicz

j.karjalainen@trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (153)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać