stat

Zdobądź Puchar Rektora AWFiS w triathlonie

28 marca 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Krzysztof Kochanowicz

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem, SportEvo Triathlon Team zapraszają na serię czterech triathlonów, z czego każda ma swój jedyny i niepowtarzalny charakter. Pierwsza z nich odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia na gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu i zostanie rozegrana o Puchar Rektora AWFiS. Rywalizacja indywidualna bądź w sztafecie zostanie przeprowadzona na dystansie 1/8 IM: 600 m pływania na basenie, 15,9 km jazdy terenowej po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz 3 km biegu na bieżni lekkoatletycznej.Triathlon Gdańsk będzie już czwartą edycją zawodów organizowanych na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego. Zawody te są niezwykle emocjonujące, gdyż większość rywalizacji odbywa się na oczach kibiców. Z racji pory roku, w jakiej odbywają się zawody (akweny otwarte są jeszcze zbyt zimne, aby rywalizować na powietrzu) organizatorzy postanowili sprowadzić konkurencję pływacką na pływalnię. Dzięki temu udało się im uzyskać dodatkową nutkę rywalizacji pomiędzy dwoma zawodnikami na torze. Zawodnicy rywalizują na sześciu torach pływackich po dwie osoby na torze. Są to doskonałe warunki dla osób, które chcą spróbować swoich sił w triathlonie lecz nie wiedzą, czy jest to sport dla nich. Jednocześnie stanowią one idealne przetarcie przed sezonem triathlonowym, pozwalające na wykonanie ciężkiego treningu w warunkach startowych. Jazda na rowerze MTB nie należy do najłatwiejszych, lecz w większości każdy posiada taki sprzęt w domu, więc nie stanowi to ograniczenia jak w przypadku startów na długich dystansach pół Iron Man czy Iron Man. Bieganie po bieżni lekkoatletycznej wzmaga rywalizację, co przekłada się na widowiskowość zawodów.

- Sami aktywnie trenujemy i wiemy, jak ważne jest dla zawodników oswajanie się z sytuacją startową. Dlatego też stworzyliśmy te zawody. Pierwotnie miały to być zawody dla naszych zawodników trenujących w Sport-Evo Triathlon Team, lecz już po roku zgłosiło się do nas wielu zawodników z Trójmiasta i okolic, którym spodobała się taka formuła. Na deser wprowadziliśmy rywalizację sztafet, która z roku na rok nabiera rumieńców - mówi Szymon Dolega, jeden z organizatorów triathlonu.
Liczba zawodników mogących brać udział w rywalizacji na tych zawodach jest ograniczona do 200 osób. Niższa stawka obowiązuje zaledwie do 18 marca, dlatego zachęcamy do szybkich zgłoszeń. Zegar tyka a pierwsze zgłoszenia napływają.Opłaty:

>>> na dystansie 1/8 IM w ramach rywalizacji indywidualnej:

100,00 PLN - płatne do 18.03.2018
140,00 PLN - płatne do 08.04.2018
180,00 PLN - płatne do 22.04.2018

>>> na dystansie 1/8 IM w ramach rywalizacji sztafet:

180,00 PLN - płatne do 18.03.2018
240,00 PLN - płatne do 08.04.2018
270,00 PLN - płatne do 22.04.2018

Zawodnicy, którzy zamierzają wziąć udział w większej liczbie wyścigów z cyklu mogą wykupić każdy kolejny start z 10-proc. rabatem na podstawie otrzymanego kodu rabatowego.

Wpisowe musi zostać wniesione i zaksięgowane na rachunku bankowym poprzez link, przesłany na skrzynkę e-mail zawodnika zgłaszającego się elektronicznie do imprezy, najpóźniej do dnia 22 kwietnia 2018 r. Liczy się data zaksięgowania pieniędzy na koncie Organizatora.

Zapisy:

Zarejestruj się za pomocą formularza elektronicznego:

-W starcie indywidualnym
-W starcie sztafetowym

>>> REGULAMIN IMPREZYOrganizator:

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem / Sport-Evo
przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
www: Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS
>>>aktualności na Facebooku
Mail: fundacja@scnd.pl