Złodziej rowerów wpadł przez monitoring

18 października 2021, 16:00
Michał Sielski, Piotr Weltrowski

Najpierw próbował przeciąć zabezpieczenie roweru pod InfoboksemMapka, ale mu się nie udało, więc przeniósł się na plac KaszubskiMapka, gdzie oglądał kolejny rower. Tam czekali już na niego policjanci zaalarmowani przez operatora miejskiego monitoringu.W niedzielę przed godz. 17 było jeszcze jasno, ale nie przeszkadzało to mieszkańcowi Gdańska w podjęciu próby kradzieży roweru spod gdyńskiego Infoboksu.

- Wyciągnął z plecaka nożyce i próbował nimi przeciąć zabezpieczenie przypiętego do stojaka roweru. Zauważył to jednak operator miejskiego monitoringu, który od razu zgłosił to policjantom - relacjonuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik gdyńskiej straży miejskiej.
Gdy policjanci ruszali do akcji, obsługa monitoringu śledziła dalsze losy amatora cudzej własności, który przemieścił się na plac Kaszubski i tam upatrzył sobie kolejny rower. Nie zdążył go jednak ukraść.

- Przed godz. 17 policjanci otrzymali sygnał w tej sprawie, a tuż po godz. 17 byli na miejscu i zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna w poniedziałek ma usłyszeć zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Byłe(a)ś kiedyś świadkiem kradzieży?
16%

tak, kilka razy

17%

tak, raz

67%

nie, nigdy mi się to nie zdarzyło

zakończona

łącznie głosów: 279

Opinie wybrane


wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać