Zmierz się z Kubicą i Włodarczyk. Wirtualny Orlen e-Tour de Pologne

22 maja 2020, 15:00
Robert Kiewlicz

Orlen e-Tour de Pologne Amatorów to nowa propozycja wirtualnej rozrywki dla fanów kolarstwa. Każdy może wziąć udział w wyścigach kolarskich, które pozwalają przeżyć prawdziwe emocje dzięki wirtualnej rzeczywistości. Zawody są organizowane na trenażerach kolarskich przy użyciu platformy Zwift i transmitowane przez Eurosport. Za nami dwa wyścigi, które odbyły się 9 i 16 maja, kolejny już w sobotę, 23 maja. Udział w nich biorą Robert Kubica i Bartosz Zmarzlik oraz inni zawodnicy wspierani przez PKN Orlen, w tym: Anita Włodarczyk, Mateusz Rudyk czy Wojciech Pszczolarski.Przerwa w organizacji wydarzeń sportowych sprzyja nowym inicjatywom. Pasjonaci dwóch kółek mogą skorzystać z propozycji uczestnictwa w wirtualnych wyścigach kolarskich Orlen e-Tour de Pologne Amatorów. Od początku maja można rywalizować na wybranych trasach kolarskich ze znanymi sportowcami.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKN Orlen, od lat z powodzeniem inwestujący w polski sport i utalentowanych zawodników. Koncern angażuje się także w najważniejsze imprezy kolarskie w Polsce. W ubiegłym roku sponsorował pierwszy duży projekt kolarski - Orlen Wyścig Narodów. W tym roku planował rozszerzyć go o cykl wyścigów dla amatorów, rozgrywanych na zawodowych trasach. Nie zrezygnował z tego projektu, ale w związku z pandemią koronawirusa postanowił go zmodyfikować. Firma liczy, że zawody wirtualne również dostarczą zarówno uczestnikom, jak i kibicom wielu emocji. Tym bardziej, że w cyklu wyścigów Orlen e-Tour de Pologne Amatorów będzie można obserwować albo zmierzyć się w rywalizacji z zawodnikami wspieranymi przez Orlen.

Ścigaj się z gwiazdami sportuPierwsze dwa wirtualne wyścigi Orlen e-Tour de Pologne Amatorów odbyły się 9 i 16 maja. Kolejne dwa zostaną zorganizowane już w najbliższą sobotę, 23 maja i tydzień później - 30 maja. Udział w nich, poza Robertem Kubicą i Bartoszem Zmarzlikiem, biorą też inni zawodnicy wspierani przez PKN Orlen, w tym lekkoatleci, kolarze i zawodnicy motorsportu: Anita Włodarczyk, Kuba Przygoński, Adam Tomiczek, Mateusz Rudyk czy Wojciech Pszczolarski. Aby wystartować w wyścigu, należy posiadać trenażer smart wyposażony w funkcję współpracy z aplikacją Zwift. Więcej szczegółów dotyczących warunków technicznych oraz możliwości wzięcia udziału w wyścigach znaleźć można na stronie www.tourdepologneamatorow.pl.

Terminarz Orlen e-Tour de Pologne Amatorów

  • 1 etap: 9 maja, 10:45, trasa Richmond
  • 2 etap: 16 maja, 10:45, trasa Innsbruck
  • 3 etap: 23 maja, 10:45, trasa Yorkshire
  • 4 etap: 30 maja, 10:45, trasa Londyn

- Ze względu na wyjątkową sytuację, w której znaleźli się wszyscy kolarze - zawodowi i amatorscy, wyścigi w wirtualnym świecie stają się coraz popularniejsze. Także my, w oczekiwaniu na powrót do realnego świata, chcemy zaproponować fanom Tour de Pologne możliwość udziału w wyjątkowej przygodzie. Orlen e-Tour de Pologne Amatorów jest niezwykle ciekawy z wielu powodów. Ścigamy się na znanych trasach, z wielkimi gwiazdami, a zawody można oglądać na Eurosporcie. Jestem przekonany, że to znakomity sposób na aktywne, a jednocześnie bezpieczne dla zdrowia spędzenie majowych weekendów - mówi Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

Orlen ważnym sponsorem sportu też na PomorzuSport w strategii sponsoringowej PKN Orlen odgrywa bardzo ważną rolę. Koncern sponsoruje m.in. lekkoatletykę, siatkówkę, piłkę ręczną, nożną i sporty motorowe. Angażuje się także w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży i inicjatywy zachęcające Polaków do aktywnego trybu życia, chociażby poprzez wsparcie imprez biegowych czy kolarskich. W ostatnim czasie PKN Orlen przejął kontrolę nad Grupą Energa. Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, zapowiedział, że jako nowy właściciel Energi Orlen nadal będzie wspierał sport oraz inne ważne wydarzenia na Pomorzu.