100cznia koncertowo zamknęła sezon

29 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Justyna Michalkiewicz-Waloszek
Koncert Smolik/Kev Fox był największą atrakcją zakończenia sezonu w 100czni:

Dwa tygodnie temu swój sezon zamykała ulica Elektryków. Wraz z końcem września przyszedł czas, aby podsumować tegoroczne działania 100czni. Mocne zakończenie sezonu tylko zaostrzyło apetyt na kolejny. Koncert Smolik/Kev Fox, mimo początkowych problemów technicznych, rozgrzał publiczność i podniósł temperaturę w ten chłodny wieczór.Zamknięcie sezonu na 100czni trwało od piątku. Najpierw publiczność do tańca porwało trzech muzyków klubowych - dj Falcon1, dj Kebs oraz dj 69Beats. Drugiego dnia na kontenerowej scenie stanęli: Smolik i Kev Fox wraz z zespołem. Koncert rozpoczął się z opóźnieniem z powodu usterki technicznej. Gdy muzycy wykonali dwa pierwsze utwory, Kev Fox przerwał koncert i zaproponował przerwę, aby wyeliminować źródło wciąż słyszalnego problemu. Po kilku minutach muzycy zaczęli koncert od nowa, serwując publiczności ponad godzinną muzyczną ucztę dla ducha i ciała.

Koncerty w październiku w Trójmieście


Poza dawką dobrej muzyki, miłośnicy 100czni mogli po raz ostatni w tym roku korzystać z dostępnej oferty gastronomicznej. Miejscówka rozwija się z sezonu na sezon, więc i gastronomia przechodzi za każdym razem małą rewolucję. W tym roku, przez pięć miesięcy imprezowiczów karmili: Mesobox, Mecyje, Pan Baleron, Pizza Cornej Gdańsk, Morze Pasta, Hummusland, Food on the wood oraz Gburka Tapas & Wermut. Przez cały sezon można było również zapalić sziszę od Food & Coffee 100p.

Czytaj więcej: Zaadoptuj roślinę. O schronisku dla roślin

Tegoroczny sezon był bardzo dobry dla 100czni. W niemal każdy weekend miejsce przyciągało tłumy ludzi. Zorganizowano wiele koncertów, warsztatów i targów oraz wprowadzono wiele dobrych zmian m.in. ekologiczne kubki, które można nabyć w barach za odpowiednią kaucją i albo zwrócić, albo zabrać ze sobą do domu. Nawiązano współpracę ze Schroniskiem dla roślin, dzięki czemu każdy chętny mógł przygarnąć niechcianą roślinę. Gruntowny remont przeszła również kanalizacja obiektu, dzięki czemu deszczówka i zużyta w kranach woda była ponownie wykorzystywana do spłukiwania toalet. Ponadto, w przestrzeni pojawiło się więcej zieleni, a dla najmłodszych zrobiono mały plac zabaw. Kolejny sezon z pewnością przyniesie nowe pomysły i niespodzianki. Start wiosną.