stat

Siedem pomysłów na Dzień Matki

24 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Łukasz Stafiej

W niedzielę Dzień Matki. Podpowiadamy, co mamie sprezentować, dokąd razem się wybrać albo co wspólnie zjeść. To będzie również handlowa niedziela, a zatem na wybór miejsc nikt nie powinien narzekać.Wszystkie imprezy w ten weekend w Trójmieście


Na kawę i ciastkoTo chyba najbardziej lubiany pomysł na spędzenie czasu z mamą. Kawiarni w Trójmieście są dziesiątki i naprawdę trudno wybrać tę jedną. Polecamy więc kierować się zasadą lokalności i wybrać się do miejsc, które są w waszej okolicy. To świetny sposób, aby poznać dzielnicowe kawiarenki, które często prowadzą prawdziwi pasjonaci. O tych, które wyróżniają się na trójmiejskiej mapie, pisaliśmy niedawno w osobnym artykule.


Na zakupy lub babską imprezęNiedziela co prawda tym razem będzie handlowa, ale zamiast stać w kolejkach w galeriach handlowych, modowych perełek możemy poszukać w sposób alternatywny na tzw. Swap&Sale, czyli wymianie ubrań, która odbędzie się w godz. 12-18 na terenie miasteczka kontenerowego 100cznia. Oczywiście można tylko kupować ubrania, nie trzeba się nimi wymieniać. Uwaga, dzień wcześniej, w sobotę podobna impreza - Mami Babi Targ, który odbędzie się w Galerii Przymorze.

Nie ma jak u mamy. Jak zmienia się najtrudniejszy zawód świata?


Obiad na mieścieWyjście do restauracji w Dzień Matki to zawsze bardzo dobry pomysł (w ogóle warto z mamą odwiedzać jak najczęściej lokalne knajpki). Restauracji w Trójmieście nie brakuje, a kto szuka nowości, niech sprawdzi w cyklu Nowe Lokale. Przypominamy tylko, że można zrobić rezerwację stolika, bo tego dnia lokale mogą przeżywać oblężenie.


Kobiety na ekranieNie wszyscy wiedzą, że mimo różnych zawirowań lokalowych, istniejące od pokoleń w gdańskim Śródmieściu Kino Kameralne wciąż funkcjonuje. Dobrą okazją, aby je odwiedzić jest Dzień Matki, kiedy to w repertuarze znajdziemy cztery filmy z kobietami w rolach głównych. Zobaczymy m.in. przedpremierowy pokaz islandzkiego thrillera "Kobieta idzie na wojnę" (g. 12:30), głośny "Słodki koniec dnia" (g. 15), chilijski romans "Gloria Bell" przedpremierowo (g. 17:30) oraz belgijsko-francuski komediodramat "Wymarzony" (g. 20). Bilety kosztują po 20 zł.

Repertuar trójmiejskich kin na weekend


Gdynia: miasto nieznaneJesteście pewni, że dobrze znacie Gdynię? A może chcielibyście zabrać mamę na przechadzkę po niedostępnych na co dzień przestrzeniach tego miasta? Jedyną ku temu okazją jest festiwal Open House, podczas którego można odwiedzić ciekawie zaprojektowane prywatne mieszkania, odkryć zakamarki modernistycznych kamienic, zobaczyć od kuchni pracownie lokalnych artystów czy zobaczyć od środka takie budynki, jak chłodnia na terenie Dalmoru. Wstęp wolny, a więcej informacji o niedzielnych wydarzeniach tutaj.

Gwiazdy w SopocieBilet do teatru to prezentowy pewniak. Tym bardziej, że w tym tygodniu rusza festiwal Dwa Teatry, podczas którego w Sopocie będzie można spotkać się z gwiazdami ekranu i sceny. W niedzielę na Scenie Kameralnej pojawią się m.in. Jerzy Zelnik (g. 12), Małgorzata Kożuchowska (g. 14) czy Paweł Deląg (g. 15:30). Oprócz tego w programie wiele innych wydarzeń - słuchowiska, spektakle, czytania, a wstęp na (prawie) wszystko jest wolny.

Kwiaty w pudełkuJeśli znudziły wam się klasyczne bukiety czy nawet zawsze sprawdzające się czerwone róże, możecie swoim mamom ufundować kwiaty w pudełku. Nie wymagają wazonu, codziennego zmieniania wody, podcinania końcówek czy specjalnej pielęgnacji i są eleganckim upominkiem. Minusem może być cena - zazwyczaj są droższe niż tradycyjne bukiety, ale w końcu Dzień Matki jest tylko raz w roku.

Więcej o tym trendzie przeczytacie w osobnym artykule, a tutaj znajdziecie wszystkie kwiaciarnie w Trójmieście.