Pomysły na andrzejki w Trójmieście

28 listopada 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Wrona
Trójmiejskie kluby przygotowały specjalne atrakcje z okazji andrzejek. Więcej zdjęć (2)

Trójmiejskie kluby przygotowały specjalne atrakcje z okazji andrzejek.

fot. 123rf / dolgachov

Trójmiejskie kluby przygotowały specjalne atrakcje z okazji andrzejek.

fot. 123rf / dolgachov

Z roku na rok andrzejki zdobywają coraz większą popularność. Niektórzy traktują je jako alternatywę dla często droższych i trudniej dostępnych imprez sylwestrowych. Nic dziwnego, że w Trójmieście i okolicach nie brakuje propozycji andrzejkowych bali i wystawnych kolacji.Wszystkie imprezy andrzejkowe


Do tej pory andrzejki kojarzyły się głównie z wróżbami, domówkami i imprezami w klubie. Oczywiście w najbliższy weekend takich imprez nie zabraknie, jednak równie bogatą ofertę przygotowały trójmiejskie hotele i restauracje. Sporo jest też atrakcji dla dzieci, których rodzice planują całonocną zabawę.

Kolacje i bale andrzejkoweWystawne andrzejkowe kolacje czekają na nas zarówno w Trójmieście, jak i w okolicach. W Gdańsku na zabawę zaprasza restauracja Zacisze. W Domu Wypoczynkowym Rzemieślnik impreza andrzejkowa odbędzie się w sobotę. Do wspólnego świętowania zapraszają też La Fontaine, restauracja Orzeł i restauracja Sosnowa. W restauracji Żabusia do zabawy zagra Dj Mariush, a Karczma Trzy Dęby przygotowała potańcówkę disco. Niezapomniany wieczór pełen muzyki, zabaw, wróżb i pysznego jedzenia czeka gości hotelu Mercure Gdańsk Posejdon. Na specjalną kolację andrzejkową zaprasza Majolika.

Sopocki hotel Opera zaprasza na wieczór andrzejkowy, z czasem wypełnionym po brzegi magią, wróżbami i specjalnie skomponowanym na tę okazję menu.

W gdyńskiej sali bankietowej Riwiera w andrzejkową noc goście skosztują specjalnego menu szefa kuchni, a o dobrą zabawę zadba Dj Jack Wick.

Andrzejki. Imprezy, wróżby andrzejkowe i historia świętaDla dzieciSpecjalne bale andrzejkowe czekają też najmłodszych. Sala zabaw Filiko zaprasza maluchy w wieku od 3 do 8 lat na wróżby, tańce, zabawy ruchowe oraz warsztaty tworzenia kolorowych świeczników. Dzikie Pląsy w Borkowie zapraszają dzieci w wieku od 3 do 6 lat na Hokus Morokus pełen słodkich pokus, a starszaków (7-13 lat) na Całonocne Andrzejkowanie. Imprezę z nocowaniem dla dzieci od 6 do 14 lat przygotowało też Studio Tańca Artistic. Dzieci, które ukończyły 5 lat, mogą wziąć udział w Nocowance Andrzejkowej w Polly Studio. Czarodziejskie spotkanie z wróżką zaplanowało dla dzieci Kids Play. Dzieci w wieku 5-8 lat pobawią się też w gdyńskim Kalamo.

Bale i kolacje andrzejkowe często przypominają imprezy sylwestrowe. Więcej zdjęć (2)

Bale i kolacje andrzejkowe często przypominają imprezy sylwestrowe.

fot. 123rf / bowie15

Bale i kolacje andrzejkowe często przypominają imprezy sylwestrowe.

fot. 123rf / bowie15

Muzyczne andrzejkiNa specjalny Koncert andrzejkowy zaprasza Filharmonia Bałtycka. W programie znajdzie się włoska muzyka filmowa, a Orkiestrę PFB poprowadzi Massimiliano Caldi - włoski dyrygent, który od wielu lat zawodowo jest związany z Polską.

Ponadto w piątkowy wieczór czekają nas koncerty Łąki Łan w Starym Maneżu, Kabe w Sfinks700, Indios Bravos w B90 i Acid Drinkers w klubie Ucho.

Andrzejki w klubieDo spędzenia andrzejek w rockowym rytmie i wspólnego wróżenia zaprasza klub Metro. W CK Bowling odbędzie się wieczór wróżb i andrzejkowe karaoke.

W tym roku zapraszamy wszystkie wiedźmy. Załóżcie szpiczaste kapelusze, nosy oraz weźcie ze sobą miotły - zachęca do wspólnej zabawy klub Autsajder.
W Mieście Aniołów zagrają Mike G. oraz Pete Grace - doświadczony dj i producent muzyczny. Przyszłość przepowiadać będzie profesjonalna wróżka Zaira, a w czarodziejski klimat imprezy wprowadzać będą wróżki-hostessy, rozdając zaczarowane ciasteczka z wróżbami. Ponadto wszyscy Andrzeje do godz. 23 wchodzą na imprezę za darmo.

Po co chodzimy do wróżki?


Nowy Harem odwiedzi Boosin, w klubie Wolność zagrają Alex inc & Mieczyk Sax, a klub Kosmos zaplanował Andrzejkowy Maraton Imprezowy. Wtedy zaprasza na żartobliwe The Ążejki. "Lejemy piwo i wosk" zapowiada pub Polufka.

Smakoszy czekają Piwne Andrzejki w PG4 i wyzwanie ostrości w Batory Food Hall.
Jak spędzisz andrzejki?
13%

w klubie na imprezie

10%

na domówce ze znajomymi

5%

na wystawnej kolacji i balu

2%

wyjeżdżam za miasto

10%

jeszcze nie wiem

60%

nie planuję nic szczególnego

zakończona

łącznie głosów: 336

Opinie (22) 6 zablokowanych

 • (3)

  spędzę z uckochaną pod kołderką

  • 12 11

  • (1)

   Dziwnie nazywasz rękę

   • 12 3

   • Nie, zupełnie typowo.

    • 1 0

  • Jak było

   • 0 0

 • Kiedyś jak miałem wujka Andrzeja (1)

  To chodziłem do niego na imieniny, galareta, tatarek, własne winko. Super. Wujowi się zmarło więc nie mam jak już obchodzić tego święta. A te imprezy w klubach, restauracjach to może są dobre dla Ruskich i innych nowobogackich. Ogólnie żenada, żeby się spinać żeby pójść w ten dzień na imprezę. Dzień jak co dzień, szkoda kasy i czasu na głupoty.

  • 29 10

  • Nikt, oprócz ciebie, się nie spina...

   • 1 3

 • Domówka z Perłą

  U nas w domu zawsze robimy domówkę i bawimy się świetnie. Za każdym razem do kogoś innego. Najlepsza zabawa.

  • 9 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.