Artur Cichuta i Łukasz Chwieduk w finale "Mam talent!"

28 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Alicja Olkowska

Już w sobotę o godz. 20 rozegra się finał 12. edycji "Mam talent!". W rywalizacji o wygraną bierze udział aż dwóch uczestników z Trójmiasta: Artur Cichuta i Łukasz Chwieduk. Kto zdobędzie najwięcej głosów widzów i zgarnie 300 tys. złotych?Finał tegorocznej edycji "Mam talent!" zbliża się wielkimi krokami. Podczas ostatecznego starcia decyzja nie należy już do jurorów, lecz do widzów, którzy za pomocą SMS-ów typują zwycięzcę. Tym razem możemy trzymać kciuki za dwóch uczestników związanych z Trójmiastem.

Artur Cichuta: miłośnik sztuk walki, akrobatyki i "Wejścia smoka"Artur Cichuta ma 30 lat, pochodzi z Bełchatowa, obecnie mieszka w Gdyni. Trener gimnastyki sportowej na AWFiS Gdańsk, przez wiele lat ćwiczył chińskie sztuki walki i gimnastykę sportową. Pasją zaraził go tata, który zabierał go do cyrku na występy akrobatów oraz do kina na "Wejście smoka".

Dopiero niedawno, bo osiem miesięcy temu, połączył wschodnie sztuki walki i powietrzną akrobatykę. Jego występ podczas castingu do "Mam talent!" nie tylko zachwycił jurorów, ale też zagwarantował mu przejście do kolejnego etapu za sprawą "złotego przycisku", który wcisnął Agustin Egurrola.

- Oglądam setki prezentacji i zawsze szukam piękna, perfekcji, mądrości i dojrzałości i to wszystko znalazłem w twoim występie - tłumaczył potem juror.
Cichutę można zobaczyć w spektaklach gdyńskiego Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art, z którym m.in. w 2018 roku popłynął do Singapuru, aby wykonać specjalny spektakl na Darze Młodzieży, odbywającym wtedy Rejs Niepodległości. Występuje również w Wiedźminie Teatru Muzycznego.


Łukasz Chwieduk: utalentowany mistrz freestyle footballu26-letniego Łukasza Chwieduka czytelnicy Trojmiasto.pl mogą dobrze kojarzyć: o jego wyczynach z piłką pisaliśmy już wielokrotnie, a pierwszy raz w 2010 roku.

Pochodzi z Kępic, mieszka w Gdyni, od lat zajmuje się freestyle footballem, czyli sportem polegającym na wykonywaniu przeróżnych trików piłką nożną. Studiował wychowanie fizyczne na AWF w Gdańsku. Na koncie ma już ważne wyróżnienia, m.in. jest dwukrotnym mistrzem Polski i Europy oraz wicemistrzem świata we freestyle footballu, a także mistrzem Polski Freestyle Football 2019. Na jego stronie możemy również przeczytać, że jest "najpopularniejszym piłkarskim TikTokem w Polsce".

Dwukrotnie brał udział w "Mam talent!". Pierwszy raz w 2017 roku i dotarł do półfinału. W 2019 roku ma realną szansę na wygraną.

Zobacz także: Triki z piłką. Jak to się robi? Radzi Łukasz Chwieduk

Finał "Mam talent!" w sobotę 30 listopada o godz. 20 na kanale TVN. Będziecie oglądać? Macie swojego faworyta?

Casting do "Mam talent!" w Gdańsku (wiosna 2019):
Najchętniej oglądam programy:
7%

talent-show

5%

muzyczne

13%

informacyjne

12%

przyrodnicze

10%

kulinarne

7%

motoryzacyjne

6%

religijne

2%

talk-show

3%

publicystyczne

8%

inne

27%

nie oglądam takich produkcji

zakończona

łącznie głosów: 305

Spektakle

  • Wiedźmin 21 października 2021 godz. 19:00