Asseco Arka Gdynia - Enea Astoria Bydgoszcz 74:97. Czwórka koszykarzy nie wygra

11 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

W pojedynku najskuteczniejszych koszykarzy w zespołach Bartłomiej Wołoszyn okazał się lepszy od Paula Jorgensena, ale w meczu Asseco Arka Gdynia - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wysoko wygrali goście. W pojedynku najskuteczniejszych koszykarzy w zespołach Bartłomiej Wołoszyn okazał się lepszy od Paula Jorgensena, ale w meczu Asseco Arka Gdynia - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wysoko wygrali goście.

Zespół Asseco Arka Gdynia przegrał u siebie z drużyną Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 74:97 (27:29, 12:25, 22:21, 13:22) w 2. kolejce Energa Basket Ligi. Znów dały znać o sobie braki kadrowe wśród podopiecznych Milosa Mitrovicia. W czwórkę nie da się w koszykówkę wygrywać. Tylu zawodników w szeregach gospodarzy miało dwucyfrowy wynik punktów, ale wsparcia od znacznie młodszych kolegów nie otrzymali.

Trefl Sopot - GTK Gliwice 91:68. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

ASSECO ARKA: Wołoszyn 21 (4x3), Musić 17 (6 as.), Dylewicz 16 (2x3), Hrycaniuk 11, Tomaszewski 2 oraz Bogucki 4, Wilczek 3 (1x3), Kaszowski, Perzanowski, Kowalczyk

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA: Jorgensen 18 (4x3), Nizioł 17 (1x3), Cavars 9 (14 zb.), Herdon 9 (3x3, 5 as.), Domarkas 2 oraz Zębski 18 (2x3), Chyliński 12 (1x3), Pluta 6 (5 as.), Aleksandrowicz 3 (1x3), Krasuski 3 (1x3), Loncar, Kutta

Na inaugurację rozgrywek, w Warszawie koszykarze Asseco Arki Gdynia dotrzymywali kroku rywalom do przerwy. W pierwszym meczu przed własną publicznością mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie.

Przeczytaj, na co liczyli trójmiejscy trenerzy przed 2. kolejką Energa Basket Liga

Co prawda gospodarze rozpoczęli grę od 0:5, ale nie poddali się od razu. W 4. minucie po akcji 2+1 Adam Hrycaniuka objęli pierwsze prowadzenie. Po chwili Adrian Bogucki poprawił na 16:13, a w 6. minucie było już 21:15 po "trójce" Filipa Dylewicza.

Niestety, korzystnego wyniku nie udało utrzymać się do końca pierwszej kwarty. Wynik tej odsłony, na 2 sekund przed końcem na korzyść rywali (29:27) ustalił rzutem z dystansu Mateusz Zębski.

W drugą kwartę drużyna Asseco Arka weszła jeszcze gorzej niż w pierwszą, gdyż straciła aż 7 punktów z rzędu. A potem było jeszcze gorzej, gdyż w miejscowych szeregach jedynie Dylewicz i Bartłomiej Wołoszyn w drugich 10 minutach zdobywali punkty. Efekt - wysokie prowadzenie bydgoskiej ekipy w przerwie, już 54:39.

Od razu po zmianie stron trafił Paul Jorgensen, ale tym razem gdynianie nie przespali początku kwarty. Walczyli, by jak najbardziej zminimalizować straty. Zbliżyli się na 9 punktów (61:70). Niestety, w tej kwarcie nie zdobyli już punktu, a rywalom pozwolili na dwie akcje 2+1. Andrzej Pluta wykorzystał szanse na trzy punkty, ale Zdębski nie trafił z wolnego.

Po pół godzinie gry było 75:61 dla rywali. W bydgoskiej drużynie podobała się zwłaszcza zespołowa gra. Już wówczas miała na koncie 21 asyst. Utrzymywała zresztą przewagę we wszystkich kluczowych statystykach. M.in. w rzutach z gry miała około 60 procent skuteczności.

W ostatniej kwarcie Astoria nieco więcej pudłowała i dlatego nie złamała granicy 100 punktów, jednak i tak zaliczyła na przykład w całym meczu aż 13 "trójek". Podopieczni Milos Mitrovicia odpowiedzieli 7 celnymi rzutami dystansowymi, a w rzutach za dwa mieli 52 procent skuteczności.

Na tablicach rządził Klavs Cavars, który zebrał 14 piłek, w tym aż 8 na atakowanej tablicy.

Wyniki 2 kolejki

• TREFL SOPOT - GTK Gliwice 91:68 (20:24, 24:15, 25:19, 22:10)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 74:97 (27:29, 12:25, 22:21, 13:22)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 66:62 (14:18, 26:18, 7:11, 19:15)
  • King Szczecin - HydroTruck Radom 103:112 (33:20, 21:30, 23:26, 26:36)
  • Anwil Włocławek - Enea Zastal BC Zielona Góra 89:82 (22:26, 19:19, 24:16, 24:21)
  • Legia Warszawa - Twarde Pierniki Toruń 105:68 (27:14, 28:26, 29:20, 21:8)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 83:74 (23:20, 23:16, 22:14, 15:24)
  • PGE Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 75:71 (18:14, 18:21, 23:17, 16:19)