Bal Wysokich ponownie zawitał do Trójmiasta

30 lipca 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Paula Żochowska

Bal Wysokich to cykliczna impreza organizowana co roku w jednym z polskich miast i tym razem, po raz drugi, odbyła się w Sopocie. Aby należeć do klubu, trzeba spełnić kilka warunków, a jednym z najważniejszych jest oczywiście wzrost: panie muszą mierzyć nie mniej niż 180 cm, a panowie minimum 190 cm.Forum Klub Wysokich prężnie działa od 2005 roku. Organizatorom i uczestnikom zależy na tym, aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do wysokich osób, które nie zawsze zajmują się sportem, ale także aby zwrócić uwagę firm produkujących odzież na problemy, z jakimi borykają się osoby o niestandardowym wzroście.

- Widzimy się regularnie na spotkaniach i balach ogólnopolskich organizowanych kilka razy w roku oraz na spotkaniach lokalnych przygotowywanych spontanicznie przez członków naszego klubu. Forum Klub Wysokich to gwarancja klimatu i niezapomnianych wrażeń, jakie tworzą wszyscy uczestnicy - mówi organizatorka imprezy i klubowiczka mierząca 191 cm wzrostu, Paulina Rutkowska.
W tym roku do Trójmiasta specjalnie na Bal Wysokich zjechali uczestnicy z całego kraju oraz z zagranicy. Najwyższa kobieta mierzy 194,5 cm, a mężczyzna 211 cm.

- To świetna inicjatywa, daje nam niezapomniane wspomnienia i fantastyczne przyjaźnie - powiedziała jedna z uczestniczek imprezy.
Poza atmosferą i dobrą zabawą na gości czekały również atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami, wybory najwyższej uczestniczki i najwyższego uczestnika oraz króla i królowej balu, loteria oraz zbiórka charytatywna.

Paula Żochowska