Bardzo ekstremalny festiwal. Cropp Baltic Games już w piątek

3 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Aleksandra Wrona

Przed nami kolejna, jubileuszowa edycja jednego z największych w Polsce festiwali sportów ekstremalnych. Tegoroczny Cropp Baltic Games odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na Placu Zebrań Ludowych.- Od dziesięciu lat doświadczamy wydarzenia na światowym poziomie i tym razem nie będzie inaczej - mówi Wojtek Tandeck, organizator Cropp Baltic Games. - Tegoroczna edycja festiwalu to jednocześnie zmagania w ramach Pucharu Świata w jeździe na deskorolce, rowerach BMX i MTB. Wezmą w nim udział znani zawodnicy z całego globu. Nie zabraknie także czołówki polskich zawodników, ale w eliminacjach może wystartować każdy. Dodatkowo zaplanowaliśmy konkurs tańca Hype Up, walki Freestyle. Kiedy na skateparkach zgasną światła, rozpoczną się koncerty w dużym namiocie muzycznym. Wystąpią w nim najciekawsi polscy artyści hip-hopowi.
Na terenie festiwalu powstanie pięć stref, w których niezależnie od siebie obywać się będą różne wydarzenia: BMX, Skate, Dirt, Tent oraz Cropp Zone. W programie festiwalu znajdziemy dwa duże skateparki (dla BMX i deskorolki), w których będzie można ulepszać swoje umiejętności, jak i widowiskowe zawody. Podczas festiwalu odbędzie się WCS (Puchar Świata w Deskorolce) oraz FBM (Puchar Świata w MTB DIRT). Do Gdańska zjadą się zawodnicy z całego świata.

Podczas tegorocznego Cropp Baltic Games znajdziemy też miejsce przeznaczone do relaksowania się, wieczorne imprezy, m.in. popularne silent disco, poduchę do skakania, Amber Bar oraz stoiska branżowe. W sobotę odbędzie się bitwa taneczna Hype-Up. Ubrania z kolekcji gdańskiej imprezy będą do dostania w sklepach sieci Cropp w 13 krajach. Powstanie też specjalny krótki film pokazujący, jak w przestrzeni Gdańska można realizować się, uprawiając dyscypliny reprezentowane podczas Cropp Baltic Games.

Baltic Game Gdańsk to jednak nie tylko sport, podczas festiwalu odbędą się też koncerty. W tym roku na scenie wystąpią Quebonafide, Żabson, Reto (piątek), TBA (sobota) oraz Subaru Gang i Tede (niedziela). Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie balticgames.co.

Do końca dzisiejszego dnia (czwartek, 3.08) sprzedawane są bilety z trzeciej tury: cena za bilet jednodniowy wynosi 49 zł, trzydniowy 109 zł. W grupach pięcioosobowych można zakupić bilet grupowy, którego cena wyniesie 100 zł za osobę. Dostępny jest też karnet VIP w cenach 450 zł za 3 dni lub 150 zł za dzień. Od piątku (4.08), czyli pierwszego dnia festiwalu za bilet jednodniowy zapłacimy 49 zł, a trzydniowy 119 zł. Karnety grupowe będą niedostępne, a ceny VIP pozostaną bez zmian. Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.

Bilety są dostępne na stronach biletomat.pl oraz eBilet.pl. Będą też dostępne w dniu festiwalu w kasach przed wejściem.
Zeszłoroczna edycja festiwalu