Bedoes i goście na Tarasach przy Aquaparku w Sopocie

17 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Justyna Michalkiewicz-Waloszek

Bydgoski raper Bedoes, którego teledyski na Youtubie mają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń, ruszył w trasę promującą jego najnowszą płytę "Kwiat Polskiej Młodzieży". I chociaż na Tarasach przy Aquaparku w Sopocie nie było tłumów, zgromadzona publiczność bawiła się dobrze i przede wszystkim - bardzo głośno.Koncerty hip-hop w Trójmieście:


Koncert odbył się w plenerowej przestrzeni koncertowej w Trójmieście, zlokalizowanej na Tarasach przy sopockim Aquaparku. Miejsce słynie z letnich koncertów oraz spektakli, może pomieścić nawet 980 osób.

Czytaj więcej: Pięć pomysłów na koncert pod gołym niebem

Koncert Bedoesa rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. Kiedy na scenie pojawili się długo wyczekiwani muzycy, publiczność natychmiast dała się ponieść energii. Koncert na Tarasach Przy Aquaparku w Sopocie przyciągnął przede wszystkim ludzi bardzo młodych, którzy bez skrępowania przez osiemdziesiąt minut skakali przy scenie, jednocześnie spełniając prośby swoich idoli. Młodzież kilkukrotnie formowała wielkie koło, które było pozycją startową do pogo albo kucała, aby w rytm basu wyskoczyć wspólnie do góry. Przez cały koncert czuć było dobrą wymianę energii pomiędzy sceną a publicznością. Ze sceny wybrzmiały m.in.: "Kwiat Polskiej Młodzieży", "Gady", "Delfin" czy "Bez moich braci".

Podczas występu Bedoes zaprosił zapowiadanych wcześniej gości, których tożsamość do samego końca nie była znana. Ku uciesze publiczności na scenie pojawił się niemal cały skład z 2115 Gang, który został założony przez Bedoesa. Nazwa składu nawiązuje do daty założenia (2015 rok) z dodaniem 100 lat, co zgodnie z myślą założyciela symbolizuje, że Gang muzycznie wyprzedza wszystkich o całe stulecie.

Koncert "Bedoes - Kwiat Polskiej Młodzieży" w Sopocie był częścią trasy promującej krążek o tym samym tytule. Bilety kosztowały 79 zł. Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym kalendarzu imprez oraz w stałym cyklu "Planuj tydzień".