stat

Beeski tańczy breakdance na tle stoczni

12 lutego 2019, 11:00
łs

Mieszkający w Gdyni tancerz breakdance Piotr "Beeski" Kania opublikował klip, na którym tańczy na tle terenów stoczniowych w Gdańsku.Piotr Kania pochodzi z Grudziądza, ale od kilku lat mieszka w Gdyni. Tutaj pracuje m.in. jako grafik oraz realizuje swoją największą pasję: naucza i tańczy breaking (popularnie zwany breakdancem).

- Jestem już doświadczonym bboyem, znanym na polskiej scenie i nie tylko. To wiąże się z możliwością prowadzenia warsztatów, sędziowania zawodów czy po prostu startowania i wygrywania. Od czasu do czasu wcielam się również w rolę konferansjera na imprezach hip-hopowych - opowiada Beeski.

Jego taneczne umiejętności można oglądać na klipie, który niedawno trafił do sieci. To efekt współpracy z twórcą wideo - Sebastianem Jackowskim. Tłem dla tanecznych wyczynów Beeskiego są postoczniowe tereny w Gdańsku.

- Ten materiał to w większości inicjatywa Sebastiana - on był operatorem kamery i montażystą wszystkich zrealizowanych zdjęć. Pomyślałem, że stocznia będzie świetnie pasowała do tego, co chcemy wspólnie osiągnąć. Muzykę dostaliśmy od mojego przyjaciela, jednego z najlepszych - a według mnie najlepszego - beatmakera w kraju, Rafała "Oer" Skiby, reprezentującego raperski zespół B.O.K. - Bydgoszcz. Obecnie wideo ma 22 tys. wyświetleń i wiem, że dotarło do wielu miejsc na całym świecie.

Imprezy taneczne w Trójmieście


Beeski zajmuje się również animacją środowiska breakingowego, organizując przeróżne wydarzenia taneczne i nie tylko. Najbliższe zaplanował na początek marca. Informacji warto szukać na jego profilu na Facebooku.

łs