Brzeźno: Żabson dał koncert-niespodziankę na parkingu

7 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
rb
Koncert Żabsona z auta na parkingu przy plaży:

Niemal do ostatniej chwili raper Żabson trzymał w tajemnicy koncert, który miał się odbyć w czwartek pod wieczór w Gdańsku. Gdzie? Tego fani dowiedzieli się na krótko przed, gdy dokładny adres - al. Hallera 275Mapka, czyli parking przy plaży w Brzeźnie - podał na swoim Instagramie. W ciągu godziny zebrał się tu tłum młodych ludzi. Udział był bezpłatny.Koncerty w Trójmieście


Tajemnicze koncerty stają się coraz popularniejszą formą spędzania czasu. W Gdańsku trwa właśnie cykl "Nowe idzie od morza do Wrzeszcza", gdzie uczestnicy spotykają się w punkcie zbiórki i razem z organizatorami udają się w docelowe miejsce. Dopiero wtedy dowiadują się, gdzie odbędzie się wydarzenie. Jest to jednak koncert z zaplanowaną liczbą osób, na który sprzedawane są bilety i organizatorzy wiedzą, ile dokładnie osób weźmie w nim udział.

Inaczej było w czwartek, gdy raper Żabson skrzyknął fanów za pomocą swojego kanału na Instagramie. Późnym popołudniem dał znać, że koncert rozpocznie się o godz. 18:20 na parkingu przy plaży w Brzeźnie. W ciągu kilkudziesięciu minut teren zapełnił się jego fanami.

Już jadąc w tym kierunku, nie dało się nie zauważyć licznych grup młodych ludzi podążających na koncert. Niedługo później podjechał kamper, w którym otworzył się dach. To właśnie z tego miejsca raper wystąpił i zaprezentował swoje największe przeboje. Nie zabrakło także rzucenia się w tłum i "niesienia" na rękach.

Koncert trwał przez około godzinę. Wśród około tysiąca sympatyków znaleźli się nawet tacy, którzy zajęli miejsca na drzewach czy na dachach swoich samochodów. Następnie fani rozeszli się - większość z nich udała się na pobliską plażę.

Ruch uliczny w trakcie koncertu był utrudniony. Na twarzach ludzi, którzy zostawili swoje samochody na wspomnianym parkingu, widać było zdziwienie i niekiedy złość, gdy musieli przedostać się przez grupy nastoletnich fanów.

Na parkingu w Brzeźnie grał Żabson:
Jak oceniasz koncert-niespodziankę Żabsona?
22%

superpomysł, młodzi muszą się wybawić

41%

takie akcje są fajne, ale nie w czasie koronawirusa

37%

koncert OK, ale gdzie tu przepisy bezpieczeństwa?

zakończona

łącznie głosów: 1527

rb