Był Scruffy O'Brien, będzie Ziemia. Drugie życie irlandzkiego pubu

21 listopada 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Alicja Olkowska

W miejscu popularnego niegdyś irlandzkiego pubu Scruffy O'Brien we Wrzeszczu powstanie nowy klub koncertowo-taneczny Ziemia. Obecnie ekipa odpowiedzialna za sopockie Dwie Zmiany remontuje wnętrza, które udostępni po Nowym Roku.Scruffy O'Brien przy ul. Grunwaldzkiej 76 zobacz na mapie Gdańska przez ponad dwie dekady działalności na dobre wrósł we wrzeszczański krajobraz - to właśnie tutaj, jeszcze w latach 90., można było skosztować oryginalnych irlandzkich piw i obejrzeć na jednym z kilku telewizorów mecze piłki nożnej.

Choć pub złote czasy miał już dawno za sobą a klimatyczne wnętrza wymagały odświeżenia, doczekał się wielu oddanych bywalców. Nagłe zamknięcie we wrześniu zeszłego roku odbiło się szerokim echem wśród fanów lokalu, co było także widoczne w komentarzach na naszym portalu.

Zobacz także: Popularny pub Scruffy O'Brien we Wrzeszczu zamknięty

W nieczynnym od ponad roku pubie kilka tygodni temu rozpoczęły się gruntowne prace remontowe (zniknęła już duża część irlandzkiego wyposażenia). Jak się okazało, przejęła go ekipa zarządzająca Spółdzielnią Socjalną Dwie Zmiany w Sopocie. W jej skład wchodzą m.in. Krystian Wołowski (producent muzyczny, muzyk zespołu Dick4Dick, a także prezes spółdzielni), Maciej Salamon (grafik, ilustrator i muzyk trójmiejskich zespołów Gówno i Nagrobki), Adam Hryniewicki (producent muzyczny, muzyk zespołu Dick4Dick) i Juliana Cyrzan (animatorka kultury).

Co planują w miejscu pubu?

- Ziemia będzie klubem muzyczno-tanecznym z uproszczoną gastronomią w ciągu dnia. Przejęliśmy także jedno pomieszczenie na pierwszym piętrze, gdzie kiedyś mieściła się szkoła języków obcych. Choć Ziemię tworzy ta sama ekipa co Dwie Zmiany, będzie tu inaczej niż w Sopocie - mówi Juliana Cyrzan.
W ciągu dnia Ziemia będzie oferować zdrowe menu w stylu bistro, duży wybór ciast, kaw i soków, by wieczorem przemienić się w klub z tanecznymi i koncertowymi imprezami. Otwarcie zaplanowane jest na początek stycznia.