Ciekawe prezenty w sklepach turystycznych

15 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Marcin Dajos
Najnowszy artukuł na ten temat

Iga Świątek zachęciła do gry w tenisa. Gdzie i za ile rozpocząć naukę?

Rękawiczki pozwalające korzystać ze smartphone'a, miski silikonowe, butelki filtrujące wodę, hamaki z materiału spadochronowego, oryginalne scyzoryki czy po prostu kurtki i spodnie. To przedświąteczne hity w sklepach turystycznych, gdzie także możemy trafić na ciekawe prezenty na Boże Narodzenie.SKLEPY TURYSTYCZNE I SPORTOWE W KATALOGU TROJMIASTO.PL

Postanowiliśmy zajrzeć do sklepów z odzieżą i sprzętem turystycznym, aby sprawdzić, co aktywnym można kupić na święta Bożego Narodzenia lub po prostu, co jest tegorocznym hitem.

W Globtreku usłyszeliśmy, że jeśli chodzi o prezenty świąteczne, to można podzielić je na kilka kategorii.

- Pierwsza z nich to kategoria prezentów zamówionych. Przychodzą po nie członkowie rodziny, ponieważ wiedzą, co obdarowywany chce dostać. Zazwyczaj jest to jakaś odzież, kurtka, spodnie, coś brakującego do uprawiania aktywności turystycznej. Są to także: polar, odzież termiczna czy specjalne legginsy - wylicza Piotr Baska, podróżnik związany z tym sklepem.
Druga kategoria to rzeczy, które ludzie wybierają sami. Są to zazwyczaj drobiazgi, uzupełnienie ekwipunku turystycznego. W tej grupie mamy termosy metalowe Honer Fjord Nansen, które się nie potłuką i trzymają ciepło nawet do 24 godzin. Są także kubki termiczne, składane miski i kubki silikonowe.

- Warto także dodać do tego wkładki do śpiworów Sea To Summit zrobione z materiału coolmax, jedwabiu czy bawełny, które można użyć również jako izolator w łóżkach hotelowych, czy po prostu wykorzystać jako śpiwór. Do tego scyzoryki wieloczynnościowe dedykowane myśliwym, żeglarzom czy turystom. A dla pań kupowany jest SwissCard, czyli płaski przyrząd o grubości około czterech kart do bankomatu, gdzie znajdziemy scyzoryki, drobne nożyczki, mały pilniczek do paznokci czy długopis - dodaje Baska.
Z drobnych rzeczy ciekawą opcją nie tylko dla turysty mogą być rękawiczki idealne do obsługi urządzeń z ekranem dotykowym, czapki lub polarowe chusty pod szyję.

- Obecnie świetnie na prezent sprawdzają się także butelki do wody posiadające konkretny filtr świetnie oczyszczający płyn. Można z niej pić wodę pobraną chociażby z kałuży. Ma ona pojemność 0,7 litra, a filtr jest przeznaczony na około 300 napełnień butelki - twierdzi Baska.
Trzecia kategoria to większe sprzęty turystyczne, na które składa się np. cała rodzina. Chodzi o namioty czy nawet raki lub czekany.

- Namawiamy klientów na hamaki turystyczne, w których można spać w lesie. Zrobione są one z materiału spadochronowego, mocowane na cienkich linkach. W nich rozkładamy karimatę lub śpiwór. Są też takie, które mają z jednej strony moskitierę, z drugiej nie i to my wybieramy, czy chcemy się chronić przed owadami, czy takiej potrzeby nie ma - kończy Baska.
Jest też kategoria prezentów dla ludzi, którzy wszystko mają, ale ktoś chce ich zadziwić swoją kreatywnością. Wówczas kupuje ciekawe naczynia aluminiowe czy wcześniej wspomniane miski sylikonowe albo scyzoryki.

O hity świąteczne zapytaliśmy również w sklepie Jack Wolfskin. Tutaj również, jak co roku okres ten to czas, kiedy dużym zainteresowaniem cieszą się ciepłe kurtki.

- W tym roku największą popularność zdobyły męskie kurtki puchowe i damskie puchowe płaszcze. Z dnia na dzień rośnie zainteresowanie odzieżą narciarską. Jeśli chodzi o asortyment typowo prezentowy, w tym roku klienci stawiają na ciepłe czapki, rękawiczki a nawet skarpety wełniane - mówi Magdalena Reglińska ze sklepu w Galerii Bałtyckiej.
- Popularne również są kubki termiczne oraz kosmetyczki turystyczne. Trafnym wyborem będzie także mały plecak turystyczny, który idealnie sprawdza się również w miejskiej dżungli. Równie chętnie plecakiem obdarowani zostaną nasi najmłodsi klienci. Dla niezdecydowanych poszukiwaczy świątecznych upominków świetnym rozwiązaniem jest zakup bonu podarunkowego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością - dodaje.
Czy w twoich prezentach świątecznych znajduje się sprzęt sportowy i turystyczny?
22%

często

29%

czasami

18%

sporadycznie

31%

nie

zakończona

łącznie głosów: 266