Dawid Podsiadło: co z biletami na koncert?

1 czerwca 2020, 14:30
Alicja Olkowska
Najnowszy artukuł na ten temat

Zbadali wpływ izolacji w czasie pandemii

Dawid Podsiadło to obecnie jeden z najbardziej znanych polskich artystów - niemal każdy jego koncert przyciąga komplet widzów. Tak samo miało być 13 czerwca na stadionie w Letnicy - wszystkie bilety wyprzedały się w ciągu doby. Niestety pandemia wymusiła na organizatorach przeniesienie wydarzenia na przyszły rok. Wielu fanów Podsiadły planuje zachować bilet na nowy termin (5.06.2021), ale co z tymi, którym czerwiec 2021 nie pasuje? Jak i czy mogą go zwrócić?Koncerty pop w Trójmieście


Niedawno Dawid Podsiadło na swojej stronie FB zamieścił informację, że najbliższe koncerty stadionowe przechodzą na kolejny rok oraz podał nową datę koncertu na Stadionie Energa Gdańsk. Jednocześnie zapewnił, że "wszystkie bilety zachowują ważność" i będą obowiązywać w 2021 roku.

- Tradycyjnie szczegóły znajdziecie w e-mailu od bileterii: jak zachować swój bilet, jak wymienić na voucher i jak zwrócić, jeżeli nie chcecie lub nie możecie być z nami w przyszłym roku - czytamy w komunikacie Dawida Podsiadły.
Rzeczywiście, jeszcze tego samego dnia przyszedł e-mail od firmy eBilet, która obsługuje trasę artysty.

- Zakupiony przez Ciebie bilet zachowuje ważność i uprawnia do uczestniczenia w koncercie w nowym terminie. Żeby ostatecznie potwierdzić swój udział, kliknij w poniższy link "zachowaj bilet" i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz uczestniczyć w przeniesionych wydarzeniach, w tym e-mailu znajdziesz też informacje na temat możliwości zamiany biletu na specjalny voucher lub zwrotu.

Dawid Podsiadło w Trójmieście - dużo zdjęćVoucherCi, którzy nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w koncercie 5 czerwca 2021 roku, mogą zamienić bilet na voucher o wartości zakupionego wcześniej biletu na pozostałe koncerty i które są do wykorzystania w serwisie eBilet.pl. Dodatkowo te osoby mają prawo "do pierwszeństwa zakupu w przedsprzedaży dostępnych biletów na wszystkie koncerty Dawida Podsiadły w okresie 2020-2021 roku".

Zwrot biletuTych, którzy chcą zwrócić bilet, obowiązuje aktualny regulamin (powstał na bazie ustawy z 2 marca 2020). Wszyscy zainteresowani tą opcją otrzymają zwrot środków maksymalnie w ciągu 180 dni. Przed upływem ustawowego terminu otrzymają wiadomość, gdzie będzie dostępna opcja zwrotu.

Co to znaczy w praktyce? Zapytaliśmy Bartosza Trońskiego z eBilet.

- Proces wygląda następująco: na tym etapie klienci otrzymali mailing z opcją zachowania biletów lub zwrot na voucher oraz informację o ustawowym terminie na zwrot. W ciągu 180 dni od momentu otrzymania tej wiadomości klienci otrzymają kolejną, w której dostępne będą te same opcje, tj. zachowanie biletów i zwrot na voucher, ale będzie w nim też możliwość zwrotu "jak zapłacono" (na kartę lub konto, z którego nastąpiła płatność). Po wybraniu tej opcji w formularzu zwrot zostanie zrealizowany w ciągu trzech dni roboczych.
Co zrobisz z biletem na koncert Dawida Podsiadły?
42%

pójdę na koncert w nowym terminie

2%

wymienię na voucher

14%

dokonam zwrotu

10%

nie udało mi się kupić biletów

32%

nie planowałe(a)m być na koncercie

zakończona

łącznie głosów: 693