Dariusz Michalczewski w klipie trójmiejskich raperów

10 stycznia 2022, 17:15
goch

Dariusz Michalczewski, popularny Tiger, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich pięściarzy, wystąpił w klipie trójmiejskich raperów. Brahu i RDW wydali właśnie kolejny wspólny singiel zatytułowany "Wracam na blok".Najbliższe koncerty hip-hopowe w TrójmieścieBrahu, czyli Bartłomiej Wawrzyniak, oraz RDW, czyli Radek Wielewicki, to weterani trójmiejskiego rapu. Można chyba śmiało powiedzieć, że są jednymi z tych, którzy budowali i kreowali lokalną scenę. RDW związany był swego czasu z popularnym składem Analogia, a Brahu nagrywał m.in. z ZIP Składem.

Jakiś czas temu panowie postanowili zrobić coś wspólnego. W sierpniu ukazał się ich pierwszy utwór, "Czas letni". Na kolejny przyszło chwilę czekać. Raperzy zapowiadają jednak, że niebawem będzie można posłuchać więcej ich wspólnego materiału.

Ten zapowiadają produkcją "Wracam na blok", a w klipie gościnnie wystąpił Dariusz Michalczewski - pięściarz, szerzej znany jako Tiger. Wybór nieprzypadkowy, ponieważ zarówno sportowiec, jak i Brahu mieszkali i wychowywali się w tym samym bloku przy ul. Kołobrzeskiej na gdańskim Przymorzu.

"Wracam na blok" to mocno nostalgicznie brzmiący kawałek, który opowiada o powrocie do domu. Jednak nie należy tego odczytywać w sposób dosłowny. Chodzi tu bardziej o trudne życiowe przejścia oraz powroty z najciemniejszych okresów jestestwa. Każdy człowiek mierzy się bowiem z różnymi przeciwnościami. I jako dom czy blok rozumieć należy właśnie wyjście na prostą. I tu też świetnie pasuje postać Michalczewskiego, ponieważ ma ona za sobą wiele wzlotów i upadków.

Za muzykę w utworze odpowiedzialny jest Brahu. "Wracam na blok" to oczywiście wokalny dwugłos z RDW. Za klip, który nakręcono w znanych trójmiejskich lokalizacjach, odpowiada Dizajn.Studio.
Czy śledzisz, co dzieje się w trójmiejskim rapie?
8%

oczywiście - od wielu lat czuwam nad tym, co pojawia się na lokalnej scenie

5%

staram się - nie jest to łatwe, ponieważ wciąż wiele dzieje się w podziemiu

4%

kiedyś tak - dziś już nie za bardzo mam czas na szukanie nowych projektów

13%

czasem - ale wynika to z przypadkowego natrafienia na utwór lub wykonawcę

11%

rzadko - to już nie czasy, kiedy śledziło się trójmiejskie podziemie

59%

nie - kompletnie nie interesuje mnie ten gatunek muzyki

zakończona

łącznie głosów: 892

goch

Opinie wybrane


wszystkie opinie (143)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.