Darmowy e-book: 10 pysznych spacerów po Gdańsku dla wtajemniczonych

10 stycznia 2022, 13:30
FK
"Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów" to najnowszy e-book Anny Włodarczyk, specjalizującej się w fotografii kulinarnej i prowadzącej blog o jedzeniu. Więcej zdjęć (2)

"Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów" to najnowszy e-book Anny Włodarczyk, specjalizującej się w fotografii kulinarnej i prowadzącej blog o jedzeniu.

fot. Hanna Krupińska

"Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów" to najnowszy e-book Anny Włodarczyk, specjalizującej się w fotografii kulinarnej i prowadzącej blog o jedzeniu.

fot. Hanna Krupińska

Zapomniane wille, urocze leśne zaułki, nieznane miejsca widokowe, piękne detale architektoniczne, poniemieckie napisy ukryte na starej ścianie, powiązane z wątkami kulinarnymi, bo niebanalne smaki stanowią jedną z atrakcji każdej wędrówki. To wszystko znajdziemy na kartach e-booka "Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów", wydanego przez Annę Włodarczyk w ramach projektu Otwarty IKM.Gdańszczanka napisała książkę o przedwojennej kuchniAnna Włodarczyk fotografią kulinarną zajmuje się od 10 lat, w tym od 6 lat zawodowo. Współpracuje z magazynami i portalami kulinarnymi oraz restauracjami. Prowadzi też blog kulinarny Strawberries from Poland i jest wielką pasjonatką przedwojennej kuchni, o której napisała książkę.

Czytaj, jedz i spacerujSwoją najnowszą publikacją, zatytułowaną "Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów", Anna Włodarczyk zaprasza na dziesięć nietypowych wędrówek po swoim ukochanym mieście. Na kolejnych stronach prezentuje informacje o ulubionych ścieżkach i architektonicznych smaczkach, jak np. zapomniane wille, urocze leśne zaułki, nieznane miejsca widokowe, piękne detale architektoniczne, poniemieckie napisy ukryte na starej ścianie.

- Spacery wybierałam według swojego pomysłu - opisałam swoje ulubione szlaki, choć miejsc, które lubię odwiedzać, jest znacznie więcej - opowiada Anna Włodarczyk.
W wędrówki, które autorka odbywa z dala od największych atrakcji turystycznych, zawsze wpleciony jest wątek kulinarny, bo - jak tłumaczy Anna Włodarczyk - pyszne jedzenie to jedna z atrakcji każdego spaceru. W książce znajdziemy też najbardziej polecane kulinarne adresy oraz kilka przepisów na spacerowe smakołyki, m.in. na gorącą czekoladę i herbatę z lipy.

"Gdańsk dla wtajemniczonych. 10 pysznych spacerów" - PDF

E-book Anny Włodarczyk to kompilacja opisów wędrówek, fotografii odwiedzanych miejsc i wątków kulinarnych. Więcej zdjęć (2)

E-book Anny Włodarczyk to kompilacja opisów wędrówek, fotografii odwiedzanych miejsc i wątków kulinarnych.

mat. prasowe

E-book Anny Włodarczyk to kompilacja opisów wędrówek, fotografii odwiedzanych miejsc i wątków kulinarnych.

mat. prasowe

Z daleka od głównych atrakcji turystycznychPodczas pierwszego spaceru czytelnicy zostają zabrani w kierunku Matemblewa i Doliny Strzyży:

- Przynajmniej raz w tygodniu muszę znaleźć się w lesie, by doładować baterie. Posłuchać szumu drzew, powąchać wilgotną ziemię, pogapić się na dzięcioła, który od rana pracuje w pocie czoła, posiedzieć nad strumykiem - rozpoczyna swoją wędrówkę Anna Włodarczyk. - Wielką zaletą Trójmiasta jest fakt, że jest otoczone lasami. Moja ulubiona codzienna ścieżka leśna mieści się 10 minut autem od domu. Wystarczy podjechać pod przystanek kolejki PKM Jasień i wejść w las. Tuż za malowniczym zbiornikiem Jasień rozciąga się Trójmiejski Park Krajobrazowy.
Spacer drugi wiedzie przez Aniołki, trzeci to Jaśkowa Dolina, czwarty - Dolne Miasto, piąty - Biskupia Górka, szósty - Dolina Radości, siódmy - kierunek Ołowianka i okolice, ósmy - Wyspa Sobieszewska, dziewiąty - Świętego Ducha, a podczas dziesiątego poznamy Wrzeszcz, z ul. Wajdeloty włącznie.

Finansowe wsparcie dla mieszkańców GdańskaOtwarty IKM to program, który stwarza możliwości do realizacji inicjatyw kulturalnych, społeczno-kulturalnych i edukacyjno-kulturalnych dla mieszkańców Gdańska, ze wsparciem Instytutu Kultury Miejskiej. Jakie wsparcie jest oferowane?

- Na realizację inicjatyw udzielamy wsparcia finansowego do 4 tys. zł, w ręce organizatorów oddajemy przestrzeń w samym sercu Gdańska - w naszej siedzibie przy ul. Długi Targ wraz z zapleczem zapewniamy m.in. stoły i krzesła, oświetlenie, nagłośnienie, wspieramy pomocą prawną w tworzeniu umów, konsultacjami technicznymi i koordynacyjnymi oraz pomagamy przy sprawozdaniach rozliczeniowych - informuje Instytut Kultury Miejskiej.

W jesiennej edycji 2021 r. udzielono wsparcia finansowego na realizację inicjatyw online do 4,5 tys. zł oraz w wysokości do 3 tys. zł brutto na działania stacjonarne.
Czy lubisz spacery?
65%

tak, spaceruję, kiedy tylko mogę

27%

tak, ale nie robię tego zbyt często

5%

tylko te, które odbywają się przy pięknej pogodzie

3%

nie - spacerowanie nie sprawia mi żadnej przyjemności

zakończona

łącznie głosów: 434

FK

Opinie (19) 1 zablokowana

 • (2)

  Jeśli kosztowało to 4.5tys z budżetu miasta to spoko, nie jest źle, jeszcze ktoś mógłby się postarać o dostępność/odkrywalność tej treści.

  Co do szczegółów można by się czepiać, trochę na wyrost jest

  Jeśli kosztowało to 4.5tys z budżetu miasta to spoko, nie jest źle, jeszcze ktoś mógłby się postarać o dostępność/odkrywalność tej treści.

  Co do szczegółów można by się czepiać, trochę na wyrost jest nazywanie spacerem przejścia 400 metrową ulicą Wajdeloty.

  A, i jedna z wymienionych lodziarni kłamie, na witrynie mają rok typu 1953, a dziesięć lat temu jej nie było.

  • 11 2

  • Lodziarni nie było w tym miejscu, fakt. Bo chodzi o Kwaśniaka? To firma ma taką długą tradycję, nikt tu nie kłamie.

   • 3 0

  • lodziarnia była

   tylko w innym miejscu, to jest data powstania firmy, a nie wprowadzenia się pod wskazany adres

   • 2 0

 • Szkoda, że nie jest w formacie EPUB lub MOBI

  PDFy słabo się czyta na czytnikach e-booków.

  • 21 3

 • super!

  Bardzo fajy pomysł. Myślę, że takie projekty dają dużo więcej niż jakiś rydwan za nie wiadomo ile. W ogóle bym się nie wykłócał, gdyby na taką książkę poszło nawet 12 tys. zł.

  • 20 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.