Deszczowy początek sezonu w Amfiteatrze Orana. Koncert Anny Dereszowskiej

19 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona

Anna Dereszowska w Parku Oruńskim

Anna Dereszowska szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim ze swoich kreacji filmowych i telewizyjnych. W niedzielny wieczór, podczas inauguracji nowego sezonu koncertowego w Amfiteatrze Orana, aktorka zaprezentowała fanom kolejny ze swoich talentów - talent wokalny. Niestety, deszczowa pogoda negatywnie wpłynęła na frekwencję.Przygoda Anny Dereszowskiej z muzyką to nie chwilowy romans. Nie każdy wie, że aktorka jest już autorką dwóch płyt. Pierwsza, wydana w 2011 r., nosi tytuł "Już nie zapomnisz mnie" i zawiera kompozycje Henryka Warsa, takie jak "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Drugą płytę Dereszowska wydała trzy lata później z zespołem Machina Del Tango. Znalazły się na niej najsłynniejsze filmowe tanga. Bardziej komercyjnym projektem aktorki był udział w telewizyjnym show "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie m.in. zmierzyła się z repertuarem Eda Sheerana, Cher czy Kory.

Otwarcie Amfiteatru Orana


- Mamy dziś bardzo kameralny koncert. Może to i dobrze, bo wspólnie się pośmiejemy i powzruszamy. Ci z państwa, którzy przyszli tu specjalnie na koncert pewnie liczyli na to, że zgodnie z tytułem programu poznają dzisiaj "instrukcję obsługi kobiety". Niestety muszę państwa zasmucić, bo coś takiego nie istnieje - powitała publiczność Anna Dereszowska.
Niestety deszczowa pogoda sprawiła, że frekwencja na koncercie nie była wysoka. A szkoda, bo Anna Dereszowska dała świetne, pełne energii i humoru show. Ci, którzy spodziewali się jedynie koncertu, mogli być mile zaskoczeni, bo wydarzenie miało wydźwięk wyraźnie kabaretowy. Aktorka chętnie i często nawiązywała kontakt z publicznością, niejednokrotnie schodząc ze sceny i błądząc między ławkami. Jednego ze słuchaczy zaprosiła nawet do asystowania przy piosence.

Tematem przewodnim koncertu były relacje damsko-męskie. Tak też został ułożony repertuar, w którym Dereszowska sięgnęła m.in. po piosenki Maryli Rodowicz, Ewy Bem czy Kaliny Jędrusik. Widzowie mieli okazję usłyszeć takie przeboje jak "Bo we mnie jest seks", "Sing, Sing", "Jej portret", "Miłość ci wszystko wybaczy".

Wszystkie koncerty w Parku Oruńskim


Koncert Anny Dereszowskiej zainaugurował koncertowy sezon w Parku Oruńskim. Amfiteatr Orana otwarty został w zeszłym roku, a odbywające się w nim koncerty organizowane są przez Scenę Muzyczną GAK. Zarówno w poprzednim, jak i w tym sezonie, na scenie wystąpią głównie aktorzy. W ciągu kolejnych trzech miesięcy Park Oruński odwiedzą m.in. Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska i Piotr Polk. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.