Dla studentów: co oprócz imprez?

8 stycznia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Kornel Machnikowski

Studenckie imprezy to... dobre imprezy, ale czasami potrzeba odmiany. Nie musimy jej szukać daleko. Trójmiejskie lokale studenckie prześcigają się w tworzeniu ciekawych ofert na żakowską kieszeń. Zebraliśmy je i pogrupowaliśmy wg najpopularniejszych aktywności.
Szał karaoke trwaKaraoke w studenckich lokalach króluje. Śpiewać można zarówno w rockowym, jak i popowym klimacie. Na listach piosenek znajdziemy hity z lat 80. i współczesne przeboje. Niektóre kluby organizują wspólne śpiewanie co tydzień (środy w Autsajderze, czwartki w Mechanicznej Pomarańczy).

W Ygreku możemy pokazać na co nas stać aż dwa razy w tygodniu (we wtorki i w czwartki). Inne lokalizacje tylko okazjonalnie organizują tego typu wydarzenia (warto śledzić pod tym kątem Klub Metro oraz Bukszpryt Pub&Club)

Czytaj także: Dokąd na karaoke w Trójmieście?

Pub Quiz - integracja i wiedzaPołączenie wiedzy, rywalizacji i piwa w przystępnej cenie. Pub Quizy to szansa na integrację po zajęciach, a także nawiązanie nowych znajomości. Jeżeli twojej drużynie uda się zająć wysoką lokatę, będziecie mieli kolejny powód do wznoszenia toastów.

Poniedziałki w Autsajderze są okazją do zgarnięcia gotówki, alkoholu czy talonów do wykorzystania na barze. W Ygreku w każdą środę najlepsi wygrać mogą gotówkę, a pozostałe drużyny na podium otrzymują mocniejsze lub słabsze napoje wyskokowe.

Czytaj także: Quizy i gry zespołowe w trójmiejskich pubach

Stand-up i improwizacjeŚmiech to zdrowie i w trójmiejskich studenckich miejscówkach nie możemy narzekać na ofertę stand-upów i komedii improwizowanej. Najczęściej komicy w wersji impro pojawiają się chyba w Pubie Spółdzielnia, niedaleko kampusu UG. Tam z rzemieślniczym piwem w dłoni możemy oglądać, jak komedia rodzi się na naszych oczach.

W innych lokalach stand-up pojawia się mniej regularnie, ale możemy na niego trafić na przykład w Kwadratowej czy też gdyńskim Jedz, Pij, Tańcz. W obu lokalach wystąpi niedługo komik Adam Van Bendler.

Adam Van Bendler w Trójmieście: występy


Planszówki podbijają sercaNajspokojniejsza z proponowanych rozrywek jest jednak coraz bardziej popularna. W Ygreku można przy grach spędzić niedzielne popołudnia. Idealne rozwiązanie na zakończenie weekendu i okazja do wyciszenia przed kolejnym tygodniem pracy i nauki.

W Polufce natomiast każdego dnia możemy zagrać z przyjaciółmi w ponad 250 tytułów dostępnych na miejscu. Nic tylko zamawiać piwo, a później chwytać za karty, kości i pionki.

Koncert zamiast imprezy?Muzyka na żywo to na pewno świetna alternatywa dla zwyczajnej imprezy z DJ-em. Dlatego też na takie wydarzenia śmiało otwierają się typowo studenckie lokale. Prym wiedzie tutaj Kwadratowa, gdzie posłuchamy zarówno folku, jak i trapu. Niezależnie od gustu można tam znaleźć odpowiedniego dla siebie wykonawcę.

W Gdyni natomiast studenci mogą wybrać się na koncert do Pokładu, gdzie też pojawiają się duże nazwiska. Fani brzmień bardziej alternatywnych i kameralnych powinni śledzić komunikaty Pubu Spółdzielnia, gdzie w urokliwej przestrzeni od czasu do czasu prezentują się artyści bardzo interesujący, chociaż mniej znani.

Jak widać, w studenckim kalendarzu miejsca na nudę i monotonię być po prostu nie może. Każdy znajdzie w ofercie wielu lokali coś dla siebie, od koncertowego szaleństwa, aż po wyciszenie przy ulubionej planszówce.

Która z zaproponowanych rozrywek najbardziej ci odpowiada?
7%

karaoke, uwielbiam śpiewać

14%

pub Quiz i odrobina rywalizacji

8%

stand-up to coś dla mnie

44%

planszówki ze znajomymi

27%

koncert ulubionego wykonawcy

zakończona

łącznie głosów: 84