Pokaz egzotycznych zwierząt w Gdyni

25 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Justyna Michalkiewicz-Waloszek

Jedna z sal w VII Sportowym Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, na jeden dzień zamieniła się w wielkie terrarium pełne egzotycznych owadów, pajęczaków, gadów, płazów i ssaków. Pięćdziesięciu wystawców zaprezentowało swoje okazy przed trójmiejskimi miłośnikami egzotyki. Były m.in. pająki, węże, patyczaki i legwany. Targi "Exotica Gynia" cieszyły się dużym zainteresowaniem.Wydarzenie zapowiadaliśmy w cyklu Planuj tydzień - czytaj zawsze w czwartek o 10

Na targi "Exotica Gdynia" można przyjść z kilku powodów. Po pierwsze, aby popatrzeć. Po drugie, aby zdobyć cenną wiedzę od doświadczonych hodowców. Po trzecie, aby bezpłatnie zbadać swoje zwierzę egzotyczne u dostępnego na miejscu lekarza weterynarii. I ostatecznie - aby zakupić akcesoria, gotowe terraria lub ich elementy, żywy pokarm, a nawet nowego "pupila".

Na targach pojawiło się wielu pasjonatów egzotyki, w tym również rodziny z dziećmi w różnym wieku. Dla najmłodszych wydarzenie było doskonałą okazją, aby oswoić się z pająkami i innymi budzącymi lęk owadami. Największym zainteresowaniem uczestników cieszyły się węże, pająki, patyczaki oraz legwan Czaruś - reprezentant fundacji Epicrates, która niesie pomoc egzotycznym stworzeniom pokrzywdzonym przez ludzi. W zamian za zdjęcie z Czarusiem można było wrzucać dowolne datki na rzecz fundacji. Tuż przy wejściu do szkoły wszystkich gości witał okazały wąż.

Wydarzenia związane ze zwierzętami w Trójmieście


Targi "Exotica" odbywają się cyklicznie w kilku miastach w Polsce, w tym również w Gdyni. "Exotica Gdynia" to ważne wydarzenie w świecie terrarystyki w naszym regionie, które rozwija się z każdą kolejną edycją, o czym świadczy chociażby rekordowa liczba wystawców.

- Mamy pięćdziesięciu wystawców, więc możemy mówić o rekordzie. Prezentujemy zróżnicowane stoiska z akcesoriami, terrariami, wystrojem i potrzebnymi rekwizytami. Wystawia się u nas wielu doświadczonych hodowców, którzy chętnie odpowiadają na wszelkie pytania i dzielą się swoją wiedzą - mówi Mateusz Stelmaszczuk, współorganizator targów.
Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym kalendarzu imprez oraz w stałym cyklu "Planuj tydzień". Wstęp na "Exotica Gdynia" kosztował od 5 do 10 zł. Następne targi egzotyczne są zaplanowane w Gdyni na 3 listopada 2019 roku.