E-sport. Arka Gdynia gra w Lidze Mistrzów. Chce podbić Europę

7 września 2021, 17:00
Damian Konwent

Arka Gdynia

Arka Gdynia w fazie grupowej Ligi Mistrzów zmierzy się z: hiszpańskim Espanyolem Barcelona, rosyjskim Bars FC i niemieckim 1. SC Feucht eSport. Więcej zdjęć (2)

Arka Gdynia w fazie grupowej Ligi Mistrzów zmierzy się z: hiszpańskim Espanyolem Barcelona, rosyjskim Bars FC i niemieckim 1. SC Feucht eSport.

fot. Arka Gdynia eSports

Arka Gdynia w fazie grupowej Ligi Mistrzów zmierzy się z: hiszpańskim Espanyolem Barcelona, rosyjskim Bars FC i niemieckim 1. SC Feucht eSport.

fot. Arka Gdynia eSports

Arka Gdynia gra w e-sportowej Lidze Mistrzów. Żółto-niebiescy rywalizują w grze FIFA21, w trybie wirtualnych klubów z udziałem 22 graczy, gdzie każdy steruje własnym piłkarzem. Zaczęli od falstartu, bo przegrali w dwumeczu z jednym z faworytów - Espanyolem Barcelona 0:2, 1:2. Jednak wciąż mierzą wysoko, bo do fazy grupowej awansują dwa z czterech najlepszych zespołów. - Mamy duży potencjał, żeby być najlepszą drużyną w Europie - zapowiada Kuba Walkowiak, koordynator ds. e-sportu w Arce. Transmisję można oglądać w kanałach społecznościowych klubu.Arka Gdynia eSports. Oglądaj transmisje z meczów Ligi MistrzówAktualizacja

Arka Gdynia eSports w inauguracyjnym dwumeczu fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrała z Espanyolem Barcelona 0:2 i 1:2.

Kolejne spotkania czekają żółto-niebieskich w czwartek, 9 września oraz we wtorek, 14 września, o godz. 22:30. Rywalami będą: niemiecki 1. SC Feucht eSport i rosyjski Bars FC.

- Tak jak się spodziewaliśmy, Espanyol bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę. Żałujemy niewykorzystanych sytuacji, których mieliśmy multum. Wyciągniemy wnioski i liczymy na komplet w kolejnym spotkaniu - ocenia Kuba Walkowiak, koordynator ds. e-sportu w Arce.Arka Gdynia eSports rozpoczyna batalię w Lidze Mistrzów. Rozgrywki toczą się w FIFA21, w trybie wirtualne kluby. Tryb ten pozwala grać jednocześnie 22 zawodnikom, gdzie każdy steruje własnym, stworzonym przez siebie piłkarzem.

- Zaczynamy od fazy grupowej. Liga Mistrzów podzielona jest na 6 grup, po 4 zespoły. Każdy gra z każdym na zasadzie mecz i rewanż. Do fazy grupowej awansują po 2 najlepsze zespoły. Jednak warto walczyć o każdą bramkę, bo znajdą się w niej również 4 najlepsze drużyny z trzeciego miejsca. Następnie, od 1/8 finału, rozgrywane będą dwumecze. Najlepszy awansuje dalej, a przegrany odpada - wyjaśnia Kuba Walkowiak, koordynator ds. e-sportu w Arce Gdynia.
Żółto-niebiescy na początku zmagań zmierzą się z jednym faworytów - hiszpańskim Espanyolem Barcelona. Inauguracja nastąpi we wtorek, 7 września, o godz. 22:30. W grupie będą rywalizować również z: niemieckim 1. SC Feucht eSport i rosyjskim Bars FC. Kolejne mecze będą odbywać się w czwartek, 9 września i wtorek, 14 września. Faza pucharowa rozpocznie się 2 dni później. Wszystkie spotkania gdyńskiej ekipy można oglądać w kanałach społecznościowych klubu.

- Espanyol to jeden z najlepszych klubów WK w Europie. Spotkania z Hiszpanami pokażą nam, w którym miejscu jesteśmy. Od tego dwumeczu będzie wiele zależeć, dlatego też wcześniej sparowaliśmy z innymi hiszpańskimi drużynami, które prezentują podobny styl. Będziemy mierzyli się także z Bars FC, na których również musimy uważać. Rosjanie zawsze potrafią być nieobliczalni. Myślę, że mamy duży potencjał, żeby być najlepszą drużyną w Europie - mówi nam Walkowiak.

Przeczytaj o początkach Arki Gdynia eSportsArka Gdynia w grupie B Ligi Mistrzów

  • Espanyol Barcelona, 7 września, godz. 22:30
  • Bars FC, 9 września, 22:30
  • 1. SC Feucht eSport, 14 września, 22:30


Arkowcy mają o co walczyć. Będzie to ostatnia edycja Ligi Mistrzów w FIFA21. Premiera FIFA22 będzie miała miejsce 27 września br., zatem wszystkich czeka nowe rozdanie. Dlatego też żółto-niebiescy liczą na godne zaprezentowanie się na europejskiej arenie.

Jarosław "Rdk" Radzio z Arki Gdynia do reprezentacji Polski. Przeczytaj wywiad- Można by rzec, że to "ostatni taniec" w FIFA21. Nasza dywizja WK istnieje od października ubiegłego roku i od tego czasu zachodziło wiele zmian. Dziś zespół tworzy 35 zawodników. Po zakończonym sezonie na polskich boiskach dokonaliśmy wielu wzmocnień, m.in. ze Śląska Wrocław czy Widzewa Łódź. Połączyliśmy również siły z Koroną Kielce, gdy tam zrezygnowano z sekcji e-sportowej. Ale to nie wszystko, bo szykujemy kolejne transfery. Uważam, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy bardzo poważnym kandydatem do mistrzostwa Polski - zapowiada.
Co ciekawe, drużynę Arki tworzą zawodnicy z całej Polski - Poznania, Wrocławia, czy Warszawy. Wszyscy trenują razem, ale online. Aby być na szczycie ćwiczą 2 godzinny przez 4 dni w tygodniu. Do tego dochodzą mecze, więc trzeba spotkać się wcześniej.

- Ktoś może zapytać "po co? przecież to gra komputerowa". Jednak tryb Wirtualnych Klubów jest idealnym odzwierciedleniem prawdziwego życia menadżera i piłkarzy. W zespole gra jednocześnie 11 zawodników i nad wszystkimi trzeba mieć kontrole. Jednemu może nie podobać się to, drugi obrazi się za tamto, więc rolą menadżera jest trzymać balans. Podobnie jest przy naborach, bo na początku wszyscy chcą być napastnikami, ale dopiero z czasem okazuje się, że ktoś lepiej pasuje do pomocy czy w bramce. Nie inaczej jest na boisku. Ktoś odpowiada za stałe fragmenty gry, które także trzeba odpowiednio rozgrywać. Każda drużyna ma swoje założenia taktyczne, musi wiedzieć jak poruszać się na boisku, wychodzić do podań, zagrywać w tempo, także to nie jest tylko "granie w komputer" - podsumowuje Kuba Walkowiak.

Niska frekwencja na meczach Arki Gdynia od początku sezonu 2021/22. Dlaczego?Zobacz piękną, zespołową akcję Arki Gdynia eSports zakończonej golem


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - I liga
12 września 2021, godz. 12:40

Tak typowano 288 typowań

81% ARKA Gdynia
12% REMIS
7% GKS Tychy
W jakim trybie FIFA lubisz grać najbardziej?
13%

ultimate team

2%

wirtualne kluby

1%

volta

3%

turnieje

19%

kariera menadżera/zawodnika

6%

Liga Mistrzów

10%

szybki mecz

46%

nie gram w FIFA

zakończona

łącznie głosów: 151

Opinie wybrane


wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.