stat

Fame MMA 5. Walki celebrytów w Ergo Arenie

22 października 2019, 12:00

Fame MMA 5 to gala mieszanych sztuk walki, która 26 października odbędzie się w Ergo Arenie. Od godz. 20 obejrzymy osiem walk, w których wezmą udział celebryci, youtuberzy, infuencerzy i znane osoby ze świata internetu. Pojedynek wieczoru to starcie Piotr "Bonus BGC" Witczak kontra Marcin Najman. Natomiast o pas wagi średniej rywalizować będą Marcin Malczyński i Marek "AdBuster" Hoffmann, a w dywizji półśredniej Dawid Malczyński i Tomasz Olejnik. Bilety w cenach 70-120 zł.KSW 49 w Ergo Arenie - relacja


Fame MMA to polska federacja organizująca nietypowe gale typu "freak fight", podczas których walczą osoby na co dzień nie związane zawodowo ze sportem, lecz celebryci, youtuberzy, raperzy, influencerzy i postaci ze świata internetu. Jej pomysłodawcami są Wojciech Gola, były uczestnik programu "Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy" i youtuber Michał "Boxdel" Baron.

Pierwsza edycja pomysłu z wykorzystaniem sztuk walki odbyła się 18 czerwca 2018 roku w Koszalinie. Od tego czasu federacja rozszerza formułę: kolejne imprezy miały miejsce m.in. w Poznaniu i Łodzi. Gala Fame MMA 5, którą zaplanowano na 26 października w Ergo Arenie, będzie piątą odsłoną.

Zobaczymy podczas niej osiem walk. Większość uczestników kojarzona jest głównie z internetu, którzy nie licząc poprzednich edycji, wcześniej ze sztukami walki nie mieli zbyt wiele wspólnego.

Fame MMA 5 w Ergo Arenie - zapowiedź:

Wyjątek stanowić może poniekąd starcie Marcina Najmana z Piotrem "Bonusem BGC" Witczakiem, które zarazem traktowane jest jako walka wieczoru. Ten pierwszy ma dość bogatą karierę pięściarską, gdyż na ringu stawał 21-krotnie (15 zwycięstw, 6 porażek). Jego kariera nabrała rozpędu, gdy w KSW 12 zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim, choć walka zakończyła się szybkim nokautem polskiego strongmana. W oktagonie "El Tosteron" przegrywał później z Przemysławem Saletą, Robertem Burnejką czy Pawłem "Trybsonem" Trybałą. Pokonał natomiast Michała Dobiasa.

Bonus BGC to zawodnik MMA, raper oraz celebryta internetowy. Popularność zyskał m.in. za sprawą utworu "Na Łazarskim Rejonie" oraz wywiadu dla Pakol TV. Do najbliższej walki przygotowuje się pod okiem Marcina Konika w Cichy Boxing Team. W trakcie przygotowań schudł kilkadziesiąt kilogramów. Wielokrotnie przyznawał, że po raz pierwszy podchodzi na poważnie do MMA. Trzy wcześniejsze starcia zakończyły się porażkami.

Imprezy sportowe w TrójmieścieW walce mistrzowskiej o pas kategorii średniej wystąpi Marcin Malczyński z Markiem "AdBusterem" Hoffmannem. Obaj są youtuberami. Tego pierwszego kojarzyć można z filmu "Typowy dres", natomiast AdBuster sprawdza, czy popularne reklamy mówią prawdę.

O mistrzostwo w dywizji półśredniej zmierzą się inne osobistości ze świata youtube'a: Dawid Malczyński z Tomaszem Olejknikiem. Inną z walk, na którą szczególną uwagę mogą zwrócić fani, będzie starcie Szymona "Isamu" Kasprzyka i Marcina "Rafonixa" Krasuckiego. Obaj znani są głównie z transmitowania rozgrywek gier komputerowych.

W oktagonie staną również kobiety. Monika "Esmeralda" Godlewska będzie walczyła z Eweliną "Eweloną" Kubiak. Obie w świecie showbiznesu znalazły się dzięki programom telewizyjnym MTV. Esmeralda wystąpiła w "Ex na plaży", a Ewelona wciąż jest uczestniczką "Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy".

Ciekawie zapowiada się pojedynek youtuberów: Marka "Lorda Kruszwial" Kruszela z Mateuszem "Mini Majkiem" Krzyżanowskim. Krótko przed galą, w internecie ukazał się jednak film, na którym ten pierwszy miał powiedzieć, że rezygnuje z występu w Fame MMA 5. Organizatorzy zaprzeczyli doniesieniom.

- Proszę tej publikacji nie brać na poważnie - mówi nam Piotr Lipski, jeden z organizatorów.
Podczas gali mamy dowiedzieć się również o powołaniu fundacji Fame MMA dla młodych i zdolnych zawodników amatorskiego MMA. Całej imprezie towarzyszyć będzie akcja charytatywna.

Karta walk Fame MMA 5:
Piotr "Bonus BGC" Witczak - Marcin Najman
Marcin Malczyński - Marek "Adbuster" Hoffman - o pas wagi średniej
Marek "Lord Kruszwil" Kruszel - Mateusz "Mini Majk" Krzyżanowski - super freak fight
Szymon "Isamu" Kasprzyk - Marcin "Rafonix" Krasucki
Dawid Malczyński - Tomasz Olejnik - o pas wagi półśredniej
Ewelina "Ewelona" Kubiak - Monika "Esmeralda" Godlewska
Kamil "Kasti" Stępiński - Krystian "Krycha" Wilczak
Kamil "Hassi" Hassan - Oleh Riaszeńczew