stat

Festiwal Baltic Games z nową atrakcją

10 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 3 lat)
Łukasz Stafiej

Zawody na rowerach górskich dołączą do widowiskowych zmagań na deskorolkach i rowerach BMX na tegorocznym festiwalu Cropp Baltic Games. Oprócz tego od piątku do niedzieli na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska będzie można posłuchać koncertów i didżejskich setów. Bilety kosztują od 39 zł.Baltic Games to wydarzenie, które na stałe wpisało się do imprezowego kalendarza Gdańska. W tym roku ten unikatowy festiwal odbędzie się po raz jedenasty. Unikatowy, ponieważ jest to połączenie dwóch światów w jednym miejscu i czasie - zawodów sportów akcji z festiwalem muzycznym.

Aby brać udział w zmaganiach na rowerach i deskorolkach, wyczynowcy zjeżdżają do Gdańska z całego świata. Plac Zebrań Ludowych na trzy dni zamienia się dla nich w największy skatepark w Polsce. Na specjalnie zbudowanych rampach i torach można podziwiać widowiskowe zmagania w takich konkurencjach, jak deskorolka, BMX oraz MTB, czyli rower górski, do którego organizatorzy wracają po ośmiu latach.

- W miasteczku festiwalowym znajdziemy aż dwa duże skateparki oraz nowość - tor do uprawiania skoków na rowerach górskich. Takiego dużego toru dotąd na festiwalu nie zbudowaliśmy. Rampy będą miały wysokość trzech metrów, będą szerokie, więc pokazy będą mogły odbywać się synchronicznie. Lot na rowerze będzie możliwy aż na siedem metrów - to tak, jakby ktoś skakał przez autobus. Nowo dodana konkurencja zdecydowanie przypadnie do gustu widowni - zapewnia Wojciech Tandeck, organizator Baltic Games.
Tak wyglądał festiwal Baltic Games w 2014 roku.

Festiwal potrwa od piątku do niedzieli, w dniach 12-14 sierpnia. Pokazy rozpoczynają się codziennie o godz. 12. Finały w poszczególnych konkurencjach zaczną się w niedzielę o godz. 16. Codziennie wieczorem w rozstawionym na terenie festiwalu namiocie będzie można wziąć udział w koncertach i imprezach didżejskich. Zagrają m.in. Guzior, Solar/Białas czy Kuban. W sobotę na godz. 21, a w niedzielę na godz. 22 zaplanowano silent disco, czyli taniec w słuchawkach.

Przez cały festiwal będzie można również poskakać na wielkiej, nadmuchanej poduszce, zrobić sobie tatuaż czy wziąć udział w zawodach tanecznych i minifestiwalu parkour.

Bilety na jeden dzień Cropp Baltic Games kosztują 39 zł, trzydniowy karnet - 89 zł.