Festiwal filmowy w Gdyni przełożony na następny rok

20 maja 2020, 17:05
Alicja Olkowska
Najnowszy artukuł na ten temat

Sylwester w Trójmieście bez miejskich imprez pod chmurką

To już pewne: w tym roku nie odbędzie się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kinomani do końca wierzyli, że impreza będzie po prostu przełożona na późną jesień 2020, ale w środę 20 maja na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pojawił się jednoznaczny komunikat.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Kino samochodowe w Trójmieście - wszystkie seanse


W oficjalnym oświadczeniu PISF czytamy:

"W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju i zaleceniami rządowymi w zakresie organizacji imprez masowych, 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nie odbędzie się w 2020 roku. Taką decyzję jednogłośnie podjął Komitet Organizacyjny FPFF 20 maja br.

Jednocześnie Komitet zobowiązał Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszka Kopcia do przygotowania w ciągu 30 dni zmian w regulaminie Festiwalu, w tym jego harmonogramu, regulujących kwestie formalno-prawne wynikające z decyzji Komitetu Organizacyjnego.

Wszyscy członkowie Komitetu opowiedzieli się za tym, by filmy kwalifikujące się do udziału w tegorocznym festiwalu były przyjmowane do udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia."


Czytaj też: Filmy i seriale opóźnione z powodu koronawirusa

Przypomnijmy, że jeszcze na początku maja spekulowano o przyszłości festiwalu. Zakładano, że data imprezy zostanie przesunięta na jesień 2020 roku. Obawiano się nie tylko zagrożenia koronawirusem, ale też spodziewano się, że z powodu wstrzymanych prac na planach filmowych, nie powstanie wystarczająca liczba produkcji, które będą mogły trafić do Konkursu Głównego.

Na ten moment, gdy kina wciąż są zamknięte, miłośnikom filmów pozostaje kino samochodowe. Seanse w Trójmieście ruszają już w ten piątek i będą to wydarzenia cykliczne. Więcej informacji tutaj.

Wspominamy gwiazdy na czerwonym dywanie 44. FPFF w Gdyni - dużo zdjęć