Festiwal Wisłoujście już w sierpniu. Znamy pierwszych artystów

29 kwietnia 2021, 16:00
JJ

Dwa sierpniowe weekendy, nowa scena dzienna i muzyczne atrakcje przez całą dobę - tak zapowiada się tegoroczna edycja Festiwalu Wisłoujście w Gdańsku. W dniach 20-22 sierpnia i 27-29 sierpnia zabytkowa twierdza już po raz czwarty zmieni się w świątynię elektronicznych dźwięków. Organizatorzy ogłosili artystów, którzy zagrają w pierwszy festiwalowy weekend.Koncerty polecane w 2021. Sprawdź, na jakie imprezy w Trójmieście możesz się wybraćFestiwal Wisłoujście w Gdańsku to coroczne święto muzyki elektronicznej, którego line-up składa się wyłącznie z polskich wykonawców. W tym roku organizatorzy zaprosili większą liczbę artystów, chcąc przede wszystkim poszerzyć zakres prezentowanej muzyki. Muzyka elektroniczna to bardzo szeroki gatunek, który wciąż podlega ewolucji i zmianom. Pojawiają się nowe podgatunki, nowe style i przede wszystkim nowi artyści, którzy odważnie wychodzą poza utarte schematy. Taką muzykę będzie miała okazję poznać publiczność Wisłoujścia - od subtelnych downtempowych brzmień, przez dark disco, house, industrialne techno, aż po bass i trap. Ogólnie w pierwszy weekend festiwalu zaprezentuje się 65 artystów.

Taco Hemingway, Zalewski, Soundrive - koncertowe lato w stoczniOprócz stałych elementów, takich jak kilka różnych gatunkowo scen, dekoracji i licznych stref gastronomicznych i chill, organizatorzy planują także kilka nowości. Jedną z nich jest scena dzienna, która będzie otwarta od rana do wieczora i sprawi, że bramki festiwalowe będą czynne całą dobę. Oprócz tego dobrze znana stałym bywalcom festiwalu scena techno zostanie ponownie powiększona i przeniesiona w nowe miejsce, tak aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo i umożliwić uczestnikom zachowywanie dystansu. Cały festiwal w twierdzy WisłoujścieMapka ponownie odbędzie się z zachowaniem wszelkich aktualnych zasad i obostrzeń sanitarnych.

Czytaj także: Letnie Brzmienia - gwiazdy polskiej muzyki na placu Zebrań Ludowych

Organizatorzy w pierwszej kolejności uruchomili sprzedaż biletów i ogłosili line-up na pierwszy weekend. W najbliższej przyszłości zostanie ogłoszony też program drugiego weekendu Festiwalu Wisłoujście, który będzie nieco inną propozycją artystyczną.
Festiwal Wisłoujście w Gdańsku to:
49%

świetna impreza, wybieram się w tym roku

15%

muzycznie średnio, ale zawsze warto pójść i posłuchać

25%

impreza, która mnie nie interesuje, nie wybieram się

11%

fajna impreza, ale niestety w tym roku bez mojego udziału

zakończona

łącznie głosów: 272

JJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (43)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.