Festiwal filmowy w Gdyni jednak odbędzie się w tym roku, ale na nowych zasadach

15 lipca 2020, 19:05
szym

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jednak zostanie zorganizowany jeszcze w tym roku. Wydarzenie potrwa od 9 do 14 listopada i - według wstępnej koncepcji - odbędzie się bez udziału publiczności.Podsumowujemy 44. Festiwal Polskich Filmów FabularnychZe względu na sytuację epidemiczną, 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych miał zostać przełożony na 2021 rok.

Jak jednak poinformowali przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego FPFF, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska filmowego, podjęto jednogłośną decyzję o organizacji 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jeszcze w tym roku.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej i potrwa od 9 do 14 listopada.

- Jednocześnie Komitet Organizacyjny, obradujący 15 lipca, zwrócił się do dyrektora FPFF o przedstawienie do dnia 3 sierpnia 2020 r. regulaminu, zawierającego zastępczą formułę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - poinformowali organizatorzy.
Na czym będzie polegać tegoroczna formuła wydarzenia? Organizatorzy wyjaśniają, że zgodnie z nową, wstępną koncepcją pokazy filmów konkursowych odbywać się mają z udziałem dziennikarzy, ale bez udziału publiczności.

Z kolei towarzyszące projekcjom konferencje prasowe z udziałem twórców transmitowane będą online.

Legendarna impreza filmowa w TrójmieściePrzypomnijmy: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie.

Organizowana jest od 1974 roku; do roku 1986 FPFF organizowany był w Gdańsku, następnie jego siedzibą stała się Gdynia, a centrum festiwalowym - Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.

Filmowe imprezy w Trójmieście


Najciekawsze rodzime filmy, premiery, debiuty i laureaci na międzynarodowych festiwalach filmowych rywalizują o statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów, a także szereg nagród indywidualnych.

Tak wyglądał 44. FPFF w Gdyni. Wideo archiwalne.
Na to, czy obejrzysz film wpływa zazwyczaj:
16%

opinia krytyków

12%

liczba zdobytych nagród

23%

recenzje znajomych

24%

to, kto jest reżyserem/autorem scenariusza

25%

to czy występują ulubieni aktorzy

zakończona

łącznie głosów: 154

szym