Imprezy dla fanów piwa: darmowa Hevelka i Trójmiejskie Bitwy Piwne

18 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników piwa rzemieślniczego. Festiwal Hevelka, po udanej czerwcowej edycji powraca w jesiennej odsłonie. Wydarzenie odbędzie się w piątek i sobotę (18-19 października) na Stadionie Energa Gdańsk. Uwaga, sporo nowości, w tym wstęp wolny i inna lokalizacja (już nie CSG). Oprócz tego rusza nowy piwny cykl Trójmiejskie Bitwy Piwne.Druga w tym roku edycja Hevelki to nie lada gratka dla miłośników piwa kraftowego. Festiwal wraca i to w bardzo odświeżonej formule.

- Totalna rewolucja, tak w skrócie podsumować można nadchodzącą Hevelkę - mówi Tomasz Brzostowski, organizator festiwalu Hevelka - Nowy termin, nowe miejsce, zupełnie nowy system płatności, no i darmowy wstęp. Testujemy zmiany i mamy nadzieję, że ta formuła przypadnie do gustu naszym gościom.

Imprezy kulinarne w Trójmieście


Jesienna edycja Hevelki odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk (wejście od strony ul. Pokoleń Lechii Gdańsk). Dzięki temu rozwiązany zostanie problem z niewystarczającą liczbą miejsc siedzących. W nowej lokalizacji znajdzie się ich ok. 2 tys. Organizatorzy zapewniają też, że w czasie trwania Hevelki zapewnione zostaną dodatkowe kursy komunikacji miejskiej.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a na miejscu zamiast tradycyjnego systemu płatności obowiązywać będą specjalne festiwalowe żetony. Będzie można nabyć je w kilku punktach na terenie festiwalu. Jeden żeton ma wartość jednego złotego. W obrocie będą dwa rodzaje żetonów - o wartościach: 2,5 zł i 10 zł.

Dodatkowo żetony będzie można nabyć w pakietach:
  • żetony o wartości 50 zł za 49 zł,
  • żetony o wartości 100 zł za 95 zł,
  • żetony o wartości 200 zł za 190 zł.

- Liczymy na to, że system żetonów usprawni transakcje na festiwalu - mówi Tomasz Brzostowski. - Warto jednak pamiętać, że niewykorzystanych żetonów nie można zwrócić, dlatego polecam na początku wziąć ich trochę mniej, a resztę pieniędzy wymienić na bieżąco w trakcie trwania imprezy.
Jesienną edycję Hevelki odwiedzi 20 wystawców, którzy zaprezentują ponad 100 rodzajów piwa. Można spodziewać się większej liczby piw ciemnych, mocnych, leżakowanych. Piwo sprzedawane będzie w pojemnościach 0,1 l, 0,3 l i 0,5 l. I tym razem dostępna będzie specjalna festiwalowa szklanka. Na terenie Stadionu Energa Gdańsk pojawią się też food-trucki.

- Bardzo podoba nam się pomysł, żeby Hevelka odbywała się w dwa razy do roku - przed wakacjami i zaraz po nich. Mamy nadzieję, że nowa formuła i jesienna edycja się sprawdzą i będziemy mogli ją kontynuować - mówi Tomasz Brzostowski.

Bitwy Piwne w TrójmieścieMiłośnikom piw rzemieślniczych mogą spodobać się też Trójmiejskie Bitwy Piwne, odbywające się co czwartek w Browarze Spółdzielczym, No.5 i Morzu Piwa. W trakcie spotkań, w szranki stają domowi piwowarzy, którzy prezentują swoje wyroby. Uczestnicy bitwy dostają karty do głosowania, po czym oddają głos na piwo, które najbardziej przypadnie im do gustu.