Film w plenerze? Latem w Trójmieście takich miejsc nie zabraknie

20 czerwca 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Tomasz Zacharczuk
W tym roku pokazy kina plenerowego ponownie zagoszczą m.in. na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W Gdyni widzowie skorzystają z atrakcji Kina Letniego w Orłowie, a w Sopocie ponownie filmy pod chmurką obejrzymy na molo. Więcej zdjęć (3)

W tym roku pokazy kina plenerowego ponownie zagoszczą m.in. na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W Gdyni widzowie skorzystają z atrakcji Kina Letniego w Orłowie, a w Sopocie ponownie filmy pod chmurką obejrzymy na molo.

mat. prasowe/fot. Jacek Szycht

W tym roku pokazy kina plenerowego ponownie zagoszczą m.in. na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W Gdyni widzowie skorzystają z atrakcji Kina Letniego w Orłowie, a w Sopocie ponownie filmy pod chmurką obejrzymy na molo.

mat. prasowe/fot. Jacek Szycht

Gościły na największych festiwalach, między innymi w Cannes, Berlinie, Sundance czy Wenecji. Teraz wielokrotnie nagradzane filmy będzie można obejrzeć w Trójmieście i to na świeżym powietrzu. Latem przygotowano seanse na gdyńskiej plaży, z widokiem na panoramę Gdańska czy nawet specjalne pokazy... na łóżkach.Kino plenerowe to już stały punkt wakacyjnych atrakcji w Trójmieście. Na wygodnym leżaku z widokiem na morze czy panoramę Gdańska będzie można zapoznać się z filmami z różnych zakątków świata, które nie zawsze znajdują miejsce w standardowym repertuarze trójmiejskich multipleksów. W Gdyni i Gdańsku dominować będzie kino artystyczne, natomiast nadal nie mamy informacji, czy w tym roku i w jakiej formule wystartuje Orange Kino Letnie.

Gdańsk: wraca kino na dachu, nowością pokazy na łóżkach

Ubiegłoroczne kolejki przed plenerowymi pokazami na dachu Teatru Szekspirowskiego udowodniły, że idea zaczerpnięta z nowojorskich projekcji spod szyldu "Rooftop Cinema" przypadła widzom do gustu. Nie dziwi więc, że wspólny projekt Stowarzyszenia Hamulec Bezpieczeństwa i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego powraca. Start 24 czerwca.

- Kino na Szekspirowskim z widokiem na dachy gdańskich kamienic ma unikatowy charakter. Nie ma drugiego takiego kina plenerowego w Polsce. Dach teatru, który jest jednocześnie tarasem nad częścią administracyjną budynku, jest idealnym i wymarzonym miejscem na seanse pod chmurką, a ubiegłoroczna frekwencja pokazała, że mieszkańcy Gdańska i turyści chętnie z naszej oferty korzystali. Na większości pokazów brakowało miejsc dla wszystkich chętnych - podkreśla Anna Kądziela-Grubman, pomysłodawczyni cyklu filmowego.
W repertuarze drugiej edycji Kina na Dachu znajdziemy 10 filmowych propozycji. Widzowie zobaczą między innymi świetną włoską komedię "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", czyli historię grupy przyjaciół, którzy dzięki przewrotnej zabawie telefonami komórkowymi odkrywają głęboko skrywane tajemnice. Michael Caine i Harvey Keitel udowodnią, że "Młodość" to również stan umysłu, a nie tylko ciała. Na dachu GTS obejrzymy też najlepszy europejski film ubiegłego roku - "Toni Erdman", przesycony erotyzmem i przebojami The Rolling Stones dramat "Nasyceni" czy zwariowaną argentyńską komedię "Dzikie historie".

Pierwszy seans Kina na Dachu odbędzie się już w sobotę 24 czerwca. Wtedy widzowie zobaczą Tildę Swinton i Toma Hiddlestona w filmie "Tylko kochankowie przeżyją" Jima Jarmuscha. Pokazy na tarasie Teatru Szekspirowskiego odbywać się będą głównie w soboty (26 lipca i 9 sierpnia wyjątkowo w środy) o godz. 21:30. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia bezpośrednio przed seansami. W razie niepogody projekcje będą przesuwane na kolejne dni.

Zobacz szczegółowy program Kina na dachu Teatru Szekspirowskiego

Tegoroczną nowością wśród pokazów plenerowych będzie kino na łóżkach przed Galerią Wnętrz City Meble w Gdańsku. Widzowie w cztery wakacyjne piątki przyjrzą się twórczości Woody'ego Allena i zobaczą m.in. nominowany do Oscara obraz "O północy w Paryżu". Więcej zdjęć (3)

Tegoroczną nowością wśród pokazów plenerowych będzie kino na łóżkach przed Galerią Wnętrz City Meble w Gdańsku. Widzowie w cztery wakacyjne piątki przyjrzą się twórczości Woody'ego Allena i zobaczą m.in. nominowany do Oscara obraz "O północy w Paryżu".

mat. prasowe

Tegoroczną nowością wśród pokazów plenerowych będzie kino na łóżkach przed Galerią Wnętrz City Meble w Gdańsku. Widzowie w cztery wakacyjne piątki przyjrzą się twórczości Woody'ego Allena i zobaczą m.in. nominowany do Oscara obraz "O północy w Paryżu".

mat. prasowe

Całkowitą tegoroczną nowością są pokazy filmowe na parkingu przed Galerią Wnętrz City Meble w Gdańsku. Co dwa tygodnie w wakacyjne piątki będzie można rozłożyć się przed wielkim ekranem... na łóżkach. W ten nietypowy sposób widzowie razem z filmami Woody'ego Allena odbędą podróż do czterech światowych metropolii: Barcelony ("Vicky Cristina Barcelona"), Paryża ("O północy w Paryżu"), Rzymu ("Zakochani w Rzymie") i oczywiście Nowego Jorku ("Co nas kręci, co nas podnieca").

Pierwszy pokaz cyklu przygotowanego przez Galerię Wnętrz City Meble i Stowarzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa zaplanowano 7 lipca. Wstęp na wszystkie cztery pokazy jest bezpłatny.

Zobacz szczegółowy program Kina na łóżkach

Kina plenerowego nie zabraknie też w nowej przestrzeni rozrywkowej na Dolnym Mieście w Gdańsku. Podwórko to nocny market kulinarny, który w piątkowe i sobotnie wieczory gościć będzie przy Królewskiej Fabryce Karabinów przy ul. Łąkowej. Oprócz kulinarnych specjałów, dj'skich setów i otwartych koncertów nie zabranie też pokazów filmowych w terenie. Kalendarz trzeba sprawdzać na bieżąco, ponieważ wciąż nie znamy konkretnych dat seansów.

Zobacz także: Ruszyło Podwórko na Dolnym Mieście

Na plenerowe pokazy filmowe zaprasza również Opera Bałtycka. Na operowym patio w czerwcu i lipcu będzie można przypomnieć sobie klasyki kina włoskiego. Widzowie zobaczą "La Stradę" Federico Felliniego, "Młodość" i "Wielkie Piękno" Paolo Sorrentino oraz "Cinema Paradiso" Giuseppe Tornatore, które 27.czerwca zainauguruje cykl "Włoskich nocy" w Operze Bałtyckiej. Seanse zaplanowano w ostatni wtorek czerwca i każdy wtorek lipca (z wyłączeniem 18.lipca). Bilety po 10 złotych.

Gdynia: laureaci Oscara i Złotej Palmy na orłowskiej plaży

Już po raz siódmy kinomani z Gdyni będą mieli okazję obejrzeć najciekawsze tytuły ostatnich miesięcy i lat na Scenie Letniej w Orłowie. Obok mola, z widokiem na morze i przy szumie fal czekać będą laureaci prestiżowych nagród - tegoroczny zwycięzca Oscara za najlepszy obraz, "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa, oraz "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha, który zgarnął przed rokiem Złotą Palmę w Cannes.

- Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina są alternatywą dla sezonu hitów prezentowanych w tym czasie w multipleksach, wypełnieniem pewnej luki repertuaru kin studyjnych, ale również okazją do nadrobienia zaległości, gdyż pokazujemy także filmy sprzed kilku lat - zapowiada Anna Kądziela-Grubman ze Stowarzyszenia Hamulec Bezpieczeństwa, które wspólnie z Miastem Gdynia organizuje kino letnie w Orłowie.
Wśród sześciu tegorocznych propozycji znajdziemy jeszcze ostatnie dzieło Pedro Almodovara, "Julietę" czy "To tylko koniec świata" Xaviera Dolana. Kino na plaży w Orłowie zagości w każdy wakacyjny wtorek między 4 lipca a 8 sierpnia o godz. 21:30. Wstęp kosztuje 10 złotych, a oprócz przygotowanego filmu obejrzymy przed seansem 15-minutowy blok filmów oraz animacji krótkometrażowych.

Zobacz szczegółowy program Kina Letniego w Orłowie


"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" to świetne komediowe kino, które docenili w tym roku kinomani nie tylko w Polsce. Film będzie można obejrzeć zarówno podczas Kina Letniego w Orłowie, jak i na dachu Teatru Szekspirowskiego. Więcej zdjęć (3)

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" to świetne komediowe kino, które docenili w tym roku kinomani nie tylko w Polsce. Film będzie można obejrzeć zarówno podczas Kina Letniego w Orłowie, jak i na dachu Teatru Szekspirowskiego.

mat. prasowe

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" to świetne komediowe kino, które docenili w tym roku kinomani nie tylko w Polsce. Film będzie można obejrzeć zarówno podczas Kina Letniego w Orłowie, jak i na dachu Teatru Szekspirowskiego.

mat. prasowe

Sopot: filmowe wieczory na molo

Uzupełnieniem wakacyjnych pokazów filmowych w Gdyni i Gdańsku co roku było Orange Kino Letnie na sopockim deptaku. Niestety, na ten moment organizatorzy wciąż nie podali informacji o tegorocznym programie.

Opinie (17) 1 zablokowana

 • Czekamy na kino w Szadółkach! (6)

  Tam to będzie niesamowity klimat, nawet zakąski przewidziane.
  A tak na poważnie, nie chodzę do kina bo nie znoszę mlaskania, siorbania i smrodu popkornu. Taki mój prywatny protest przeciwko temu co się w kinie wyprawia. Aha i nie cierpię reklam które trwają nawet 30 minut !!! Film na 20 to ma zacząć się o 20 !

  • 26 8

  • odpowiedź

   Masz niestety rację.
   Do kina chodzą dzisiaj całe rodziny Januszów.

   • 7 3

  • (2)

   Co do "mlaskania i siorbania" to powiem szczerze, że nie pamiętam kiedy ostatni raz z tym się spotkałem. Zdaży się, ale zwykle pomaga zwrócenie uwagi (nie bójcie się tego robić), jak nie to dobrze jest powiadomić

   Co do "mlaskania i siorbania" to powiem szczerze, że nie pamiętam kiedy ostatni raz z tym się spotkałem. Zdaży się, ale zwykle pomaga zwrócenie uwagi (nie bójcie się tego robić), jak nie to dobrze jest powiadomić obsługę, lubią wypraszać ludzi :)
   "Smród popcornu" to kwestia gustu, ja tam lubię, ale rozumiem, że kogoś może to irytować, nie każdy musi lubić.
   Natomiast reklamy przed filmem, za którego seans się płaci to jest to czyste sk**wysyństwo i powinni skazać tego, kto to wymyślił na łamanie kołem. Chcę reklam to oglądam telewizję...

   • 11 2

   • odpowiedź (1)

    Mlaskanie i siorbanie w polskim kinie stało się normą.
    Nawet na ekranizacji "Hamleta" Janusze zajadali się popcornem i chipsami, zasysając coca-colę.
    "A to Polska właśnie" powiedział poeta w "Weselu".

    • 3 3

    • Nie wiem do jakich Ty kin chodzisz. Ja chodzę przynajmniej raz w miesiącu (chyba, że nie ma nic interesującego) bo lubię oglądać filmy w kinie. Z chrupaniem, mlaskaniem i siorbaniem spotykam się naprawdę rzadko. Jeżeli

     Nie wiem do jakich Ty kin chodzisz. Ja chodzę przynajmniej raz w miesiącu (chyba, że nie ma nic interesującego) bo lubię oglądać filmy w kinie. Z chrupaniem, mlaskaniem i siorbaniem spotykam się naprawdę rzadko. Jeżeli już to ludzie gadają, śmieją się (pamiętam premierę "Wołyń" i grupkę gimbusów, która z Heliosa została wyproszona) i oczywiście nie wyciszają telefonów i w trakcie seansu usłyszymy nie raz jakieś marnej jakości disco polo.
     Jednak jak zauważyłem wcześniej - zwrócenie uwagi pomaga w większości przypadków :)

     • 5 1

  • Są też w Gdańsku i Gdyni kina, gdzie nie sprzedaje się popcornu

   Przed seansem nie ma też 30 minutowych bloków reklam. Repertuar jest również nieco inny od tego prezentowanego w multipleksach.. Spróbuj, może Ci się spodoba.

   • 13 1

  • I na gdyńskim kosmodromie!

   • 0 0

 • (2)

  A kiedy w teatrze szekspirowskim beda wystawiane jakies sztuki? Nic sie tam nie dzieje. Niech oddadza scene Teatrowi Wybrzeze.

  • 10 5

  • Są wystawiane sztuki, ale repertuaru nie ma w uwarzam że.

   • 2 3

  • http://www.trojmiasto.pl/Gdanski-Teatr-Szekspirowski-o55144.html

   • 0 0

 • Niech żyje dystans i akceptacja... (2)

  Po co kogoś oceniać, nazywać Januszem?
  Nawet jeśli ktoś się w kinie dziwnie zachowuje to po co się nim zajmować.
  Każdy ma swoją historię i swoje przyzwyczajenia. Ważne żeby to nie wpłynęło na nas i zostawić to przy nim.

  • 6 0

  • Opera (1)

   Dyrektor Opery we Wrocławiu zapowiada 13 premier w następnym roku. A w Gdańsku jak dotąd udało zorganizować się tylko trzy + chóry + filmy z rzutnika. Gdzie te obiecane 100 tysięcy widzów?

   • 1 0

   • Filmy w Operze

    Na granie już nie ma grosza , będą filmy i koncerty , ale nowych pracowników ho ho

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.