Filmy w wymiarze 7D. Ruszyło nowe minikino

4 lutego 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
łs

W kinie 7D poczujesz wiatr we włosach, krople wody na twarzy, powiewy gorąca i zapach kwietnej łąki. Specjalne filmy nagrywane w tej technologii można obejrzeć w minikinie przy ul. Tkackiej 17/18 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku.Oczywiście nie zobaczymy tutaj najnowszych produkcji filmowych w nowej aranżacji. Na potrzeby technologii 7D przygotowuje się proste i trwający maksymalnie kwadrans produkcje, w których chodzi przede wszystkim o jak największe nasilenie emocji i bodźców. Może to być wyścig w kosmosie, przejażdżka kolejką górską w wesołym miasteczku czy wizyta w krainie żywych trupów.

- Widz czuje zapach, temperaturę, krople wody, powiew powietrza, bąbelki, a nawet dotyk na nogach czy plecach - opowiada Sylwia Wiewiórska z Kino7Dmax. - Dodatkowe efekty i wrażenia zawdzięczamy specjalnym zaawansowanym technicznie fotelom, które w czasie seansu podnoszą się, opadają, zmieniają pozycję czy wibrują. To właśnie one odróżniają kino 7D od kina 5D. Obraz wyświetlany jest w technologii trójwymiarowej, więc widz przed seansem musi założyć specjalne okulary.

W seansach brać mogą udział dzieci od piątego roku życia. Nie zaleca się, aby filmy oglądały kobiety w ciąży, osoby z rozrusznikiem serca oraz z epilepsją.

Kino przy ul. Tkackiej czynne jest codziennie w godzinach 10:00-22:00. W zależności od długości filmu bilety kosztują 13 zł lub 15 zł. Aby seans został uruchomiony, potrzeba co najmniej dwóch osób.

łs