Frekwencja Festiwal. Czy Trójmiasto ma szansę?

30 czerwca 2020, 16:00
Julia Rzepecka

Znamy już wyniki I tury wyborów prezydenckich, wiemy też, jaka była frekwencja w poszczególnych miastach. Można więc już przewidywać, w którym mieście odbędzie się Frekwencja Festiwal, który ma być nagrodą za najwięcej oddanych głosów. Jak na razie prowadzi Warszawa, ale gonią ją Poznań, Gdynia, Kraków i Gdańsk.Nadchodzące imprezy w Trójmieście


Frekwencja Festiwal ma być nagrodą dla miasta, które w obu turach wyborów prezydenckich osiągnie najwyższą frekwencję. Podczas festiwalu mają zagrać tacy artyści, jak: Artur Rojek, Miuosh, Pezet, Mrozu, Organek, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski czy Sokół. Pod uwagę brane są tylko miasta, których liczba mieszkańców przekracza 50 tysięcy.

- Wynika to głównie z faktu, że małe miejscowości mogą zwyczajnie nie mieć warunków na organizację takiego wydarzenia - tłumaczył Wojtek Sokół, raper i jeden z pomysłodawców akcji.

Gdynia w pierwszej trójceJak dotąd największe szanse na wygranie w tej rywalizacji ma Warszawa, gdzie frekwencja wyniosła 74,4 proc. Tuż za nią jest Poznań, który osiągnął 72,85 proc. oraz Gdynia - 72,13 proc. Za pierwszą trójką na czwartym miejscu uplasował się Kraków z wynikiem 71,54 proc. i Gdańsk - 71,51 proc. Sopot nie jest brany pod uwagę, ponieważ liczba mieszkańców wynosi tam 35 tysięcy.

Cały zamysł festiwalu powstał, aby zmobilizować Polaków do wzięcia udziału w wyborach. Artyści zagrają na koncercie za darmo.

Zdecyduje II turaO tym, w którym mieście ostatecznie odbędzie się festiwal, zadecydują wyniki II tury wyborów prezydenckich, które odbędą się 12 lipca. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie miałby odbyć się sam festiwal - wszystko zależy od momentu zniesienia obostrzeń.
Czy pójdziesz zagłosować w II turze wyborów prezydenckich?
89%

tak

5%

raczej tak

1%

raczej nie

3%

nie

2%

jeszcze nie zdecydowałe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 1020