Gabi Borys z The Voice Kids śpiewa o hejcie. Premiera nowego singla

3 sierpnia 2020, 14:00
Joanna Skutkiewicz
Gabi Borys - Bliżej gwiazd:

Gabi Borys z Gdyni, uczestniczka pierwszej edycji programu The Voice Kids, prezentuje swój pierwszy autorski utwór. Do nagrania piosenki "Bliżej gwiazd" zainspirowali ją... internetowi hejterzy.Gabi Borys to kolejna obok Roksany Węgiel utalentowana wokalistka z pierwszej edycji programu The Voice Kids. Dzisiaj, 3 sierpnia 2020 roku, opublikowała swój pierwszy autorski utwór, stworzony w ramach współpracy z inkubatorem artystycznym, wytwórnią muzyczną Delphy Records.

W założeniu utwór jest nowoczesny, pełen pozytywnej energii i mocnego przekazu. Jak twierdzi młoda artystka, do stworzenia utworu zainspirowały ją osoby krytykujące ją w sieci.

- Moja piosenka została zainspirowana wszystkim tym, co działo się ze mną tuż po programie The Voice Kids - mówi Gabi Borys. - Było dużo miłych sytuacji - fani, gratulacje... Pojawił się też jednak hejt w sieci, a ja przekonałam się, jak bardzo ludzie potrafią skrzywdzić drugą osobę złymi słowami. Musiałam się z tym uporać, podobnie jak z trudnymi emocjami, które temu towarzyszyły. Ta piosenka jest odpowiedzią na to wszystko. Śpiewam o tym, żeby otaczać się dobrymi ludźmi i wzajemnie się wspierać. Żeby nie przejmować się hejtem i dążyć do upragnionego celu. Chciałam, żeby utwór był energiczny i radosny - jak ja!

Słowa wsparcia, ale także hejtJak mówi Gabrysia, po udziale w programie, poza słowami wsparcia, spotkał ją także nieuzasadniony hejt na żywo, jak i w internecie.

- Po programie zdarzało się czasem, że szłam korytarzem szkoły lub ulicą i usłyszałam słowa typu: "byłaś beznadziejna" albo "weź się naucz śpiewać"; na szczęście więcej osób mnie wspierało - mówi młoda wokalistka. - Głównie pojawiał się hejt w mediach społecznościowych. Część komentarzy była przychylna, ale niektóre były pełne nienawiści, obelg i przekleństw. Dobrze, że teraz na YouTube dodawanie komentarzy jest już wyłączone. Muszę przyznać, że moja mama włożyła dużo wysiłku, żeby mi wytłumaczyć to, co się dzieje w tych komentarzach, i że lepiej tego nie czytać, ale i tak było mi trudno to zrozumieć. Przecież poszłam do programu, zaśpiewałam, udało mi się przejść dalej, a komentarze były takie, jak gdybym zrobiła coś złego.

Szymon Lubicki - młody wokalista z Gdyni śpiewa Billie ElishSukcesy młodej artystki14-latka ma już 30 tys. obserwujących na Instagramie, a piosenka "Shake it off" w jej wykonaniu, zaprezentowana podczas programu telewizyjnego, zanotowała ponad 6 mln wyświetleń na YouTube.

- O piosenkę dopominali się moi fani - mówi wokalistka. - Dzięki nim uwierzyłam, że mogę coś stworzyć, podzielić się dobrą energią. Chciałabym, żeby słowa mojej piosenki pomogły zarówno mnie, jak i moim słuchaczom uporać się z hejtem. W każdym sporcie, pracy czy w relacjach ze znajomymi lub rodziną możemy mieć niemiłe sytuacje, na które nie zasługujemy. Chcę więc powiedzieć swoim rówieśnikom - nie poddawajcie się!
- Po programie "The Voice Kids" młodzi artyści są rozpoznawalni i mają grupki swoich fanów, co bardzo motywuje ich do własnej twórczości - podkreśla mama Gabrysi, Anna Borys. - Jeżeli utwór będzie miał pozytywny odbiór, to na pewno zachęci Gabrysię do dalszego działania. Myślę, że ta piosenka, którą Gabi stworzyła, to dopiero pierwszy krok do jej kariery muzycznej. Kolejne etapy przed nami. Ważne jest sukcesywne tworzenie materiału autorskiego i na tym w kolejnych latach będziemy się skupiać.

Wszechstronny rozwój GabrysiGabrysia Borys to pochodząca z Gdyni młoda wokalistka, która ma na koncie osiągnięcia zarówno na krajowych, jak i zagranicznych festiwalach muzycznych. Od siedmiu lat jest związana z zespołem "Granda". Występowała w Polsce, Bułgarii, Gruzji, na Litwie, we Francji i we Włoszech. Gra na pianinie, tańczy, występuje w Teatrze Komedii Valldal. Za swoje osiągnięcia dwukrotnie uzyskała stypendium Prezydenta Miasta Gdyni.

Młoda artystka jest współautorką autorskiego singla. W tworzeniu utworu wzięli udział także Dominika Szcześniak - autorka tekstów - oraz Szymon Kurek, który odpowiadał za kompozycję. Na co dzień Gabi rozwija swoje umiejętności wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni i często próbuje swoich sił w rozmaitych konkursach wokalnych.

Gabi Borys w The Voice Kids: