Gdańsk tańczy Skibidi Challenge

3 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona
Gdańska odsłona Skibidi Challenge:

Skibidi Challenge to taneczny trend, który rozpoczął się od piosenki zespołu Little Big i szybko obiegł internet. W skrócie chodzi o powtórzenie zabawnej choreografii pojawiającej się w teledysku tego utworu. Wyzwania podjęły się tysiące internautów, a od wczoraj na facebookowej stronie Miasta Gdańsk możemy oglądać gdańską wersję popularnego tańca.Trojmiasto.pl podjęło Trash Challenge


Moda na tańczenie "Skibidi" rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Teledysk grupy Little Big w kilka dni obejrzano ponad 20 mln razy, a charakterystyczny układ taneczny zaczął być chętnie powtarzany i nagrywany przez internautów.

Kilka dni temu wyzwania #skibidichallenge podjęli się tancerze z Łodzi, prezentując przy okazji walory swojego miasta. Tanecznego filmu pozazdrościł Gdańsk, który opublikował swój film i zaprosił do podjęcia wyzwania Warszawę, Wrocław i Kraków.

- Gdańskie skibidi to wycieczka po najbardziej charakterystycznych miejscach miasta wolności i solidarności: ulicy Długi Targ z fontanną Neptuna, Stoczni Gdańskiej czy plaży w Brzeźnie. Jedną z główną ról w naszej produkcji odegrał również Rower Metropolitalny Mevo - komentuje Joanna Kubik z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Za koncepcję kreatywną Skibidi ła pa pa! odpowiada agencja Personal PR, za nagranie i montaż duet Fog Hog. W rolę starodawnych gdańszczanek, stoczniowców i plażowiczów wcielili się tancerze ze Studia Tańca Siemanko.
Podejmowanie przez miasto internetowych wyzwań to:
49%

świetny pomysł na promocję

21%

zabawa, która nie zaszkodzi, ale też nie pomoże

9%

strata czasu, zaraz internauci o tym zapomną

21%

nic ciekawego

zakończona

łącznie głosów: 1841