Trójmiejska didżejka zagra na sylwestrze w Abu Dhabi

31 grudnia 2019, 12:00
łs

Sonia Truszkowska, znana w klubowym świecie jako Sonya, otworzy sylwestra w Abu Dhabi. Po trójmiejskiej didżejce wystąpi sam Bruno Mars.Sylwester w Trójmieście


Sonia Truszkowska urodziła się w Trójmieście, ale to w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyjechała po studiach złapała "didżejskiego bakcyla". Ukończyła kurs didżejski na wydziale radiowym w Columbia College, potem uczyła się grania w Los Angeles podczas kursu Pro Track w Scratch DJ Academy. Praca didżeja od pierwszego występu rzuciła ją na głęboką wodę - debiutowała na stadionie Angels w Anaheim w Kalifornii przed kilkutysięcznym tłumem.

Od kilku lat Truszkowska rezyduje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie występuje w klubach różnych miast pod pseudonimem Sonya. Jej didżejska kariera na Bliskim Wschodzie to w zasadzie przypadek - pojechała tam z myślą o pracy stewardesy. Do linii lotniczych nie udało się dostać, ale branża muzyczna przyjęła ją z otwartymi ramionami.

Czytaj także: Rave Kitten - techno didżejka z Trójmiasta

Obecnie Sonya należy do najpopularniejszych didżejek w tej części świata. Na brak zleceń nie narzeka. Jedno z najważniejszych w jej karierze to występ przed koncertem Bruno Marsa podczas tegorocznej imprezy sylwestrowej w klubie du Arena w Abu Dhabi. Obiekt może pomieścić ponad 20 tys. osób, a wcześniej występowały w nim same wielkie gwiazdy, m.in. Madonna, Rihanna, Eminem, The Rolling Stones czy Guns'n'Roses.


Sonya komentuje dla Trojmiasto.pl: - Agencja, która organizuje koncert, zaproponowała mnie managementowi Bruno Marsa. To z ich strony padła ostateczna decyzja. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i mam nadzieję, że początek czegoś nowego.
W swoich setach Sonya łączy brzmienia hip-hopowe, soulowe, funkowe, house'owe i popowe.

Co ciekawe, Sonia Truszkowska w 2012 roku współpracowała z portalem Trojmiasto.pl, dla którego opublikowała kilka materiałów wideo i artykułów.


łs