Gdańskie zabytki zachęcają do zostania w domu

2 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona
Najnowszy artukuł na ten temat Fałszywe SMS-y o kwarantannie. GIS ostrzega

Heweliusz w kapciach, Neptun przykryty kocem, Ratusz Głównego Miasta w szlafroku i Twierdza Wisłoujście w różowej opasce do spania. W ten humorystyczny sposób Gdańsk zachęca mieszkańców do pozostania w domu. Grafiki pojawiły się w mediach społecznościowych miasta i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.Koronawirus: wszystkie informacje


- Tryb "Dom" udzielił się dziś nawet gdańskim zabytkom. Tak przeczuwaliśmy, że Heweliusz musi mieć jakiś sekretny sposób na te loki - napisało na swoim facebookowym profilu miasto Gdańsk.
Warto przypomnieć, że 31 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia dotyczące opuszczania domu, które obejmują m.in. zakaz korzystania z bulwarów, plaż, deptaków, parków, placów miejskich i placów zabaw, zakaz wychodzenia z domów osób poniżej 18 roku życia bez opieki dorosłych i obowiązek utrzymania co najmniej dwumetrowej odległości między pieszymi (dotyczy to także rodzin i bliskich).

Sprawdź wszystkie obowiązujące obostrzenia


W związku z tym na spacer śladami gdańskich zabytków będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, o czym w humorystyczny sposób przypomina Gdańsk. W czasie kiedy mieszkańcy solidarnie zostają w domach, Heweliusz ma czas na pielęgnację fryzury, Neptun nadrabia książkowe zaległości, Twierdza Wisłoujście urządza sobie drzemkę, a Ratusz Głównego Miasta delektuje się poranną kawą.

Czy stosujesz się do zaleceń, by zostać w domu?
83%

tak, opuszczam dom tylko wtedy, kiedy jest to koniecznie

10%

staram się, ale jest mi bardzo trudno wytrzymać

7%

nie, żyję tak jak do tej pory

zakończona

łącznie głosów: 587