Gdynia będzie miała swoją grę Monopoly

9 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Marta Nicgorska
Najnowszy artukuł na ten temat Gdynia zyskała swoją grę Monopoly

Już wiosną 2020 roku ukaże się kolejne wydanie Monopoly. Do miast posiadających własną edycję legendarnej gry dołączy Gdynia, która w 2008 roku znalazła się na planszy Monopoly Świat. Zanim jednak mieszkańcy Gdyni zagrają w gdyńską wersję gry, będą mogli włączyć się w tworzenie planszówki i zdecydować, jakie miejsce trafi na najdroższe pole na planszy.Własną edycję gry Monopoly ma wiele miast: Nowy Jork, Londyn, Sydney, Poznań czy Kraków. Po dwóch edycjach gry Monopoly Gdańsk przyszedł czas na Monopoly Gdynia. Z takim pomysłem wydawca - firma Winning Moves - nosiła się już od dawna. Inicjatywa spotkała się z przychylnością włodarzy, którzy dostrzegli szansę na ciekawą promocję miasta i chętnie włączyli się w projekt.

- To prezent dla naszych mieszkańców oraz dla turystów, którzy chcą przypomnieć sobie gdyński klimat po powrocie z wypoczynku w Gdyni i, do czego zachęcamy, zaplanować kolejny pobyt w naszym mieście - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. Bardzo się cieszę, że mamy szansę promować miasto w tak nietypowy sposób.

Włodarze miasta wytypowali cztery popularne i lubiane przez gdynian miejsca: bulwar Nadmorski, ulicę Świętojańską, skwer Kościuszki i klif w Orłowie. Jedno z nich zajmie najdroższe pole na planszy. O tym, które okaże się najbardziej wartościowe, zdecydują czytelnicy Portalu w głosowaniu.

- Mieszkańcy Trójmiasta i nasi czytelnicy często zapraszani są do współtworzenia i opiniowania różnych projektów. Na część inicjatyw mają realny wpływ. Cieszymy się, że mają możliwość współtworzenia lokalnej gry i podkreślenia w ten sposób jej rodzimego charakteru. Wsparliśmy promocyjnie dwie edycje Monopoly Gdańsk, więc także tym razem włączamy się w projekt wydawcy. Ponieważ w Gdyni mieści się oddział naszej redakcji, z radością przyjęliśmy propozycję wskoczenia na planszę, a także przygotowania własnej karty "Szansa" - mówi Agnieszka Bomba, wiceprezes Portalu.
Głosowanie odbywa się w ankiecie do artykułu. Na oddanie głosu czytelnicy mają 48 godzin. W piątek o godzinie 15:30 ankieta zostanie zamknięta. Miejsce, które otrzyma największą liczbę głosów trafi na najbardziej wartościowe pole na planszy.

W dniu inauguracji projektu Monopoly Gdynia na Parku Naukowo-Technologicznym pojawiło się okolicznościowe hasło. Więcej zdjęć (2)

W dniu inauguracji projektu Monopoly Gdynia na Parku Naukowo-Technologicznym pojawiło się okolicznościowe hasło.

fot. materiały prasowe Winning Moves

W dniu inauguracji projektu Monopoly Gdynia na Parku Naukowo-Technologicznym pojawiło się okolicznościowe hasło.

fot. materiały prasowe Winning Moves

- Bardzo się cieszę, że razem z Panem Monopoly mogę zainaugurować nietuzinkowy projekt w tak wyjątkowym mieście. Mówi się, że Gdynia to miasto z morza i marzeń, dlatego postanowiliśmy uhonorować ją własną edycją gry planszowej, która daje ogrom możliwości i pozwala kreować te marzenia. Każdy mieszkaniec Gdyni z pewnością ma swoje typy miejsc i wizję gry, dlatego przy wyborze chcielibyśmy wsłuchać się w głosy ludzi, tak jak to było w przypadku gdańskiej edycji gry - przyznaje Karina Nelka-Sławek z Winning Moves.

Druga edycja Monopoly Gdańsk


Monopoly edycja miejska jest projektem prezentującym walory miasta, przyjemne plenery, ważne obiekty i wydarzenia, które stanowią o jego charakterze, a także atrakcyjności dla
mieszkańców i turystów. Nie brakuje w niej miejsc dobrze znanych i lubianych. Wiemy, że na gdyńskiej planszy znajdzie się na pewno Muzeum Emigracji, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Centrum Nauki Experyment.

- Experyment to wizytówka  Gdyni - oddaje ducha nowoczesnego miasta. Inspiruje do ciągłego rozwoju małych i dużych. To miejsce  świetnej wspólnej, rodzinnej zabawy. Nie wyobrażamy sobie, by nasze centrum nie znalazło się w gdyńskiej edycji gry Monopoly - ulubionej planszówki wielu pokoleń - wyznaje Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment.
O zakończeniu projektu i planowanej premierze będziemy informować. Gra ma się ukazać wiosną 2020 roku w nakładzie 4 tys. egzemplarzy. Poza sklepami stacjonarnymi będzie można ją kupić także online.

Monopoly to jedna z najbardziej popularnych gier planszowych. Pierwsza edycja została wydana w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu w 1935 roku. Gra polega na handlu nieruchomościami, umożliwiając graczom obracanie pieniędzmi i szybkie wzbogacanie się. Rozpoczynając od pola Start, należy okrążać planszę, po drodze kupując i sprzedając nieruchomości, na których powstają domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.
Które miejsce powinno zająć najdroższe pole na planszy Monopoly Gdynia?
37%

Klif w Orłowie

17%

Bulwar Nadmorski

19%

Świętojańska

27%

Skwer Kościuszki

zakończona

łącznie głosów: 2092