Gdynia trafi na planszę gry o miastach przyszłości

7 lipca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Patryk Szczerba
aktualizacja:12:17 (10 lipca 2018)
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia zyskała swoją grę Monopoly

Gdynia pojawi się na planszy gry Solar City, w której uczestnicy będą wykupowali miejskie nieruchomości, zamieniając je w źródła ekologicznego pożywienia oraz odnawialnej energii. Do rozgrywki wybrano budynek Sea Towers zobacz na mapie Gdyni. Internetowe głosowanie, w którym o miejsce na planszy rywalizują różne miasta, trwało do wtorku. Gdynia zdobyła najwięcej głosówAktualizacja godz. 12.15 Twórcy poinformowali, że Gdynia pokonała 5 innych polskich miast i znajdzie się w grze planszowej.

- Mieszkańcy miasta oraz społeczność portali miejskich takich jak Trojmiasto.pl stanęła na wysokości zadania oddając swoje głosy! - informują.
Na Gdynię oddano 1079 głosów. Kolejny Wrocław otrzymał ich 651. Na trzecim miejscu znalazły się Katowice - 473 głosy.Gra Solar City jest tworzona w Polsce, ale zostanie wydana na całym świecie. Rodzimi twórcy z firmy Games Factory zebrali pieniądze na jej wydanie na platformach internetowych. Udało się pozyskać ok. 250 tys. zł.

Sea Towers w grze Solar CityTwórcy przekonują, że gra promuje pozytywną wizję pogodnej i bezpiecznej przyszłości. Uczestnicy będą wykupowali miejskie nieruchomości i zamieniali je w źródła ekologicznego pożywienia oraz odnawialnej energii. Zadaniem gracza będzie zbieranie punktów solarnych, uzyskiwanych z coraz większej siatki nowoczesnych i ekologicznych struktur.

Na planszy, którą zobaczą gracze z całego świata, może znaleźć się Gdynia, rywalizująca o obecność z Warszawą, Krakowem, Poznaniem, Wrocławiem i Katowicami.

Głosowanie trwa do 10 lipca. Głos można oddać na stronie internetowej.

Planszówka będzie przeznaczona dla 2-4 graczy. Każda rozgrywka potrwa ok. 30-40 minut. Można ją zamówić w internecie. Cena wynosi 139 zł. Twórcy z firmy Games Factory zobowiązali się do zasadzenia drzewa za każde sprzedane pudełko z grą.

Przyjazne dla środowiska i samowystarczalne miastoTematyka gry wyrasta z idei solarpunka. Główne założenie tej myśli koncepcyjnej zakłada ochronę środowiska poprzez wykorzystanie istniejących struktur miejskich i tworzenie nowych, przyjaznych środowisku. Świadome planowanie przestrzeni miejskiej i wznoszenie budynków, które produkują czystą energię, wodę i tlen ma pomóc w przetrwaniu ludzkości w najbliższej przyszłości.

Przypomnijmy, że w przeszłości na światową planszę gry Monopoly trafiła Gdynia. Z kolei Gdańsk zyskał w tej grze własną planszę.
Zwiastun gry Solar City
Grywasz w planszówki?
10%

tak, jestem maniakiem

55%

tak, od czasu do czasu

13%

raczej nie, chyba że z dziećmi

22%

nie, wolę inne rozrywki

zakończona

łącznie głosów: 601