Gdynia na planszy Monopoly!

20 sierpnia 2008 (artykuł sprzed 12 lat)
mb
aktualizacja:11:58 (20 sierpnia 2008)
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia zyskała swoją grę Monopoly

Domek w Gdyni, albo hotel? To prostsze niż kiedykolwiek, bo miasto trafiło właśnie na międzynarodową planszę do gry w Monopoly.Gdynia trafiła na listę miast-pól w grze dzięki głosom mieszkańców i sympatyków, którzy wskazali ją w trwającym wiele miesięcy głosowaniu. - Nie wiem dokładnie ile osób zagłosowało, ale musiało to być kilka milionów i to nie tylko z Polski - przekonuje Kamila Kwaśniewska z działu marketingu firmy Hasbro.

Przypomnijmy, że Gdynia walczyła o prawo do jednej z dwóch tzw. dzikich kart, by znaleźć się na nowej planszy wraz z miastami, które rywalizowały w innej konkurencji - między tymi, które wytypował do rozgrywek producent gry.

Na ostatnim etapie największymi rywalami były Taipei i Szczecin. Ostatecznie dzikie karty trafiły do Gdyni i stolicy Tajwanu. - Oba miasta znajdą się tuż za startem na brązowych polach - mówi Kamila Kwaśniewska.

Oficjalna prezentacja nowej planszy Monopoly, na której jest także Gdynia, nastąpi 28 sierpnia. Ale już dzień wcześniej gra powinna znaleźć się w sklepach na całym świecie. W Polsce jak na razie wyłącznie w sieci Empik.

"Monopoly świat" sprzedawana będzie w dwóch wersjach- standardowej i elektronicznej. W pierwszej z nich środkiem płatniczym są banknoty, w drugiej jest terminal i karty kredytowe.

Wydanie elektroniczne pojawi się w połowie października. - Nie sposób go przeoczyć, gdyż opakowane będzie w okrągłe, wytłaczane, metalowe pudełko - opisuje Kamila Kwaśniewska

Cena wersji standardowej - ok. 100 zł, elektronicznej - ok. 170

mb