Gdynia zyskała swoją grę Monopoly

5 września 2020, 15:00
Patryk Szczerba

Do miast posiadających własną edycję legendarnej gry Monopoly w sobotę oficjalnie dołączyła Gdynia. Na planszy znajdują się popularne wśród gdynian miejsca - Hale Targowe, muzea i dzielnice. Najdroższe pole - klif w Orłowie - wybrali w głosowaniu mieszkańcy.Własną edycję gry Monopoly ma wiele miast: Nowy Jork, Londyn, Sydney, Poznań, Kraków czy Wrocław. Po dwóch edycjach gry Monopoly Gdańsk przyszła pora na Gdynię. Gdyńska edycja gry Monopoly miała ukazać się wiosną, ale epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Grę dzięki przesunięciu terminów udało się dopracować, a przed nami długie jesienne i zimowe wieczory, więc okazji do rozgrywki w legendarną grę planszową nie powinno zabraknąć.

Dzielnice i obiekty na planszy Monopoly GdyniaOficjalnie planszę Monopoly Edycja Gdynia zaprezentowano w sobotę w południe w Marinie Yacht Park. Znajdują się na niej znane i popularne wśród mieszkańców miejsca. Jest ulica Świętojańska, Hale Targowe, Centrum Nauki Experyment, bulwar i skwer Kościuszki.

Wśród pól można znaleźć Gdyńskie Centrum Filmowe, muzea, a także dzielnice, jak Chylonia czy Kamienna Góra oraz chociażby dworzec PKP Gdynia Główna, IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni oraz inwestycje partnera gry - Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Najdroższy dzięki głosom czytelników Trojmiasto.pl jest klif w Orłowie. Swoje miejsce na planszy w postaci karty "Szansa" ma również gdyński oddział redakcji.

- To przede wszystkim okazja do mądrej zabawy dla mieszkańców, ale również możliwość promocji. Pojawiają się edycje miejskie i cieszę się, że Gdynia dołącza do miast, które mają swoją edycję. Przypomnę, że w 2008 roku Gdynia była pierwszym polskim miastem, która w ogóle znalazła się na planszy Monopoly. Moje ulubione pole na planszy to Kamienna Góra - mówił obecny na premierze gry Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Gra Monopoly Gdynia do kupienia w sklepach i internecieW uroczystej premierze gry uczestniczyli także mieszkańcy. Deszczowa pogoda nie zniechęciła chętnych do zobaczenia i sfotografowania ogromnej planszy i uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach. Już przed południem ustawiła się długa kolejka po jej zakup w marinie. Przy okazji można było zrobić zdjęcie z maskotką z gry czy np. zrelaksować się przy kawie.

Grę można już nabywać w punktach stacjonarnych oraz za pośrednictwem sklepów internetowych.

Sklepy z grami planszowymi w Trójmieście- Monopoly Gdynia jest jedyną wydaną w tym roku edycją miejską. Początkowy nakład to 6 tys. egzemplarzy. Wyprzedały się już 3 tys. gier. Niewykluczone, że gdyńska edycja pobije rekord i sprzedaż dojdzie do 20 tys. egzemplarzy w tym roku - informuje Karina Nelka-Sławek - manager wydawcy gry firmy Winning Moves.
Czy grywasz w planszówki?
18%

tak, regularnie

46%

tak, od czasu do czasu

27%

zdarza się, ale rzadko

9%

nie, wolę inne rozrywki

zakończona

łącznie głosów: 782