stat

Harry Potter i niezwykły turniej w Desdemonie

15 kwietnia 2019, 8:40
Justyna Michalkiewicz-Waloszek
Turniej z wiedzy o Harrym Potterze w Desdemonie:

Trzecia edycja turnieju przyciągnęła do gdyńskiej Desdemony prawie 150 osób. 45 drużyn za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej walczyło o tytuł największego trójmiejskiego "eksperta ds. Harry'ego Pottera". A to wszystko w iście magicznym anturażu. Przy kremowym piwie, Nimbusie 2000 i z dymiącą Czarą Ognia u boku.Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu imprez

Alohozmora, Gwardia Dumbledor'a, Stalowe Kule Hagrida, Gumowe Różdżki czy Kociołek Pełen Gorącej Miłości - to tylko niektóre z drużyn, biorące udział w turnieju. W wymyślaniu nazw uczestnicy mieli pełną dowolność, a fantazji z pewnością odmówić im nie można. Podobnie jak wiedzy, którą często nabywali latami.

Niektórzy przygotowywali się do quizu pieczołowicie, czytając literaturę po raz kolejny i robiąc notatki, a inni postanowili iść na żywioł.

- Jestem rocznikiem, który dorastał z Harrym Potterem. Pierwsza część przygód wyszła, gdy miałam 11 lat. Myślę, że jestem przygotowana - powiedziała nam jedna z uczestniczek quizu na chwilę przed startem.
Poprzednie dwie edycje odbyły się w gdańskim Green Clubie, ale ze względu na rozwój wydarzenia organizatorzy musieli poszukać miejsca, które pomieści więcej osób. Przy okazji zmiany lokacji turniej uzyskał książkowy klimat, niczym z książkowego Dziurawego Kotła, do którego Harry Potter chodził z przyjaciółmi na kufel kremowego piwa.

- W tej edycji chcieliśmy pomieścić nie 100, jak to było do tej pory, ale 150 osób. Turniej jest otwarty dla każdego, do tej pory mieliśmy uczestników w przedziale wiekowym od 12 do 70 lat. Naszym celem jest dzielić się światem Harry'ego Pottera - mówi Igor Wawrzeńczyk, jeden z organizatorów wydarzenia.
Turniej był otwarty dla każdego, kto pała miłością do Pottera, ale ze względu na duże zainteresowanie obowiązywały wcześniejsze zapisy i opłata w wysokości 20 zł od uczestnika. Zakwalifikowani otrzymali w zamian czterogodzinne zaproszenie do świata książki oraz talon na piwo.

Turnieje, bitwy i zawody w Trójmieście


Zasady konkursu były proste. Każda drużyna dysponowała jednym telefonem ze ściągniętą aplikacją quizis. Wszystko działo się bardzo szybko, więc nie było możliwości, aby oszukiwać. Rozegrano pięć rund, w każdej znalazło się 11 pytań z czterema możliwymi odpowiedziami i tylko jedną poprawną. Czas odpowiedzi na każde pytanie wynosił 45 sekund.

Statystyki odpowiedzi wraz z nazwami drużyn dynamicznie wyświetlały się na dużym ekranie. Uczestnicy mogli więc na bieżąco śledzić postępy swoje i konkurencji. Dla wygranych organizatorzy przygotowali wiele nagród niespodzianek, w tym anglojęzyczne książki Harry'ego Pottera oraz gry planszowe. Ostatnim punktem programu był spektakl w wykonaniu gdańskich improwizatorów, którego tematem wyjściowym była twórczość J.K. Rowling.

Organizatorzy postarali się, aby jak najlepiej oddać klimat książek o Harrym Potterze. Sala została udekorowana gadżetami, co doskonale wkomponowało się we wnętrza Desdemony. Co prawda było trochę ciasno, ale uczestnicy zdawali się tym nie przejmować. Impreza zyskała już charakter cykliczny i wszystko wskazuje na to, że za rok odbędzie się czwarta edycja.
Czytałe(a)ś Harry'ego Pottera?
55%

tak, to literatura mojego dzieciństwa

3%

tak, ale nie była to moja ulubiona książka w dzieciństwie

22%

tak, czytałe(a)m Pottera już w wieku dorosłym

5%

tak, ale nie wszystkie części

3%

tak, nie podobało mi się

4%

nie, ale muszę nadrobić

8%

nie, nie lubię takiej literatury

zakończona

łącznie głosów: 611