Hevelka, Michał Szpak i pokazy ognia. Planuj tydzień

17 października 2019, 10:00
Aleksandra Wrona

Festiwal piwa rzemieślniczego, targi, kiermasze i koncerty. Jesień w Trójmieście zdecydowanie nie należy do nudnych. Sprawdźcie, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.
KoncertyW piątkowy wieczór Stary Maneż odwiedzi Król, w B90 zagrają Machine Head, a w Gdynia Arenie odbędzie się koncert 2. Tribute to, podczas którego wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Ania Dąbrowska, Krzysztof Cugowski i Andrzej Piaseczny. Klub Ucho zaprasza na koncert Pull The Wire i Zenek Kupatasa.

W sobotę w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej, w Parlamencie wystąpi Bitamina, a w Protokulturze Truchło Strzygi, Gruzja i Trup. Plenum zaprasza na inaugurację nowego muzycznego cyklu Przestrzenie. Dzień później Filharmonię Bałtycką odwiedzi Michał Szpak, a w B90 zagra Nocny Kochanek (bilety wyprzedane).

W środę w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert Marizy, a Scena Teatralna NOT zaprasza na muzyczne widowisko Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Dzień później Filharmonię odwiedzi Stare Dobre Małżeństwo.

Imprezy kluboweW piątek Bunkier zaprasza na Ruską Wixę, w Metrze pobawimy się do muzyki z lat 80., a w Sfinks700 odbędzie się Bal u Kurowej. Fale - impreza dla niestabilnych to propozycja Wydziału Remontowego, w Protokulturze wystąpi Kizo, a Sassy odwiedzi Maria Sadowska.

Dzień później w Bunkrze wybuchnie Muzyczna Bomba, Metro świętować będzie 10 lat imprezy Rock Night, a w MK Bowling usłyszymy Złote Przeboje. Klub Ucho zaprasza na powrót imprezy Oops! We Did It Again. Ciekawą propozycją jest też Potańcówka wolności w ECS. Studentów czekają Wielkie Otrzęsiny Gdyni w Nowym Haremie i Wielkie Otrzęsiny AMW w Pokładzie.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaPrzed nami święto miłośników piwa kraftowego, czyli Hevelka. Miłośnicy piwa mogą też wziąć udział w Trójmiejskich Bitwach Piwnych. Smakoszy ucieszy kolejna edycja festiwalu Restaurant Week.

W Amberexpo odbędą się targi mieszkaniowe Nowy Dom, Nowe Mieszkanie. Narzeczonych czekają XIX Targi Ślubne - Weselnik i 8. Alternatywne Targi Ślubne. Atrakcyjnie zapowiadają się równieżDni Otwarte w ZOO - 19 i 20 października wejdziemy tam za darmo i bez rezerwacji. Dodatkowo s sobotę i niedzielę, w godzinach 9:30 - 18:30, autobusy linii 622 będą kursować na trasie Oliwa Pętla Tramwajowa - Oliwa ZOO z częstotliwością co 10 minut.

Przed Plamą zobaczymy Obrazy ogniem malowane. Ulicami Gdyni przejdzie Marsz Różowej Wstążki. Warto wybrać się też do parku Oruńskiego, gdzie odbędzie się piknik historyczny Orunia 1702. We Wrzeszczu otwarty zostanie nowy punkt widokowy.

Stary Maneż zaprasza na Babski Szafing - kiermasz odzieżowy połączony z minipokazem mody. W Sopotece odbędą się III Sopockie Podchody Kryminalne, a gdańskie zoo zaprasza na Dzień Zbóż, Warzyw i Owoców.

W Nowej Synagodze odbędzie się festiwal prezentujący najciekawsze trendy w muzyce i sztuce współczesnej - 8. NeoArte. Syntezator Sztuki. Instalacje artystyczne znajdziemy też na terenie Stoczni Cesarskiej w ramach Memory of Water pt. "Stocznia od/Nowa". Centrum Experyment zaprasza na Science Cafe dla dorosłych - Dym czy mgła? Smog zdemaskowany. W Teatrze Miniatura odbędą się Biografie Gdańskie - XVI Dni Mniejszości Narodowych.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaW niedzielę w Wielkiej Hali Dworu Artusa Polski Chór Kameralny zagra Koncert muzyki skandynawskiej. Ratusz Staromiejski zaprasza na koncerty w ramach dwudniowego festiwalu Młody Chopin w Gdańsku. W cyklu Oruńskie Koncerty odbędzie się koncert Moniuszko. Do końca tygodnia trwa festiwal Gdynia Classica Mozart. Opera Bałtycka zaprasza na widowisko Pomposa i..., a na Patio ASP odbędzie się koncert musicalowy Gospel Truth.

B90 zaprasza na nietypowy spektakl Percival Schuttenbach - Wild Hunt Live oparty na utworach wykorzystanych w grze Wiedźmin. W Teatrze Boto Wojciech Tremiszewski zaprezentuje swoje Solonowele. Opera Bałtycka zaprasza na Wieczór latynoamerykański. Na Scenie Teatralnej NOT wystąpi kabaret Ani Mru-Mru oraz Teatr Baniek Mydlanych.

Spektakle dramatyczne w trójmiejskich teatrach


Dla aktywnychZestawienie najciekawszych wydarzeń sportowych nadchodzącego tygodnia:
Przed nami kolejny bieg po CH Manhattan

Mat. archiwalny

KinoW nadchodzącym tygodniu kinomaniaków czekają:

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
50%

festiwal piwa kraftowego

7%

Restaurant Week

17%

koncert Michała Szpaka

4%

koncert 2. Tribute to

5%

Potańcówka Wolności

13%

Obrazy ogniem malowane

4%

kiermasz Babski Szafing

zakończona

łącznie głosów: 134