Ile za wejście do klubu w Trójmieście? Stawki są różne

22 listopada 2019, 11:30
Łukasz Stafiej

To zależy od wielu spraw. Statusu społecznego, ubioru, a przede wszystkim - płci chcącego się pobawić gościa. W jednym z gdańskich klubów mile widziane są na przykład "odważne panie w minispódniczkach lub szortach". Jednych to oburza, innych cieszy. Ile zatem zapłacimy na bramce w trójmiejskich dyskotekach?Selekcja chyba już nikogo nie dziwi. Tzw. bramkarz ma prawo nie wpuścić gościa na imprezę z dowolnego powodu - kluby zapisują to nawet w regulaminie. Opłaty za wstęp również zależą od przeróżnych wytycznych, które każdy organizator dyktuje sobie sam.

Imprezy taneczne w Trójmieście


Minispódniczki za darmoImprezy typu "ladies free" to znana od lat w klubowej branży praktyka. Sprowadza się do tego, że panie wchodzą (a czasem i korzystają z baru) bez opłat. W klubie Tkacka podczas środowych imprez "4 Ladies" - jak informuje organizator - do północy "wszystkie dziewczyny bawią się i piją za darmo". Mężczyźni płacą. Ceny wstępu do trójmiejskich klubów zaczynają się zazwyczaj od 10 zł. Rzadko kiedy są wyższe niż 30 zł.

Miasto Aniołów poszło o krok dalej. Na imprezę "Angels Night Out" 28 grudnia za darmo wejdą "naughty girls", a więc - w wolnym tłumaczeniu - dziewczyny odważne i niegrzeczne.

Klub tak zaprasza na wydarzenie: Nasze fanki, jak i te panie, które po raz pierwszy postanowiły odwiedzić Miasto Aniołów, w tym dniu wchodząc do klubu (21-23) w spódniczkach mini lub szortach, nie płacą za wstęp i otrzymują welcome drinka gratis. Może warto nałożyć miniówkę lub szorty, żeby zaoszczędzić trochę "kaski" na sylwestrową noc? Dla odważnych pań, które w tym dniu zdecydują się na fantastyczną zabawę (w minispódniczkach lub szortach) w Mieście Aniołów specjalny przygotowany przez szefa baru drink powitalny. Uwaga: minispódniczki muszą być "wyjątkowo" krótkie, a szorty "wyjątkowo" obcisłe.

Pracujący w klubach od lat barman komentuje: - Skąpo ubrane i najlepiej młode dziewczyny to najlepsza promocja dla klubów. Potem klub może wrzucić na Facebooka zdjęcia seksownych, tańczących dziewczyn i to nakręca atrakcyjność miejsca. Wszystko sprowadza się do tego, aby przyciągnąć facetów, którzy wydają na barze więcej niż kobiety.

Facebook nie płaciPromocja w mediach społecznościowych zdaje się jedną z najbardziej skutecznych strategii na rozreklamowanie. Na facebookowych profilach imprezowni nie tylko można oglądać wspomniane fotorelacje, ale i załatwić sobie darmową wejściówkę - tym razem już niezależnie od płci.

Powszechna praktyka to tzw. listy facebookowe, gdzie każdy wirtualny uczestnik wydarzenia może przekuć kliknięcie w brak opłat na bramce. Ważne tylko, aby pojawił się przed wyznaczoną godziną - zazwyczaj przed godz. 22 lub 23. Tak od lat działa podczas wybranych wydarzeń m.in. Mewa Towarzyska, klub Wolność, Sassy, Kwadratowa czy Nowy Harem.

Inny barman tłumaczy: - Na imprezie mało kto stoi z pustą szklanką albo nic nie pije. Kto przyjdzie wcześniej, a trzeba pamiętać, że najciekawiej na sali robi się zazwyczaj po północy, ten zamówi na barze więcej. Darmowa lista to tak naprawdę pozorna oszczędność.

Wiek gra rolęWiek to naturalna selekcja w większości miejsc. W teorii ktoś poniżej 21 lat na imprezę nie wejdzie, ale to znów nie jest zasada, która dotyczy wszystkich po równo. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że jest to przede wszystkich filtr na młodszych mężczyzn bez zasobnego portfela. 18-letnie, a czasem i młodsze, dziewczyny na parkiecie nikogo nie dziwią.

Ciekawostką na tym tle jest praktyka klubu Tan, który celuje przede wszystkim w starszą klientelę. Za darmo wchodzą tam goście powyżej 30 roku życia. Reszta za wstęp musi płacić 20 zł. Z kolei w gdyńskim Pokładzie cena wejściówki jest zmienna i wynosi od 10 do 20 zł. Jak piszą organizatorzy: "klub zastrzega sobie zmianę ceny wejścia w trakcie trwania imprezy".

Najtaniej mają oczywiście studenci. W Kwadratowej zapłacą tylko 5 zł, a w wielu klubach dla żaków wejdą na imprezę za darmo (a i często mogą liczyć na specjalne promocje na barze). Tak jest m.in. w Ygreku, Mechanicznej Pomarańczy czy Autsajderze.
Jak często bywasz w klubach?
4%

co najmniej raz w tygodniu

6%

raz, dwa w miesiącu

29%

kilka razy w roku

61%

w ogóle

zakończona

łącznie głosów: 1547