Impreza trance w... domu. Film od Be Psychedelic

8 maja 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Alicja Olkowska
Slavonic Indoor by Be Psychedelic:

W filmie wystąpiły związane z Trójmiastem charakteryzatorki i instruktorka fitness.

Zamknięcie w domu to dla części osób wyzwanie. Niektórzy starają się wykorzystać jednak ten czas i szukają kreatywnych zajęć. O ile pozwalają im na to warunki, uczą się, rozwijają czy kręcą filmiki, tak jak grupa Be Psychedelic z Trójmiasta, organizująca na co dzień imprezy z muzyką psychedelic trance. Skąd pomysł na wideo?Wydarzenia online w Trójmieście


Alicja Olkowska: Czym jest inicjatywa Be Psychedelic? Skąd jesteście i czym się muzycznie zajmujecie?

Marcin Marszałek: Be Psychedelic to grupa organizująca wydarzenia kulturalne oraz grupa zajmująca się promocją sceny psychedelic trance i imprez klubowych w Polsce. Wcześniej działaliśmy jako Stay Psychedelic i Psychotoons Projekt. W tym roku mija 11 lat naszej działalności na polskiej scenie jako Be Psychedelic, a mi prywatnie 16 lat, odkąd zacząłem organizować wydarzenia kulturalne.

Jesteśmy z Trójmiasta. Muzycznie głównie organizujemy wydarzenia z muzyką psychedelic trance, ale mamy również cykl imprez Ziarno w klubie Bunkier w Gdańsku, gdzie na trzech scenach razem z innymi kolektywami prezentujemy muzykę: house, techno i psytrance. Wszystkie nasze imprezy są oprawione ręcznie wykonanymi dekoracjami świecącymi w UV przez artystów z całego świata i z Polski. Często występują u nas artyści, którzy są aktywni na światowej scenie klubowej od kilkudziesięciu lat, a na naszych imprezach grają po raz pierwszy w Polsce i, co za tym idzie, w Trójmieście.

Opublikowaliście niedawno film, w którym sześć dziewczyn z Trójmiasta przenosi się ze zwykłego świata do rzeczywistości trance. Skąd pomysł na wideo?

Pomysł narodził po obejrzeniu filmiku pod tytułem #challenge, gdzie dziewczyny, nagrywając się telefonem, pokazują się bez makijażu, a później z makijażem i w stroju wyjściowym na imprezę psychedelic trance - elementem łączącym dziewczyny był pędzelek do makijażu. Postanowiliśmy podjąć ten #challenge, ale chcieliśmy zrobić to po swojemu, czego efekty można zobaczyć na filmiku.

Jak wyglądały nagrania? Czy napotkaliście jakieś trudności podczas nagrywania w domu?

Problemem był brak możliwości spotkania się równocześnie, dlatego zmuszeni byliśmy nagrywać dziewczyny w różnych lokalizacjach i godzinach i nie po kolei, np. nagrywając ostatnią dziewczynę na strychu, wiedzieliśmy, że wystąpi jako czwarta.

Bohaterki filmu czynnie działają w branży artystycznej i sportowej w Trójmieście. Są związane m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Tak, w filmie wystąpiły dziewczyny, które pracują w branżach artystycznych lub sportowych. Co ciekawe, są to dziewczyny, które bawią się na naszych imprezach. Opowiem o nich według kolejności, w jakiej pojawiają się w wideo.

Klaudia Nowak jest instruktorką pole dance, gimnastyki, pilatesu i tancerką Art Color Ballet oraz mistrzynią Polski Street Workout Poland, mistrzynią Pole Dance Esensai Championship oraz mistrzynią Pole Show Art Of Poland. Specjalizacją Klaudii jest taniec oraz kalistenika.

Szkoły wizażu i stylizacji w Trójmieście


Karolina Wolak jest trenerką personalną i instruktorką fitness, Dominika Biniek charakteryzatorką Teatru Muzycznego w Gdyni, Marzena Różycka charakteryzatorką Teatru Miejskiego w Gdyni, Marta Urban studentką Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim, a Maria Trębińska charakteryzatorką Teatru Muzycznego i kosmetologiem. Film edytowała Iza Uhlenberg.

Filmik nie jest sponsorowany i rosnąca oglądalność bardzo nas cieszy. Jak ktoś kiedyś powiedział: "gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę". Dziewczyny właśnie taką lemoniadę piją w filmiku (śmiech).

Pewnie dla osób, które działają w branży rozrywkowej, organizując duże wydarzenia, ostatnie tygodnie są wyzwaniem...

Kwarantanna mija nam tak, że szukamy jakichś kreatywnych rozwiązań na spędzanie wolnego czasu, czego efektem jest np. ten filmik. Dzięki kwarantannie udało nam się zebrać wszystkie filmiki z naszych poprzednich imprez w jedną listę na YouTube. Mamy też więcej czasu na przemyślenie swoich działań oraz dużo spacerujemy po naszych pięknych trójmiejskich lasach. Uczymy się też nowych rzeczy.

Po zniesieniach planujemy oczywiście następne imprezy - szczególnie nasze 11 urodziny, które planujemy w sierpniu. Mamy nadzieję, że uda nam się je zrobić i że zobaczymy się tam wszyscy. A jeśli się nie uda, to zrobimy je za rok, jako dwunaste (śmiech).