Impreza w lokalu: kluby i domki imprezowe

22 stycznia 2020, 11:00
Magda Mielke

Pomysłów na to, gdzie urządzić imprezę, jest wiele. Trwający właśnie okres karnawału zachęca do spotkań w szerszym gronie. Nie zawsze jednak mamy warunki, a przede wszystkim ochotę, aby zapraszać gości do własnego mieszkania, przejmować się gotowaniem i późniejszym sprzątaniem, zwłaszcza że w Trójmieście jest w czym wybierać. Przyjrzeliśmy się specyfice, warunkom i kosztom, z jakimi trzeba się liczyć, decydując się na imprezę w lokalu. Poprzednio opisywaliśmy trójmiejskie puby, browary i drink-bary, teraz kolej na kluby i domki imprezowe.Imprezy karnawałowe w Trójmieście


KlubyKlubowe imprezy cały czas pozostają na topie. To gwarancja zabawy na parkiecie w rytmie najpopularniejszych hitów. W dodatku mamy pewność, że impreza nie sprowadzi się do siedzenia, jedzenia i picia. W klubie nikogo nie dziwi hałas, głośna muzyka czy wybuchy śmiechu. Nie obowiązuje mityczna cisza nocna, więc można szaleć do samego świtu.

Koszty imprezy w klubie również są uzależnione od tego, czy zamierzamy wynająć cały lub część lokalu, czy tylko zaprosić gości na ogólnodostępne wydarzenie. Wybierając drugie rozwiązanie, zapłacimy jedynie za wstęp czy postawione gościom drinki - i w tym przypadku kluby wychodzą naprzeciw potrzebom organizatora, proponując zestawy shotów czy tuby z piwem.

Zobacz także: Ile zapłacisz za wstęp do klubu?

W klubie Pokład istnieje możliwość rezerwacji samego stolika maksymalnie dla 15 osób. Koszt uzależniony jest od liczby osób, maksymalnie wynosi 300 zł, które są do wykorzystania na barze. Przy grupach ośmioosobowych i większych trzeba liczyć się z doliczeniem do końcowego rachunku 10 proc. usługi serwisowej. Klub stwarza także możliwość rezerwacji stolików (od 4 do 200 osób), jak i całych sektorów (od 15 do 100 osób) wraz z cateringiem. Minimalna cena takiej rezerwacji to 70 zł za osobę. Klub w tym czasie jest otwarty dla pozostałych gości. Cały lokal można wynająć jedynie w dniach, kiedy normalnie jest on zamknięty, czyli od niedzieli do czwartku.

Podobnie jest w sopockim Wtedy - cały klub można wynająć tylko od niedzieli do czwartku. Rezerwacji stolików lub części klubu na "zwykłą" imprezę można dokonać od 2 do ok. 30 osób. Ceny takich rezerwacji zaczynają się od 100 zł, a całość tej kwoty jest do wydania na barze na dowolny asortyment. W ofercie znajduje się deska przekąsek, jeśli jednak goście mają ochotę na konkretny catering lub tort, zwykle nie stanowi to problemu, jednak wymaga wcześniejszych uzgodnień. W klubie Parlament istnieją dwie możliwości rezerwacji lóż: tradycyjna - niższa, która obejmuje jedynie rezerwację stolika, lub druga - w kwotach, które całkowicie można wykorzystać u obsługi kelnerskiej na konsumpcję.

1
miejsce: Kluby, dyskoteki
w rankingu Kluby, dyskoteki
Wolność
Gdańsk, Wały Piastowskie 24
8.7/10
+ Oceń


Chcąc pobawić się w weselnym klimacie, nie trzeba czekać na ślubne zaproszenie. W sopockim oraz gdańskim lokalu Gorzko Gorzko w każdy piątek oraz sobotę goście bawią się w rytm wyselekcjonowanej muzyki weselnej. Na każdej imprezie czas umila fotobudka, stolik wiejski, powitalny szampan oraz weselne zabawy. Rezerwacji lóż dokonywać można od 2 do nawet 50 osób. Klub oferuje różne pakiety rezerwacyjne (w zależności od liczby osób). Goście otrzymują bezpłatny wstęp do lokalu, napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe, a także pakiet zagryzek. Istnieje także możliwość wniesienia tortu oraz dodatkowego udekorowania loży.

W Mieście Aniołów do dyspozycji gości jest strefa VIP, która pomieścić może do 50 osób. Koszt jej wynajęcia wynosi 2,8 tys. zł. Można również zarezerwować loże. W tym przypadku ceny wahają się od 400 do 1,6 tys. zł. Kwoty te w całości można wykorzystać na artykuły barowe. Dodatkowo można zamówić catering.

Otwarcie klubu Wolność - Nocne Życie Trójmiasta:

W klubie Wolność ceny rezerwacji zaczynają się od 50 zł na osobę, a w przypadku dużych rezerwacji warunki ustalane są indywidualnie. Podobnie w AK PG Kwadratowa - ceny rezerwacji zaczynają się od 50 zł w przypadku rezerwacji loży 10-osobowej. W trakcie imprez cyklicznych istnieje możliwość zarezerwowania dolnej sali na wyłączność, a w dniach, w których nie odbywają się imprezy, jest możliwość wynajęcia całego klubu. W klubie Kwadratowa za obsługę barów i gastronomię odpowiada restauracja Pasibrzuch, która w przypadku większych, kilkudziesięcioosobowych grup może przygotować indywidualną ofertę cateringową dopasowaną do oczekiwań zamawiającego.

Z kolei w dwupiętrowym klubie TAN w Sopocie można zorganizować przyjęcie z rozmachem. Mogą tu jednocześnie odbywać się dwie niezależne imprezy. Górne piętro jest w stanie pomieścić około 200-300 osób. Dysponuje osobną DJ-ką, sceną, barem, projektorem, strefą VIP oraz miejscami siedzącymi na około 50 osób. Dolne piętro, podobnie wyposażone, zapewnia miejsce dla 150-200 osób. Uzależnione od dnia tygodnia i liczby gości propozycje ofert, zawierających podstawowe drinki z openbaru, zaczynają się od 100 zł za osobę. Dzięki współpracy z restauracją Fidel klub organizuje także catering w postaci tapasów, finger foodów oraz dań głównych. Możliwości zdają się nieograniczone - ofertę można poszerzyć o występy zespołów, live acty, animacje taneczne dla gości i wiele innych atrakcji, w tym usługi w postaci oprawy muzycznej oraz foto- i wideorelacji.

Domki imprezowePuby i kluby coraz częściej ustępują miejsca lokalom na wynajem, tzw. domkom imprezowym. Prym wiodą zwłaszcza w przypadku imprez z okazji 18. urodzin i studenckich "domówek", ale zdarzają się w nich także imprezy integracyjne, kawalerskie czy firmowe. Lokale te często usytuowane są w wolnostojących budynkach, oddalonych od zabudowań mieszkalnych na tyle, że nie trzeba martwić się o narzekających na hałasy sąsiadów. Dla jednych wadą, dla innych niewątpliwą zaletą będzie fakt, że płaci się tylko za lokal. Alkohol, jedzenie i muzykę zorganizować trzeba we własnym zakresie. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszty imprezy. Jednak tym, którzy nie chcą zawracać sobie głowy poczęstunkiem, lokale za dodatkową opłatą proponują catering czy obsługę barmańską. Ofertę można poszerzyć nawet o usługę ochrony.

Dobre imprezowe domki w Trójmieście


Wynajęcie imprezowego domku daje przede wszystkim możliwość zaproszenia większej liczby gości niż do mieszkania. Nie trzeba martwić się o dobre nagłośnienie ani bawić się ze świadomością, że rano trzeba będzie posprzątać. Przewagą imprezowych domków nad wynajmem np. loży w klubie jest posiadanie lokalu do wyłącznej dyspozycji wynajmującego i jego gości.

Jednym z takich miejsc jest Fiu Bździu (wraz z Fiu Bździu VIP), posiadające dwa dwupoziomowe lokale w Gdańsku-Chełmie, w których znaleźć można salę do tańczenia, bar oraz kącik kuchenny z wyposażeniem, a także sferę relaksu z lożami i szatnią. Lokale mają 145 m kw. każdy, przez co pomieścić mogą nawet 50 osób. Wyposażone są w profesjonalne nagłośnienie i dyskotekowe oświetlenie.

- Zdecydowanie najczęściej wyprawiane są u nas wszelkie urodziny, od roczku do nawet 70 lat, najczęściej są to osiemnastki. Poza tym są imprezy studenckie, wieczory kawalerskie i panieńskie, pępkowe, mieliśmy nawet kilka razy małe imprezy weselne i poprawiny, bardzo często imprezy firmowe i szkolenia - opowiada załoga Fiu Bździu. - Ostatnio regularnie gościmy wieczorki taneczne klubu seniora z muzyką na żywo.
W niewielkiej odległości od kampusu Uniwersytetu Gdańskiego znajduje się Public House - minimalistyczne wnętrze w formie open space. Pomieszczenie składa się z dwóch otwartych przestrzeni, które z łatwością można konfigurować wedle potrzeb, zarówno w salę bankietową, konferencyjną, sceniczną czy ustawić stoły w podkowę, przez co lokal ten świetnie sprawdza się w przypadku nietypowych imprez. W Gdańsku, a dokładniej na Zaspie, mieści się także Stacja Impreza - dwupoziomowy lokal wyposażony w salę relaksacyjną z piłkarzykami i playstation oraz salę taneczną. Miejsce wyróżnia się oryginalnym, nowoczesnym wystrojem.

W samym sercu Sopotu, w kamienicy z XIX wieku, znajduje się Party House - lokal o bardzo oryginalnym wystroju, którego wnętrze zostało wykonane z cegły i marmuru. Poza pozostającymi do dyspozycji gości elementami wyposażenia, takimi jak profesjonalny sprzęt grający, komfortowe loże, sala taneczna czy zaplecze kuchenne, można również wynająć lokal z cateringiem, DJ-em oraz barmanem. Również w Sopocie znajduje się Event House - lokal wyposażony w dwie sale bankietowo-konferencyjne z barem, salę klubową, salę wypoczynkową, palarnię oraz kuchnię.

W Gdyni imprezowe domki odnajdziemy m.in. zlokalizowane w trzech miejscach: Gramofon Stocznia, Grabówek i Chylonia oraz usytuowany w centrum - Dobry Adres. Gramofon w swojej ofercie posiada lokale zróżnicowane pod względem powierzchni (60, 90 i 130 m kw.), dzięki czemu wybrać można przestrzeń idealnie dopasowaną do rodzaju i wielkości imprezy. Gramofon Stocznia posiada dwie sale - taneczną oraz z kominkiem i barem, a także taras. Sala taneczna w Gramofon Chylonia wyposażona jest w profesjonalną rurę do pole dance, kubowe oświetlenie laserowe oraz wytwornicę dymu. Największy z lokali - Gramofon Grabówek - składa się zaś z sali bankietowej i sali tanecznej. Z kolei w lokalu Dobry Adres, mieszczącym się nieopodal SKM Wzgórze św. Maksymiliana, znajdziemy bar, parkiet oraz dwie łazienki, dwie szatnie i pomieszczenie gospodarcze z dużym blatem i lodówką.

Zakres cen takiego wynajmu to - w zależności od terminu i lokalu - od 500 do 1,5 tys. zł. Warto pamiętać, że terminy piątkowe i sobotnie trzeba rezerwować najczęściej z trzy-czteromiesięcznym wyprzedzeniem.

Nietypowe spotkanie zorganizować można w Kinie Studyjnym Animacje. To nowe miejsce na wyłączność, gdzie w kameralnej atmosferze można dokonać własnego wyboru repertuaru filmowego czy muzyki.

Studyjne kino wyposażone zostało w profesjonalny, dwustrefowy system dźwiękowy oraz w ekran projekcyjny 110, dzięki czemu świetny obraz i dźwięk towarzyszą każdej projekcji filmowej. Dodatkowo lokal wyposażony jest w relaksacyjne fotele i oświetlenie z trybem zmierzchu i świtu, dzięki czemu można poczuć się jak w prawdziwym kinie. Bez problemu można także stworzyć w tym miejscu turniej graczy, wideokonferencję czy streaming, gdyż lokal udostępnia konsole Xbox One z odtwarzaczem BlueRay i profesjonalny system kamer z zestawem głośnomówiącym. Pomieszczenie może pełnić także funkcję sali tanecznej, co umożliwiają specjalne klubowe efekty świetlne. W drugiej części sali znajduje się loża z barem dla 10 osób. W tej części znajduje się także mała lodówka, maszyna do popcornu oraz telewizor, na którym można powielić obraz z głównej sali albo wyświetlić niezależny materiał. Poszczególne strefy można oddzielić kurtyną, co pozwala zapewnić kameralną atmosferę pomiędzy pomieszczeniami. Kino Studyjne Animacje to nie jedyne miejsce w Trójmieście umożliwiające kinomaniakom zorganizowanie prywatnego pokazu filmowego.

Również Kino Kameralne Cafe stwarza przestrzeń do zorganizowania zamkniętego spotkania w gronie rodziny, przyjaciół czy nawet współpracowników. Wystarczy wybrać film, temat lub samo zagadnienie, a pracownicy kina przygotują pokaz, zaproszą ekspertów czy specjalnych gości, aby uatrakcyjnić ciekawą rozmowę po seansie. Kameralny seans dopełnić może sezonowo zmieniająca się karta drinków i napojów.