Imprezowe ulice Trójmiasta: skąd zamawiamy taksówki?

7 lutego 2020, 7:00
Julia Rzepecka

Jakie są najbardziej rozrywkowe miejsca w Trójmieście? Sprawdzamy, gdzie w piątkowe i sobotnie wieczory jest największy ruch i skąd najczęściej zamawiane są taksówki.Kluby i dyskoteki w Trójmieście


Trójmiasto ma różne oblicza - inne w ciągu dnia, inne wieczorami, a jeszcze inną twarz odsłania w piątkową i sobotnią noc. Miejsca, w których w tygodniu jest najwięcej osób pustoszeją, za to ruch zwiększa się w innych obszarach. Które ulice w Trójmieście są najbardziej rozrywkowe? Gdzie latem, a gdzie zimą bije imprezowe serce Gdańska, Gdyni i Sopotu?

Deptak Bohaterów Monte Casino, aleja Grunwaldzka, ulica Piwna... to jedne z najpopularniejszych miejsc w Trójmieście, które ożywają wieczorem, a także z których w weekendową noc pasażerowie najczęściej zamawiają taksówkę.

Według badań firmy Free Now, czyli aplikacji do zamawiania przejazdów, na wieczorne weekendowe wyjścia najczęściej wybieramy się około godz. 19, a wracamy około 1-2 w nocy. Średni koszt przejazdu między godz. 18 a 5 rano wynosi 25 złotych.

Imprezowicze lubią też przemieszczać się - w każdym z miast adresy docelowe wybierane na początek spotkania lub imprezy, zwykle różnią się od adresów odbioru po północy.

Imprezy taneczne w Trójmieście


Najchętniej przez aplikacjęPrzejazd zamawiany przez aplikację mobilną to wśród młodych osób najpopularniejszy sposób przemieszczania się w weekendowe noce i najbardziej pracowity czas w tygodniu dla kierowców. Aplikacje prześcigają się w usługach, które mają wpłynąć na komfort jazdy, kierowcy mają często obowiązek zwracać uwagę na bezpieczeństwo, m.in. poprzez przypominanie pasażerom o zapinaniu pasów lub odczekanie aż pasażer, a zwłaszcza kobiety lub młode osoby podróżujące samotnie po zmroku, wejdzie bezpiecznie do budynku.

Jakie okolice powinien odwiedzić każdy, kto szuka imprezowych miejsc w Trójmieście? "Monciak", czyli sopocka ulica Bohaterów Monte Cassino pełna restauracji, barów i klubów jest jednym z najczęściej wybieranych adresów wśród imprezowiczów w Trójmieście.

Równie popularne jest Główne Miasto w Gdańsku, między innymi ul. św. Ducha, Piwna, Długa, a także ul. Chmielna, zwłaszcza od czasu otwarcia nowych lokali na Wyspie Spichrzów.

Latem duży ruch zaobserwować można w okolicy stoczni, gdzie działają: Ulica Elektryków, 100-cznia czy Protokultura. Miłośnicy studenckich klubów powinni wybrać się w okolice Politechniki, czyli na ul. Siedlicką, gdzie mieści się klub Kwadratowa.

W Gdyni najwięcej zamówień na przejazdy realizowanych jest spod klubów na ul. Świętojańskiej w samym centrum miasta, a także spod klubu muzycznego Ucho.

- Ja cały czas odwiedzam kluby studenckie - mówi Jacek, mieszkaniec Trójmiasta. - Przede wszystkim górny odcinek ul. Do studzienki: klub Autsajder i Mechaniczna Pomarańcza, w okolicy też klub Metro, obecnie w remoncie. W Oliwie Ygrek na ul. Polanki, a w centrum Gdańska chętnie odwiedzam Bunkier lub Blues Brothers Pub. Poruszam się Uberem lub zabieram się ze znajomymi.
- Imprezuję najczęściej w okolicach lokalu Lawendowa. Ostatnio ul. Piwna mocno odżyła, m.in. za sprawą Wiśniewskiego. To mikro lokal, dlatego dużo ludzi raczy się wyborną wiśniówką na ulicy, nawet zimą, bo trunek podają też na ciepło. Kiedyś jeździłam autobusami nocnymi, ale od kiedy pojawiła się opcja tanich taksówek, z przyjemnością z niej korzystam, bo podróżowanie nocną komunikacją miejską nie należy do komfortowych. Dzienną też - dodaje Ewelina z Gdańska.
- Moje trzy ulubione miejsca to niezmiennie: Ziemia, Sfinks700 i Protokultura. Jeżdżę już teraz wyłącznie Boltem - mówi Agnieszka.
Jaką formę imprezy lubisz najbardziej?
12%

klubową, taneczną

23%

wyjście do baru lub pubu

15%

domówkę, np. przy planszówkach

30%

to zależy od nastroju, wszystko po trochu

20%

nie imprezuję

zakończona

łącznie głosów: 513