Inspirujące trójmiejskie konta na Instagramie

24 stycznia 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Mateusz Groen
Instagram dla wielu to tylko miejsce do wrzucania tzw. pamiątek z życia, inni zaś tworzą na nim treści, które mogą nam się przydać. Więcej zdjęć (20)

Instagram dla wielu to tylko miejsce do wrzucania tzw. pamiątek z życia, inni zaś tworzą na nim treści, które mogą nam się przydać.

fot. @Make_Life_Harder,@ritaaniolowka, @re.dor, @sliwkamart

Instagram dla wielu to tylko miejsce do wrzucania tzw. pamiątek z życia, inni zaś tworzą na nim treści, które mogą nam się przydać.

fot. @Make_Life_Harder,@ritaaniolowka, @re.dor, @sliwkamart

W czasie pandemii, gdy coraz mniej mamy powodów do wyjścia z domu, wiele osób sporo czasu spędza w Internecie. Jedni poszukują kulinarnych przepisów czy inspiracji do aranżacji wnętrz, inni zaś przeglądają go, by "zabić czas" i wpadają w wir social mediów. Rekordy popularności bije m.in. Instagram. Postanowiliśmy sprawdzić, które trójmiejskie konta warto śledzić. Poniżej nasze polecenia.Spotkania, koncerty i warsztaty online


Instagram w TrójmieścieInstagram jest aplikacją, która skupia miłośników fotografii, blogerów oraz wiele osób ze świata kultury, fitnessu czy pasjonatów roślin. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, choć trzeba przyznać, że w ostatnich latach Instagram zaroił się od zapatrzonych w siebie internetowych celebrytów. Są jednak konta, które miło się ogląda lub można czerpać z nich przydatną wiedzę czy inspiracje.

A kto z Trójmiasta tworzy ciekawe treści? Wybraliśmy kilka ciekawych i popularnych postaci.

Czytaj więcej: Gdańszczanin w programie "Down the road"

Jakobe i Rafał, @Make_Life_HarderNa koncie Make Life Harder znajdziemy sporą dozę humoru w postaci memów oraz satyryczne opisy sytuacji z kraju. Duet przyjaciół, który prowadzi konto, swoje początki w social mediach zaczął od humorystycznej odpowiedzi na lifestylowego bloga "Make life Easier", należącego do Kasi Tusk. Kiedy Kasia na profilu pokazywała swoje stylizacje czy eleganckie mieszkanie, mężczyźni pokazywali światu np. tutorial z robienia tostów z keczupem. Dzięki komediowemu zacięciu, profil zdobył w bardzo szybkim tempie pokaźną liczbę obserwatorów.

Obecnie na profilu MLH znajdziemy codzienną dawkę nowych satyrycznych odpowiedzi na zjawiska z życia społeczno-politycznego z kraju oraz świata.

Make Life Harder tworzą przyjaciele - Jakobe Mansztajn, który za swój tomik "Studium przypadku" był nominowany do Nagrody im. Szymborskiej i Rafał Żabiński, politolog. Mają też na swoim koncie dwie książki: "Make Life Harder" i "Make Life Harder. PoPolityce".

Tosia Kolo, @tochabrochaKont z inspiracjami kulinarnymi jest w Internecie zatrzęsienie. Wśród wielu twórców z zakresu blogosfery kulinarnej znajdziemy gdyniankę Tosię. Ukrywająca się na Instagramie pod pseudonimem @Tochabrocha, gotuje od młodych lat i dzieli się swoimi przemyśleniami kulinarnymi oraz przepisami z obserwatorami niemal każdego dnia. Wspólnie z inną blogerką kulinarną tworzy stronę z przepisami o nazwie burczymiwbrzuchu.pl

Inspirujące trójmiejskie blogi kulinarneRemigiusz Dorawa, @re.dorRemigiusz Dorawa, znany instagramowej społeczności jako Redor, to twórca ciekawych aranżacji ogrodów, miłośnik egzotycznych kwiatów doniczkowych i artysta z Gdańska. Na jego Instagramie znajdziecie sporo porad dotyczących kwiatów oraz dużo inspiracji wnętrzarskich z wykorzystaniem zielonych "ozdobników".

Trójmiejskie Wnętrza. Mieszkanie jak ogródQuiz Influencerzy Trójmiasta. Co o nich wiesz? Średni wynik 43%

Influencerzy Trójmiasta. Co o nich wiesz?

Rozpocznij quiz


Rita Aniołowska, @ritaaniolowkaCzytaj też: Trójmiejscy blogerzy, których warto czytać

Rita Aniołowska, czyli postać, którą może kojarzyć wiele osób z Sopotu, a dokładniej z powiązania z Mewą Towarzyską. To bardzo pozytywna postać, na której Instagramie zobaczymy dużą dozę lifestylu, mody oraz estetycznych ujęć.

Gaweł Czajka, @gawe_lGaweł Czajka, pomysłodawca i współwłaściciel restauracji Cały Gaweł, która od kilku sezonów stanowi jedno z popularniejszych miejsc w Trójmieście. Na jego koncie spotykamy się z treściami związanymi z lifestylem, kulinariami, podróżami i designem.

Marta Śliwicka, @sliwkamartaW kręgach zainteresowań Marty możemy wyróżnić przede wszystkim blogosferę kulinarną. Wraz ze wspomnianą wyżej Tosią prowadzi stronę internetową z przepisami. Prócz miłości do blogowania kulinarnego, Marta jest również założycielką profilu @Artystycznapodroz, na którym prezentowane są artystyczne, estetyczne zdjęcia. Dodatkowo działa również w sferze social mediów marketingu w agencji @Brandy.to, której jest współzałożycielką.

Słabość do śniadań. Książka blogerek z TrójmiastaCzy masz swoich ulubionych instablogerów?
14%

tak, nawet kilku

8%

tak, ale nie przywiązuję do tego wagi

7%

raczej nie

11%

nie, obserwuję tylko znajomych

60%

nie, nie mam konta na Instagramie

zakończona

łącznie głosów: 704

Opinie wybrane


wszystkie opinie (126)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.