Instagramowe miejsce: huśtawka na plaży w Redłowie

19 lipca 2021, 7:30
Mateusz Groen
Klimatyczne miejsce na plaży przyciąga wiele osób. Często trzeba odstać swoje w kolejce, by móc zrobić sobie kilka ujęć. Więcej zdjęć (10)

Klimatyczne miejsce na plaży przyciąga wiele osób. Często trzeba odstać swoje w kolejce, by móc zrobić sobie kilka ujęć.

Fot. H_erbi/Instagram

Klimatyczne miejsce na plaży przyciąga wiele osób. Często trzeba odstać swoje w kolejce, by móc zrobić sobie kilka ujęć.

Fot. H_erbi/Instagram

Huśtawka podwieszona na jednym z drzew na plaży w Redłowie, tuż przy wejściu nr 14, zdobywa coraz większą popularność w internecie. Bywa, że latem podczas ładnej pogody trzeba chwilę odstać w kolejce, zanim będzie można zrobić sobie zdjęcie, które wzbogaci nasz profil w mediach społecznościowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jednemu z "instafriendly" miejsc na mapie Trójmiasta i dowiedzieć się, w czym tkwi jego fenomen.
"Zrób mi zdjęcie, będę miała na Insta"Instagram to dzisiaj jedna z najpopularniejszych aplikacji. Wiele osób stara się prowadzić swoje profile w sposób przemyślany i przede wszystkim estetyczny. Oznacza to godziny przerabiania zdjęć, wybierania idealnych kadrów i układanie "kafelków" w taki sposób, by potencjalny obserwator został z właścicielem profilu na dłużej. Instagram stał się też wielką maszyną do zarabiania pieniędzy przez influencerów, ale również dobrym narzędziem marketingowym. Z tego narzędzia korzystają teatry, media, restauracje i wiele innych. Łatwiej byłoby nam wskazać, kto go nie ma.

Huśtawka rodem z Bali hitem do letnich sesjiInstafriendly, czyli o co dokładnie chodzi? Anglojęzyczne słowo oznacza miejsca, które są bardzo estetyczne wizualnie i już na pierwszy rzut oka pasują klimatem na Instagram. Mamy piękną pogodę, więc na znanej aplikacji pojawia się wiele zdjęć i postów z wakacyjnych, nierzadko egzotycznych wycieczek. Wśród nich często pojawiają się fotografie ludzi na huśtawkach z pięknym widokiem w tle.

Jeżeli jednak nie masz możliwości wyjazdu do popularnej ostatnio Tajlandii, Chorwacji, na Bali czy też do Włoch, zawsze możesz udać się nad nasze polskie morze w Redłowie. Na podwieszonej na plaży huśtawce będziesz mógł poczuć się jak na wakacjach. Z pewnością wzbogaci też to twój profil, zarówno pod względem estetyki, jak i liczby followersów. Dużo zdjęć z tego miejsca można zobaczyć pod hashtagiem #gdyniaredłowo oraz #redlowo. Mimo że Redłowo to nie tylko huśtawka, jednak w świecie Instagrama robi ona furorę.

Jak ją znaleźć i co w niej niezwykłego?Huśtawka znajduje się po lewej stronie od wejścia nr 14 na plaży w RedłowieMapka. Jednak można do niej dotrzeć również podczas spaceru plażą od Orłowa, w kierunku Gdyni Głównej. Miejsce swój wyjątkowy klimat zawdzięcza przyrodzie, która już sama w sobie jest bardzo malownicza. Otaczające plażę drzewa, wzniesienia i powalone na piasek kłody sprawiają, że zdjęcia z tego miejsca często są bardzo klimatyczne, co wpływa na to, że ta plażowa instagramowa miejscówka ma wielu miłośników.

Czytaj też: Instagramowe miejsce: czarne mury Szekspirowskiego

- Zainspirowało mnie jedno ze zdjęć, które zobaczyłem w internecie, i postanowiłem wybrać się tam na sesję zdjęciową. Dotarłem tam, spacerując od strony klifu w Orłowie. Spacer brzegiem plaży zajął mi około 10 minut po piasku i kamieniach. Dojście nie jest jakoś skomplikowane. Miejsce jest dość popularne, jednak podczas mojej wizyty była tam akurat jedynie jedna para i musieliśmy poczekać może niecałe 10 minut. Miejsce według mnie jest wspaniałe, a szczególnie w słoneczną pogodę. Uważam, że ktoś wpadł na bardzo ciekawy pomysł z tą huśtawką. Na pewno odwiedzę jeszcze to miejsce i wykorzystam je do innych sesji - mówi fotograf Thin_Pics.

Wydarzenia w Trójmieście- Lubię mieć ładne zdjęcia na swoim profilu. Dlatego może to zabrzmi śmiesznie, ale bardzo chciałam mieć zdjęcie na tej huśtawce. W tym celu specjalnie pojechałam tam o 4 rano, ponieważ w normalnych godzinach popołudniowych można zapomnieć o skorzystaniu z niej w sposób swobodny, bo przecież to atrakcja nie tylko dla dorosłych, ale też rodzin z dziećmi. Mimo że jest to zwyczajna huśtawka, to jej położenie dodaje niesamowitego klimatu wykonanym zdjęciom. Nawet fotograficzny laik zrobi dobre zdjęcie - mówi Kasia, mieszkanka Gdyni i miłośniczka fotografii.
Czytaj też: Różowa ściana na Wajdeloty: najbardziej instagramowe miejsce we Wrzeszczu

Czy są dwie huśtawki w Redłowie?Wiele osób wzbogaca swój profil o zdjęcia na huśtawce w Redłowie. Więcej zdjęć (10)

Wiele osób wzbogaca swój profil o zdjęcia na huśtawce w Redłowie.

fot. ondiehair/Instagram

Wiele osób wzbogaca swój profil o zdjęcia na huśtawce w Redłowie.

fot. ondiehair/Instagram

Huśtawka, którą obecnie możemy odwiedzić i zrobić sobie na niej zdjęcia, jest już kolejną, która pojawiła się w tym miejscu. Pierwsza, która została podwieszona na jednym z okolicznych drzew, runęła wraz z nim w listopadzie 2020 roku. Jej wygląd, z uwagi na czarne grube sznury, na których była zawieszona, bardziej przywoływał te, które możemy spotkać np. w Tajlandii. Po zawaleniu się drzewa, na którym została podwieszona, w okolicy powstała nowa huśtawka, nieco mniej efektowna od poprzedniej, ale ciesząca się równie dużą popularnością, szczególnie wśród miłośników fotografii, influencerów oraz ludzi, którzy po prostu chcą mieć ładne, klimatyczne zdjęcia. Nie da się ukryć, że jest to również świetny przystanek na trasie romantycznego spaceru brzegiem morza oraz idealne miejsce na udane zdjęcia ślubne.

Znasz inne popularne miejsca do zdjęć w Trójmieście? Podziel się nimi w komentarzach.
Czy korzystasz z Instagrama?
19%

tak i bardzo lubię tę aplikację

13%

tak, ale sporadycznie

12%

tak, ale tylko obserwuję innych

1%

nie, ale mam zamiar

55%

nie, nie interesuje mnie to

zakończona

łącznie głosów: 806

Opinie wybrane


wszystkie opinie (131)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.