Jak spędzić Halloween w tym roku?

27 października 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
Łukasz Stafiej

Balowanie na Halloween wciąż jest w modzie, więc zamiast siedzieć w domu w sobotę, 31 października, przebierz się za straszydło i ruszaj na miasto. W naszym przeglądzie prezentujemy najciekawsze imprezy w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.Zabawa halloweenowa w klubie to dla niektórych coroczna tradycja. Oraz wyzwanie - bo przecież dwa razy w tym samym stroju wilkołaka do klubu pójść nie można. Zapobiegawczy od kilku dni szykują swoje kostiumy, w których będą przemierzać w nocy z soboty na niedzielę ulice Trójmiasta. Największe zagęszczenie straszydeł na metr kwadratowy spodziewane jest na Monciaku, gdzie niemal każdy klub zaprasza na imprezę w mrocznym klimacie.

Warto jednak odrobinę zboczyć z tego szlaku i wybrać się do klubu Sfinks700 zobacz na mapie Sopotu, który ponad dwadzieścia lat temu jako pierwszy w Trójmieście rozpoczął tradycję imprez halloweenowych. Co prawda starzy bywalcy marudzą, że teraz to już nie to samo, co jeszcze kilkanaście lat temu, ale nowe pokolenie nie narzeka i imprezy w Sfinksie wciąż uchodzą za jedne z najciekawszych. W tym roku zabawa do rana przy klubowych dźwiękach odbędzie się pod hasłem "700 grzechów głównych". Przebierańcy wchodzą za darmo.

Elektroniki w wydaniu psychodelicznym i transowym posłuchamy tańcząc w stroju wampira i kościotrupa w Protokulturze zobacz na mapie Gdańska na terenach postoczniowych w Gdańsku. Oprócz muzyki organizatorzy przygotowali cały arsenał specjalnych wizualizacji oraz zapowiedzieli unikatową dekorację wnętrza klubu. Bilet kosztuje 20 zł, ale w cenie niejedna atrakcja.

Cięższej muzyki zamiast klubowej elektroniki posłuchamy na Halloween Rockowym w klubie Metro zobacz na mapie Gdańska. Ta wrzeszczańska przystań dla zwolenników gitarowego grania zaprasza w tym roku na zabawę w klimatach metalowo-gotyckich. Wejściówka kosztuje 5 zł, a tutejsze piwo będzie tego dnia prawdopodobnie najtańsze w całym Gdańsku - szklanka za 4 zł. Niemal po sąsiedzku w Stacji Deluxe zobacz na mapie Gdańska straszyć za didżejską konsoletą muzyką klubową własnej selekcji będzie Tuse - znany przede wszystkim ze swoich dokonań grafficiarskich. Wstęp wolny nie tylko dla straszydeł.

Muzykę przeróżnych gatunków usłyszymy w głośnikach klubu Bunkier zobacz na mapie Gdańska. Mogą sobie tutaj na to pozwolić, bo klub posiada kilka poziomów i na każdym będzie się działo co innego. Na samej górze house i R'n'B zagra WhiteBoy Rocks, na kolejnych piętrach pobawić się będzie można przy muzyce na żywo - na saksofonie zagra Bari - oraz przy rockowych i dubstepowych przebojach wybranych przez Crusadera. Przebrani zaoszczędzą przy wejściu 10 zł.

Noc duchów spędzić można również w sposób alternatywny, niekoniecznie kręcąc nóżką na parkiecie. Amatorom towarzyskiej aktywności sportowej spodoba się z pewnością propozycja kręgielni U7 zobacz na mapie Gdańska. Zarówno w gdańskim, jak i gdyńskim oddziale będzie można zdobyć w czasie rozgrywek różne nagrody i skorzystać z promocji. Aktywne świętowanie zapowiada się również na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska, gdzie nie tylko będzie można pojeździć na łyżwach w strasznych kostiumach, ale również zobaczyć w akcji profesjonalistów z klubu sportowego SKF Iceskater czy zafundować sobie upiorny makijaż.

Nietypową atrakcję przygotowano na stadionie w Letnicy zobacz na mapie Gdańska, gdzie wpierw będzie można nauczyć się słynnych kroków tanecznych w stylu Michaela Jacksona, a następnie wspólnie zatańczyć choreografię do przeboju "Thriller". Organizatorzy liczą na pobicie frekwencyjnego rekordu w tej kategorii. Ciekawie zapowiada się również halloweenowy wieczór w Centrum Experyment zobacz na mapie Gdyni, które tym razem opanują nie dzieci, ale dorośli. Podczas imprezy "Twory" posłuchać będzie można wykładu o wampirach i genetycznych mutacjach, wziąć udział w drużynowych zadaniach popularno-naukowych podczas odkrywania tajemnic nawiedzonego zamku oraz spróbować uciec z laboratorium doktora Frankensteina. Przerażone miny uwiecznić będzie można w fotobudce. Bilety kosztują 24 zł.

A jeśli ktoś lubi się bać naprawdę, powinien wybrać się do kina Helios zobacz na mapie Gdyni, gdzie zaplanowano aż dwa nocne maratony filmowe. Oczywiście z horrorami, m.in. premierowymi pokazami w Polsce: "Dark Was The Night", "The Houses October Built", "City Of Dead Man" oraz "The Evil Inside". Za bilet zapłacimy 32 zł.
Jakie masz plany na Halloween?
15%

przebieram się i idę na miasto

10%

przebieram się, ale bawię się na domówce

12%

nie przebieram się, ale idę na taką imprezę

63%

Halloween w ogóle mnie nie interesuje

zakończona

łącznie głosów: 419