Juwenalia Gdańskie 2020: dwa dni, dziesięć scen, ponad trzydziestu artystów

26 lutego 2020, 10:15
Alicja Olkowska

Zeszłoroczne Juwenalia Gdańskie, które były wynikiem współpracy sześciu gdańskich uczelni, okazały się tak dużym sukcesem, że postanowiono w tym roku kontynuować format. 8 i 9 maja na 10 scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów, w tym Taco Hemingway i Otsochodzi. Wstęp na juwenalia 8 maja będzie darmowy dla studentów z ważną legitymację studencką i dla osób posiadających Gdańską Kartę Mieszkańca. 9 maja wstęp wolny dla wszystkich. Więcej informacji i kolejne ogłoszenia wykonawców wkrótce.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Rok temu juwenalia w Gdańsku zorganizowano na terenach postoczniowych na siedmiu scenach jednocześnie, wszystko odbyło się jednego dnia. W tym roku program rozbudowano o kolejny dzień. Łącznie zaplanowano występy kilkudziesięciu artystów na 10 scenach usytuowanych w centrum Gdańska. Ponownie organizuje je sześć gdańskich uczelni wyższych.

Relacja: Juwenalia Gdańskie 2019


Gdzie dokładnie będą rozstawione sceny? Organizatorzy tego jeszcze nie zdradzili, wiemy natomiast, że juwenalia odbędą się 8 i 9 maja (piątek i sobota), a na koncerty pierwszego dnia za darmo wejdą studenci z ważną legitymację studencką i osoby posiadające Gdańską Kartę Mieszkańca. Pozostali mogą kupić bilety w cenie 89 zł w pierwszej puli i 99 zł w drugiej (liczba biletowanych miejsc jest ograniczona). Sprzedaż już trwa i będzie prowadzona do wyprzedania biletów lub do 24 kwietnia 2020.

Wiadomo już, że 8 maja na placu Zebrań Ludowych zagrają czołowi artyści współczesnej muzyki miejskiej i polskiej sceny hip-hopowej, m.in. Taco Hemingway oraz Flirtini Live z gośćmi (Piotr Zioła, Otsochodzi, Ras, Klaudia Szafrańska, Holak, Michał Sobierajski, Gverilla i Lena Osińska).

Hip-hop: koncerty w Trójmieście


Dla Taco Hemingway'a będzie to jedyny koncert podczas juwenaliów i jeden z nielicznych koncertów na letniej trasie (kolejny odbędzie się na terenie Plener 33 w Gdańsku 20 sierpnia). Po raz pierwszy w Trójmieście wystąpi Flirtini Live z gośćmi oraz Otsochodzi z nowym materiałem.

Koncert, który odbędzie się 9 maja, będzie już darmowy dla wszystkich. Wkrótce organizatorzy podadzą więcej informacji na temat lokalizacji scen oraz listy artystów.

Juwenalia 2019 (materiał archiwalny):